1. Anasayfa
  2. Dişli ve Ürünleri

Bebeğinizin İlk Kütüphanesi İçin 10 Olması Gereken Kitaplar

Bebeğinizin İlk Kütüphanesi İçin 10 Olması Gereken Kitaplar
0

Amerikan Pediatri Akademisi (AAP), ebeveynlerin her gün doğumdan başlayarak çocuklara yüksek sesle okumalarını önerir. Bebeklere ve küçük çocuklara yüksek sesle okumanın çok faydası var. Okumak bebeğe iletişim hakkında bilgi verir, sayılar, harfler, renkler ve şekiller gibi kavramları tanıtır, dinleme, hafıza ve kelime bilgisi becerileri geliştirir ve bebeklere etraflarındaki dünya hakkında bilgi verir.

Çocuğunuz büyüdükçe, okumanın yararları artmaya devam eder. Küçük çocuklarla okumak, iletişim becerilerini geliştirir, dilbilgisi ve foniği tanıtır ve beyin gelişimini sağlar. Her şeyden önce, okuma ebeveynler ve çocuklar için özel bir bağlanma zamanıdır.

Başlamak için en iyi kitaplardan bazıları nelerdir? Aşağıdaki klasiklerden birkaçı, iyi seçimler.

1

Makalede Neler Var?

Boz Ayı, Boz Ayı, Ne Görüyorsun?

brown bear

Bill Martin, Jr. ve Eric Carle tarafından

Parlak renkli görüntüler, tekerlemeler ve tekrarlamalarla, bu klasik resimli kitap, kulaklar için kolaydır ve çocuklar için harika bir başlangıç kitabıdır. Soru-cevap formatı genç dinleyicileri kitabı “okumaya” katılmaya davet ediyor.

2

fitilli kadife

fitilli kadife

Don Freeman tarafından

Bu sevimli, zamansız klasik, bir çocuğun arkadaşlığı ve yeni bir ev için mağaza rafında bekleyen küçük bir oyuncak ayı hikayesidir. İkisini de bulur ve küçük çocuklar için güzel bir ders paylaşır.

3

Çok aç Tırtıl

Çok aç Tırtıl

Eric Carle tarafından

Bu hikaye, çarpıcı rengi ve çok fazla tatlı yiyen küçük tırtılların etkileşimli hikayesi için birçok kişi tarafından sevilir. Küçük parmaklar, hikayenin içine girerken tırtılın geride bıraktığı delikleri oynamaktan zevk alacak.

4

iyi geceler ay

iyi geceler ay

Margaret Wise Brown tarafından

Şiirsel hikaye, odasındaki her şeye ve penceresinin dışındaki dünyaya iyi geceler dediği gibi yatmaya hazırlanan küçük bir tavşanı izler. Bu klasik uyku hikayesi, odanın cesurca renkli resimleriyle değişen siyah-beyaz çizimlere sahiptir ve genç okuyucular için harika bir uyku kitabıdır.

5

Lezzetli Yucky

Lezzetli Yucky

Leslie Patricelli tarafından

Bu etkileşimli ve saçma kitap, çocuklara zıtlıkları öğretir. Yummy Yucky, çocuğunuzun her bir karşıt gıda karşıtı komik etkileyici etkiyi gösteren etkileyici yürümeye başlayan çocukla birlikte gülüşmesini sağlar.

6

İlk Sözünüz Dada Olacak

İlk Kelimen DADA Olacak

Jimmy Fallon tarafından

Herkes, bebeklerinin ilk sözlerinin “Dada!” Olmasını sağlamak için babaların gizli bir kampanya yürüttüğünü bilir. Dünyanın en popüler eğlence sanatçılarından biri ve NBC’nin The Tonight Show sunucusu, Jimmy Fallon, size nasıl olduğunu gösteriyor.

7

Bebek nazik olmak

Bebek nazik olmak

Jane Cowen Fletcher tarafından

Bu benim en sevdiğim kitaplardan biridir. Sırayla, üzüldüğünü söylemeye, büyük bir sarılmaya kızmaya çalışmamaya, bu en basit hareketleri, bir bebeğin bile denemek isteyecek kadar iyi hissettiğini göstermektedir. Resimler çok güzel ve kitap harika bir ders çocuklar ve yetişkinler için nazik bir arkadaş olmak.

8

Llama Llama Kırmızı Pijama

Llama Llama Kırmızı Pijama

Anna Dewdney tarafından

Bu, annenin yanında olmadığı zamanlarda kendilerini üzgün ya da korkmuş hisseden çocuklarla ilgili harika bir hikaye. Çocuklar, Lama’nın güven verici mesajını takdir edecekleri kadar Baby Llama’nın rahatlık ihtiyacı ile de ilgili olacak. Bu kitap, sevimli karakterler ve zevkli durumlarla dolu kafiyeli hikayelerden oluşan büyük bir Llama Llama kitapları ailesinin bir parçasıdır.

9

Chicka Chicka Boom Boom

Chicka Chicka Boom Boom

Bill Martin Jr. adlı geliştiriciden

Bu kitap birçok velinin favorisidir. Harfleri aptalca, ritmik metin ve cesur neşeli sanat eserleri ile tanıştırmaya yardımcı olur.

10

Tahmin et seni ne kadar seviyorum

Tahmin et seni ne kadar seviyorum

Sam McBratney tarafından

Bir ebeveynin çocuklarına olan sevgisi ölçülemez. Bunu biliyoruz – ama küçük olanları mı? Bunu açıklamaya nasıl devam edeceğiz? Bu büyüleyici kitap bu soruyu ele alıyor ve ebeveynlere sözcüklerini sevgilerini aktarmaya çalışırken başlayacakları bir yer veriyor.

Çocuğunuza Kitap Aboneliği Alın

Bu tatil sezonunda bir başka harika hediye seçeneği My First Reading Club’a abone olmanız. Bu aylık hizmet, çocuğun yaşına ve ebeveynlerin tercihlerine göre özel olarak seçilmiş 3 kitap sunarak çocuklarla okuma keyfi yaşar. Bu, her ay kendi kitap paketlerini almayı bekledikleri için çocukları okuma konusunda heyecanlandırıyor.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir