1. Anasayfa
  2. Büyükanne ve Büyükbabalar İçin

Büyükbaba Konuklar 10 Yolu Büyük Ev Olabilir


0

Uzun mesafeli bir büyükbaba veya büyükanne torunu olmak zordur, ancak birçok büyükanne ve büyükbabanın hazine edebileceği bir avantajı vardır: torunlarınızın evinde misafir olarak kalma olasılığı.

Torun ve ebeveynleriyle birlikte kalmak, günlük yaşamlarında eşsiz bir şekilde paylaşma fırsatı sunar. Büyükanne ve büyükbaba için uygun olmayan bilgiler edineceksiniz. Bununla birlikte, aile çatışması ihtimalinizi artırabilirsiniz. Çoğu, tercih ettiğiniz ev konuğu türüne göre değişir. Bu 10 ipucunu takip edin ve yetişkin çocuklarınız eve döndüğünüzde sizi hala seveceklerdir.

1

Makalede Neler Var?

Ziyaretinizi Programlamadan Önce Giriş Yapın

Birçok genç aile çeşitli zorunluluklarla telaşlı yaşam sürmektedir. Ziyarete başlamadan önce ebeveynlerden girdi aradığınızdan emin olun. Ne yaparsan yap, sadece ne zaman geleceğini bildirme. Düşünceli büyükanne ve büyükbaba, genç ailenin bebek bakıcılığına ihtiyaç duyacağı bir zamanda gelmeyi önerebilir.

Ziyaretinizin uzunluğu hakkında da bilgi aldığınızdan emin olun. Önce kısa bir ziyaret planlamak en iyisi olabilir. Her şey yolunda giderse, bir dahaki sefere daha uzun süre kalmayı deneyin. Ziyaretinizi bir iş etkinliği veya bir arkadaşınızı veya akrabanızı ziyaret etmek gibi başka bir şeyle birleştirmeyi planlıyorsanız, zamanınızı önceden planlayın ve ev sahiplerinin evine otel gibi davranmayın.

2

Ebeveynlik Zamanına ve Ebeveynlerin Kurallarına Saygı

Elbette, torunlarınızla mümkün olduğunca fazla zaman geçirmek istiyorsunuz, ancak ebeveynlerin çocuklarıyla zaman geçirmelerini engellemeyin. Bebek torununuz varsa bu özellikle önemlidir. Bütün gününü bebeğe bağlanarak geçirmek isteyebilirsiniz, ancak ebeveynler başka şekillerde yardım etmeyi tercih edebilir. Torunlarınız daha yaşlıysa, ebeveynler onları eğlendirmenizden mutluluk duyacaktır, ancak ebeveynlerin yatma ritüellerine veya kucaklanma zamanlarına saygılı olun. Ebeveynlerin kurallarına her zaman saygı gösterin ve o işletmeyi bozma hakkına sahip dedeler hakkında satın almayın. Hiçbir ebeveyn, dedeleri eve gittikten sonra fazla düşkün, huysuz çocuklarla uğraşmak istemez.

3

Babysit’e Teklif Yap

Genç ebeveynlerin çoğu, çocuklar yetenekli ellerde iken randevu gecesi yapmak ister. Ebeveynlerin çocuklarla nasıl başa çıktıklarını dikkatlice gözlemleyebildiğinizden emin olun. Kendinize çocuk bakmadan önce bir iki günlüğüne evde olmak en iyisi olabilir. Çocuk bakımı rutinlerini ve sarf malzemelerinin nerede saklandığını öğrenmek için elinizden geleni yapın. Bebek bakıcılığı yaparken, tüm talimatları mümkün olduğunca dikkatli uygulayın ve bir sorun ya da sorunuz varsa ebeveynleri aramaktan çekinmeyin.

4

Taşınırken Beklemeyin

Savvy dedeleri mümkünse kendi ulaşım düzenlemelerini yapar. Yetişkin çocuklarınız, arabalarını sürmenizi gerçekten istemeyebilir, ancak size söylemekte tereddüt edebilirler. Kendi aracınızı sürmek, çok uzakta yaşamamakta olan dedeler için bir olasılıktır. Diğer dedeler araç kiralamayı veya toplu taşıma araçlarını kullanmayı kontrol etmelidir. Sürmek paylaşımı başka bir seçenek ekler. Bu seçeneklerin tümü, kaldığınız süre boyunca aile aracını sürmekten kaçınmanıza izin verir, ancak bir yere gitmek isterseniz veya ihtiyaç duyduğunuzda size seçenekler sunar.

5

Uyku Düzenlemeleri Hakkında Esnek Olun

Her ne kadar çocuklarınız ve torunlarınızla birlikte kalmak, bağlanma açısından ideal olsa da, genellikle ideal olandan daha az uyku düzenlemeleri içerir. Size bir çocuğun yatak odası verilebilir veya bir kanepeye ya da hava yatağına yatmanız gerekebilir. Biraz rahatsızlık ve rahatsızlık ile baş edemiyorsanız ya da çalışmak için gerçekten iyi bir uykuya ihtiyacınız varsa, başka konaklama düzenlemeleri yapın. Ne yaparsan yap, konaklama hakkında şikayet etme.

6

Kendine Yeterli Ol

Torunlarınızın ebeveynlerinin, ilgilenecek başkasına ihtiyaç duymadığını söylemeden geçmeli. Mümkün olduğunca kendinize iyi bakın. Gereksiz yere kaçmamak için özenle toplayın. Odanızda belli bir yastık tipine veya vantilatöre ihtiyacınız varsa, alınız. İlaçları paketlemede özellikle emin olun. Bazı yiyecekleriniz varsa, onları da paketleyin veya bunları almak için bir planınız var. Artık birçok bakkalın teslimat hizmeti var. Ayrıca, etrafınızdaki torunlar için kolay olmayan, fazla sıkılmamaya dikkat edin. Yine de yorgunluk hastalığa yol açar ve bunun ziyaretiniz sırasında olmasını istemezsiniz.

7

Ev Görevlerinde Yardım

Düşünceli konuklar yataklarını hazırlar ve banyo malzemelerinin banyoya girmesine izin vermeyin. Büyükanne ve büyükbaba bir adım daha ileri gidebilir ve yemek pişirme ve temizlik konusunda yardımcı olabilir. En az talimatla yapabileceğiniz işleri seçin. Hemen hemen herkes havlu katlayabilir veya soğan kesebilir. Özellikle bir şeyler yapmayı istemediğiniz sürece derinlemesine temizlik, ev onarımı veya yeniden düzenleme işlerinden kaçının. Aksi halde, hanehalkının temizlik standartlarını eleştiriyormuşsunuz gibi görünebilir.

8

Özel Zamana İzin Ver

Bazen kendi odanıza veya verandaya veya verandaya çekilebilir ve ev sahibi ailenize biraz mahremiyet verebilir. Acele ve karmaşadan biraz zaman geçirirseniz, siz de daha rahat olacaksınız. Örgü iğnelerinizi veya yoga matınızı okumak veya paketlemek için bir kitap getirin. İşlerin biraz gergin olduğunu hissediyorsanız, uzun bir yürüyüşe çıkın ya da sürün ya da kestirin. Aile çevresine geri döndüğünüzde, muhtemelen daha iyi hissedeceksiniz.

9

Olumlu Bir Tutuma Sahip Olun ve Çatışmayı Önleyin

Olumlu bir tutum olan bir kişi olmak bir zevktir. Şikayetçiler asla iyi bir şirket değildir. Genel olarak olumlu olmasının yanı sıra, büyükanne ve büyükbaba, eleştiriler dostça bir öneri olarak gizlenmiş olsa bile, ebeveynlerin işleri nasıl yaptıklarını eleştirmemelidir. Büyükanne ve büyükbabanın dudaklarını sıkıştırması gerektiği konusunda verilen tavsiyeler, çocuklarınızın evindeyken iki katına çıkar. Politika konusu bir sorun ise, kaçının. Bunun yerine, ana bilgisayarlarınızın konuşmayı ve konuşmayı bu yönde yönlendirmeyi sevdiklerini fark edin.

10

Konaklarınızı Artırın

Ev misafirleri olması, hatta kooperatif olanlar bile stresli. Ev sahiplerinizi, çocuklarınız olsa bile, minnettarlığınızla ödüllendirin. Geleneğe bağlı kalmak ve ziyaretiniz bittikten sonra bir hediye göndermek istiyorsanız, sorun değil. Torunları için, ebeveynleri için de bir şeyler batırmadan asla hediyeler göndermeyin. Ziyaretlerinizde akşam yemeği için ödeme yapmak, yiyecek veya eğlence amaçlı sekmeleri almak gibi özel bir şey de yapabilirsiniz. Bir hediye veya ikramiye ziyareti olumlu bir not ile sonlandırır ve geri istenme şansınızı arttırır. Ve çoğu büyükbaba veya büyükanne ev misafirinin umduğu şey bu!

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir