1. Anasayfa
  2. Yiyecek ve Beslenme

Sizin çocuğunuz çok fazla sodyum alma değil emin olun akıllı yolları

Sizin çocuğunuz çok fazla sodyum alma değil emin olun akıllı yolları
0

Eğer çocuğunuzun ne kadar meyve suyu sınırlama gibi şeyler yaparak çok fazla şeker yeme değil emin olmak için deneyebilirsiniz o içecekler ve bir kez-in-a-zaman tedavi şekerli tatlılar tutmak. Ama onun da ne kadar tuz yediğini biliyor musun?

Neredeyse 90 okul yaşı çocuklar bugün yüzde çok yüksek önerilen seviyeleri olan sodyum tüketen aşırı miktarda, hastalık kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından bir rapora göre (CDC) Journal Kasım 2016 sayısında yayınlanan Beslenme ve Diyetetik Akademisi. Veri kullanarak 2011-2012 Ulusal Sağlık ve beslenme sınavı anket, CDC araştırmacılar yaş 6 ve 18 arasında daha 2.100 çocuk yeme alışkanlıkları inceledi ve sodyum ortalama miktarı her gün çocuklar tarafından tüketilen bir şok edici olduğunu bulundu 3.256 miligram, masada eklenen tuz dahil değil. (Çocuk aralıkları için önerilen günlük sodyum alımı 1.900 mg/gün 2.300 mg/gün, Yaş bağlı olarak.)

Makalede Neler Var?

Neden çok fazla tuz çocuklar Için kötü

Onlar obezite ve diyabet riski artan gibi çok fazla şeker yeme olumsuz sağlık etkileri hakkında duydum çünkü çoğu anne onların radar şeker var, onlar pek çok çocuk bildirildi tuz sağlıksız bir miktar alma olduğunu farkında olmayabilir onların Diyet.

Çocuklarda yüksek sodyum alımı, daha sonra hayatta kalp hastalığı ve inme riskini artırabilir yüksek kan basıncı ile ilişkilidir. (Şok edici, CDC raporu bulundu yaklaşık 1 içinde 9 çocuklar zaten yüksek kan basıncı vardır.) Yüksek tuz diyetler de çocukluk obeziteye bağlı olmuştur, ve tuz çok yemek çocuklar daha fazla şeker ve kalori, aynı zamanda obezite için riskini arttırır içecekler yüksek içecek olasılığı bildirilmiştir.

Ebeveynler çocuk tuz alımı sınırlamak Için neler yapabilir

Yüksek tuz gıdalar her yerde Iken, özellikle gıdalar çocuklar (pizza ve soğuk etler ve patates gibi) seviyorum, iyi haber, ebeveynlerin çocukların diyetler tuz miktarını kesmek için neler yapabilirim bir yeri olduğunu. Ve ne kadar erken bunu, daha iyi: çalışmalar bebekler ‘ ve tuz için çocuklar ‘ özlem ne gıdalar onlar onların diyet maruz ne ile ilgili bir çok şey olduğunu göstermiştir, hangi onlar yemek daha az sodyum, daha az olası onlar bu yüksek sodyum gıdalar istiyorum anlamına gelir. Burada ailenizin diyet tuz miktarını azaltmak için bazı üst ipuçları şunlardır:

Bu beslenme etiketlerini okuyun. Sodyum içeriği için beslenme etiketlerini taraytığınızdan emin olun. Ekmek veya makarna sosu gibi gıdalar bile tuz ile yüklenebilir ve başka bir marka karşı bir markanın sodyum miktarı büyük bir fark olabilir. Her zaman karşılaştırın ve daha az tuz içeren seçenekleri seçin. Ve mümkün olduğunda, bu sodyum yüksek miktarda içeren eğilimindedir beri hazırlanan gıdalar üzerinde taze veya dondurulmuş gıdalar seçin. (Ek bir bonus: okul çağı çocuklar ile bakkaliye alışveriş ve onları etiket okumak için eğitim bir ömür boyu sürecek sağlıklı beslenme alışkanlıkları aşılamak için en iyi yollarından biridir.)

Tuz içeriği hakkında sorun. Biraz paket mi alıyorsun? Bu kadar çok restoran yemekleri tadı çok iyi bir nedeni vardır: tuz. Hazırlanan yemekler satın alırken, beslenme bilgisi isteyin ve sodyum düşük olan yemekler sipariş.

Çocuklarınızın en sevdiği gıdalarda sodyum izleyin. CDC çalışma gıda sadece 10 tip çocuklar ‘ sodyum alımı yaklaşık yüzde 50 kadar yapılmış bulundu. Bu gıdalar dahil klasik çocuk-sık pizza gibi, Sandviçler (Hamburgerler dahil), soğuk etler, Meksika karışık yemekler, Çorbalar, tuzlu atıştırmalıklar, peynir, kümes hayvanları, ve düz süt (doğal olarak sodyum içerir). Zaman zaman tedavi için bu favori gıdalar tutun ve mümkün olduğu kadar evde kendi düşük sodyum sürümleri yapmak.

Daha fazla baharat, daha az tuz Ile pişirmek. Evde yemek yaparken, sarımsak ve baharatlar gibi kullandığınız çeşonların miktarını artırın ve tuz üzerine keser. Mümkün olduğunda taze malzemeler kullanın ve sizin yemeklerde pirinç, fasulye ve diğer tuz yüklü gıdalar hazırlanmış paketler kullanmaktan kaçının. Kendi çeşonlarınızı kullanarak sıfırdan pansuman ve soslar yapın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir