1. Anasayfa
  2. Dişli ve Ürünleri

On Yollu Ebeveynler İkiz Sarf Malzemelerine Atık Para Harcı

On Yollu Ebeveynler İkiz Sarf Malzemelerine Atık Para Harcı
0

İkizlere sahip olmak, ebeveynler için önemli bir masraftır ve çoğu aile paralarını akıllıca harcamak ister. Bununla birlikte, ikizlerin ebeveynlerinin ikiz şeyler satın alırken paralarını boşa harcamasının birçok yolu vardır. Dolarınızı daha da genişletmek ve bebek paralarınız için en iyi sonucu almak için bu hatalardan kaçının.

1

Makalede Neler Var?

Herşeyi Yeni Almak

baby-twins-with-blue-eyes.jpg
İkizlerin Aileleri İkiz Eşyalardaki Parayı Atık. Ruth Jenkinson / Getty Images

Zekice ve inandırıcı pazarlamaya rağmen, birçok ürününüz için çok sayıda yepyeni bebek ürünleri satın almak zorunda değilsiniz. Bebekleriniz gerçekten farkı bilemeyecek! Arkadaşlarınız, komşularınız veya akrabalarınızla ödünç almayı veya takas etmeyi düşünün. Pek çok bebek ürünü zaten kısa bir süre için kullanılıyor, çoğu durumda sadece birkaç ay.

2

Kulübe Katılmayı Reddetmek

Katları ebeveynler için kulüpler, dünyanın her yerindeki kasabalarda ve şehirlerde bulunmaktadır ve neredeyse tamamı, ailelerin kıyafet, oyuncak ve ekipman satın alıp satabileceği yıllık veya iki yılda bir satış gerçekleştirmektedir. Bu olaylar, bebek eşyalarında harika pazarlıklar edinmenin harika bir yoludur. Sadece paradan tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda kendi hafifçe kullandığınız şeyleri geri dönüştürmeye karar verirseniz, hatta biraz para kazanabilirsiniz. Bir kulüp bulun: Kulüp Rehberi veya NOMOTC (ABD), AMBA (Aus), NZMBA (NZ), MBC (Can), Tamba, (İngiltere)

3

Her şeyden iki tane satın almak

Katları her zaman daha fazla anlama geliyor mu? İkiz veya daha fazla varken, ilk içgüdün her şeyi ikiye katlamaktır. Ancak, her şeyden ikisine ihtiyacınız yok. Çocuklarınızın hangi öğeleri paylaşabileceğini öğrenin – ve kazanın! (Bebeklerinizin gerçekten paylaşamadığı tek şey araba koltuklarıdır – her biri kendi başına!)

4

İkizlerin Avantajlarından Yararlanmamak İndirim ve Fırsatlar

Bazı şirketler sadece ikizlerin ve katların ebeveynleri için özel promosyonlar yapar. Bu liste, bebek kuponları ve hatta sirk biletleri gibi bazıları için detaylar ve iletişim bilgileri sağlar.

5

Sınırlı Miktarlarda Satın Alma

İkizlerde, bebek bezleri, mendiller, bebek maması gibi çok kullanacağınız belirli tüketim ürünleri vardır. İndirimli bulduğunuzda bu öğeleri stoklayarak bir paket tasarrufu yapabilirsiniz. En sevdiğiniz ürünlerde en iyi fiyatı belirlemek için keşif görevine devam edin; bakkaliye, indirim ve ilaç depoları ve Sam’s Club veya Costco gibi indirimli depolar dahil olmak üzere hem çevrimiçi hem de yerel mağazalardaki fiyatları karşılaştırın.

6

Bebek Banyo Aksesuarlarına Alış

Piyasada pek çok bebek küveti ürünü var. Bazıları bebekler için tasarlanmıştır, ancak bunlar hızla boşa harcanan parayı göndererek, banyo koltuklarının yerini alacak şekilde büyümüşlerdir. Bunun yerine, bebek katlarını yıkamak için lavabosu kullanın. Oturacak kadar yaşlandıkça çamaşır sepetleri harika bir banyo koltuğu yapar. Bebekleri güvenle tutarlar, ucuzdurlar ve diğer kullanımlar için geri dönüştürülebilirler.

7

Kuponları Atma

Etkili bir şekilde kullanılan kuponlar, dolarlarınızı gerebilir. Çocuk bezi, formül ve kavanoz bebek maması için üretici kuponları kolayca temin edilebilir. Tasarruflarınızı en üst seviyeye çıkarmak için çift kupon programları sunan market ve indirimli mağazalara bakın. Babies ‘Us gibi mağazalara kaydolun ve düzenli olarak alışveriş yaptığınız diğer mağazalar için posta listelerine katılın. Birçoğu postayla veya bir e-posta adresine kupon gönderir.

8

Giyim Ömrünü Uzatmamak

İki veya daha fazla bebek için kıyafetler, özellikle çok hızlı bir şekilde büyüdüklerini düşünerek, ilk yıl boyunca çok pahalı bir masraf olabilir. Ucuz bir aksesuarla kıyafetlerinizi daha fazla yıpratın: Bir Adımda İleriye Doğru Yanlış Botlar. Onesies ve diğer alt geçmeli bebek kıyafetlerine takılırlar ve kaslarınız boyunca birkaç ekstra inç sağlar, böylece bebekleriniz büyüdükçe sığacak şekilde genişler. Bir paket 6 yaklaşık 10 $ satıyor. Bir dikiş makinesinde kullanışsanız kendi seçiminizi bile yapabilirsiniz.

9

Satın Alma Bebek Dişlikleri

Katları diş çıkarmaya başladığında, çift dozda diş etiniz olur. Bebek mağazaları sevimli diş çıkarma oyuncaklarıyla doludur, ancak bunları atlayıp kendi oyununuzu kendiniz yapabilirsiniz. Dondurulmuş besinler ayrıca dondurulmuş mini simitler veya hatta dondurulmuş patates kızartması gibi hile de yapabilir. (Kalın, kırışık kesim çeşitlerini kullanın.) Veya ıslak bezler ve bunları dondurucuya sokun, sonra bebeklerin kemirmelerini ve emmelerini sağlayın. Ayrıca kendi zwieback tostunuzu da yapabilirsiniz.

10

Pahalı Yemek

İki veya daha fazla bebeğin beslenmesi ilk yıl boyunca büyük bir maliyet olabilir. Göz önünde bulundurulması gereken en ucuz seçenek emzirmedir – ücretsizdir! Ancak, hemşirelik sizin için uygun değilse, formülde tasarruf etmenin bazı yolları vardır. Dökme toz formülü en uygun maliyetli üründür, ardından sıvı konsantredir. İçmeye hazır bir formül en pahalısıdır. Bebekleriniz katı yiyecekler için hazırlanırken, “büyük insanları” yiyerek öğüterek kendi yemeklerinizi hazırlamayı düşünün.

İkiz eşyalara nasıl para kazandırırsınız?

Diğer katları anne-babalarıyla paylaşmak için kurnazlık kazandıran bir ipucunuz var mı? Başkalarına önermek istediğiniz bir tasarruf stratejisi? Kendine saklama. Bize bildirin! Bana ikiz şeylerden nasıl tasarruf ettiğini söyle. Para Tasarrufu İpuçları paylaşın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir