1. Anasayfa
  2. Büyükanne ve Büyükbabalar İçin

Ne Büyükbaba ebeveynlik Forget hakkında

Ne Büyükbaba ebeveynlik Forget hakkında
0

Onlar az iken Büyükbaba çocuklarının keyfini ebeveynler anlatmak için seviyorum. Bu iyi bir tavsiye, ama bir tartışılmaz gerçek üzerinde glosses: ebeveynlik bazı parçaları eğlenceli değildir. Bazı parçalar sert ve stresli, ve Büyükbaba da ebeveynlik bu parçaları hatırlamak gerekir. Onlar varsa, onlar daha fazla yetişkin çocukları ve nesiller arasında keder neden olasılığı daha fazla anlayış olacaktır.

1

Makalede Neler Var?

Ebeveynlik yorucu

Exhausted mother with laundry basket shows that parenting is hard and tiring
Westend61/Getty görüntüler

Tabii, çoğu ebeveyn uyku yoksunluğu ilk gün unutmak asla ama onlar çok duş almak için yorgun olduğu zaman tam olarak bu kez hatırlamak için dedesi zor olabilir. Ayrıca, bu çok daha kolay alamadım unutmak kolaydır. Sonunda çocuk bezi değiştirme gibi bir açık görev, kurtulmak ebeveynler, genellikle bir kaza önlemek için zaman içinde bir bebek için bir lazımlık bulma gibi, yerine başka bir tane olsun. Çocuklar sonunda çoğunlukla kendilerini dikkat çekmek için yeterince büyük olduğunda, onlar prova ve uygulama ve arkadaşlarının evlerine tahrik olması gerekir.

Alt satırda ebeveynlik yorulmaktan asla durur. Ve büyükbabalar için yetişkin çocuklardan bazı yardım beklemek iyi iken, ilk şeyler yapmak için başka yollar aramak için en iyisidir. En iyi dedesi ebeveynler yardım yollarını arayın.

2

Gidiş yerler zor

Mother and son packing suitcase
Hill Creek resimleri/Getty görüntüler

Büyükbaba Herding kediler bazen iki veya daha fazla çocuk ile evden çıkmak için karşılaştırıldığında kolay görünüyor unutabilir. Çoğunlukla, bu bir kıyafet sorunu. Çocuklar bir ayakkabı kaybetmek veya sadece soğuk bir snap oluştuğunda ceketlerini yanlış yerleştirme için bir püf noktası var. Sonra son dakika giyim değişiklikleri gerektiren dökülmeler ve banyo kazaları vardır. Giysi sorunlarının yanı sıra, bebekler ve bebekler ve son dakika acil durumlar için gerekli ekstra vites var.

Büyük ihtimalle torunlarıyla seyahat eden büyükbabalar muhtemelen gidecek yerlerin zor olduğunu hatırlatması gerekmiyor. Onlar zaten çocuklar ile zamanında bir yere almaya çalışırken diyor kuralı biliyor olabilir, her genç çocuk için fazladan yarım saat izin vermeniz gerekir. Bu evde gecikmeler için izin verir ve fazladan durur için yolda yapmak zorunda olabilir. Çoğunlukla, büyükbabalar, çok geç çalışan ebeveynler ile sabırlı olmayı hatırlamalıdır. Belki bir torunum, ailenin hamster ‘ını kafesinden çıkarmaya ya da annenin yeni sürer-tüm gün ruj olarak vücut boyası kullanmaya karar verdi. Zamanında yer almak zordur. Ailene bir şans ver.

3

Ebeveynler zaten suçluluk hissedin

Mother talking to daughter as she gets on the school bus
Ariel Skelley/Getty görüntüler

Kimse her zaman doğru kararlar vermez. Ebeveynler çocukları için kötü ortaya çıkmış bir şey yaptığında, bu konuda suçlu hissedeceksiniz. Bazen ebeveynler gerçekten kötü kararlar vermek. Bazen açıklanamayacak şekilde yanlış giden iyi kararlar verdiler. Ne olursa olsun, ebeveynler çok kötü hissedecektir.

Büyükbabalar, mantıklı kişiler olmak, bazen ebeveynlere soracaktır, “Neden sadece hayır demiyorsun?” ya da başka bir şekilde ebeveynler daha iyi bilinmelidir öneririz. Bu tür tepkiler, tabii ki, sadece bileşik ebeveyn suçluluk. “Ben de aynı şeyi yapardım” demek çok daha iyi. Daha da iyisi “Ben böyle bir şey yaptım hatırlıyorum.”

4

Ebeveynler sürekli olarak değerlendirilir

Old lady looks over spectacles, disapproving, eyebrows raised
Don Bayley/Getty görüntüleri

Ne zaman çoğu Büyükbaba genç ebeveynler, nasıl onların çocukları büyüdü çoğunlukla kendi iş olarak kabul edildi. Bugün tam yabancılar genellikle başkalarının ebeveynlik uygulamalarında tartmak için güç hissediyorum. Ayrıca, ebeveynler arkadaşlarının, komşularının, çocuklarının öğretmenlerinin ve diğerlerinin sayısız tarafından değerlendirilmesini hissedebilirsiniz. Hatta sosyal medyada da eleştirilmiş olabilirler. Büyükbaba, Yargıç olanlar listesine eklenmesi gerekir.

Büyükbabalar için en iyi yollarından biri kendi yetişkin çocukları ile ilişkilerini beslemek için pozitif, negatifleri odaklanmak etmektir. Ebeveynler doğru yerine onlar yanlış yapmış olabilir şeyler üzerinde sıfırlama yapmak birçok şey övgü. Yetişkin çocuklar medeni ile iletişim tutmak ve eşit yerine bir ebeveyn-çocuk hiyerarşisi korumak için onları tedavi etmek için gayret.

5

Ebeveynlik Fly yapılır

Father and son running to school
Frank Herholdt/Getty görüntüler

Bu kadar çok bilgi parmaklarının ucunda, ebeveynler hala her gün çok sayıda ikinci kararlar gerekir ironik. Hangi okullar en iyi olduğu gibi büyük kararlar, eklendi, bir çocuk sokak geçmek için yeterince yaşlı olup olmadığını gibi bir milyon küçük olanlar vardır. Ebeveynler çocuklarını içeren her bir sorunu araştırmayı durdurdular, hiçbir şey yapmamıştım. Çoğu karar çok önemli değil. Ama diğer konulara gelince, bilgi önemlidir.

Büyükbabalar, torunlarını içeren konularda bilgi sahibi olmaya yardımcı olabilir. Hatta gerekirse ekstra araştırma yapmak için teklif edebilirsiniz. Eğer araştırma asistanı işi almak, ancak, onlar mix kendi önyargılı kavramları tutmak için dikkatli olmalıdır.

6

Faturalar ödeme stresli

Stressed parents paying bills on laptop
KidStock/Getty görüntüleri

Genç insanlar sürekli onlar gelecek için kaydetmek gerektiğini söylendi. Aynı zamanda, mevcut faturaları ödeme ile en mücadele. Bir milyon kuvvetler, bir çocuğun büyüme atışını üniversite eğitim bir atlamak için bütçelerine zarar vermek için komplo olabilir. Bu bile kazalar, doğal afetler ve öngörülemeyen sağlık acil sonuçlanabilir faturaları saymak değil.

Birçok Büyükbaba mali rahatlık bir noktaya ulaştı ve onlar sürekli para hakkında endişeli olmak gibi ne hissettiğini unutmuş olabilir. Onların yetişkin çocukların mali sorumlu olmak istiyorum Büyükbaba onlar bir bind içine kendilerini almak her zaman onları kurtarma önlemek olacaktır. Aynı zamanda, mali olarak mümkün olan Büyükbaba Çocuk ve torunları, bir torununun Koleji ile yardım gibi para vermek için mantıklı yollar bulabilirsiniz.

7

Gelecek belirsiz

Parents with baby in bed at home biting fingers
Tara Moore/Getty görüntüler

Ebeveynlerin en çok istedikleri çocuk için iyi bir gelecek. Ne yazık ki, warp hızında değişen her şey ile, gelecek için çocukları hazırlamak için ne yapacağını bilmek imkansız. Ebeveynlerin bugün yaptığı kararlar, yarın ortaya çıkılan araştırmalarla kontrendike olabilir. Bugünün sıcak kariyeri yarının çıkmaz iş olabilir. Yani ebeveynler endişe. Çok.

Büyükbaba da torunları için iyi bir gelecek istiyorum. Aslında, bu konu ne dedesi endişe listesi üst olabilir. Yine de, Büyükbaba biraz daha bakış açısı olacak kadar uzun yaşamış olabilir. Onlar yaşam belirsiz olduğunu biliyorum ama bu tablolar kim zor çalışmak ve gerçekten iyi insanlar kim öğrenmek için istekli olanlar lehine yığılmış olduğunu. Böyle insanlar yaratmak ebeveynlik noktası gibidir. Ve büyükebeveynliğin de noktası.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir