1. Anasayfa
  2. Yiyecek ve Beslenme

2019 Yılındaki Çocuklar İçin En İyi 10 Probiyotik

2019 Yılındaki Çocuklar İçin En İyi 10 Probiyotik
0

Editörlerimiz bağımsız olarak en iyi ürünleri araştırır, test eder ve tavsiye eder; İnceleme sürecimizle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Seçtiğimiz linklerden yaptığımız alışverişlerden komisyon alabiliriz.

Bir çocuğun sindirim sisteminin dengesizleşmesi sık görülür, bağırsaktaki kötü bakteriler sorunlara neden olur. Probiyotikler, iyi bakterileri yenileyerek sindirim ve bağışıklık sistemlerini sağlıklı tutmaya yardımcı olan canlı bakteriler ve mayalardır. Bazı araştırmalar, çocukların kolik, egzama veya ara sıra ishal, gaz veya kabızlık gibi sindirim sorunları gibi problemlerle başa çıkmak için probiyotiklerden faydalanabileceğini göstermiştir. Probiyotikler özellikle bebekler için faydalı olabilir, çünkü sindirim sistemleri hala gelişmektedir, bu nedenle yiyecekleri sindirmeleri zor olabilir.

Çocuğunuza antibiyotik reçete edilirse, bağırsak sağlığını kontrol altında tutmak için günlük rutininize probiyotik de eklemek isteyebilirsiniz. Çocuklar ve probiyotikler ile mevcut araştırmalarla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Çocuklar yoğurt gibi fermente edilmiş yiyeceklerden probiyotik alabilirler, ancak çocuğunuz bu yiyecekleri sevmiyorsa veya onları yiyecek yaşta değilse, başka seçenekleriniz de var.

Probiyotik takviyeleri hap, yapışkan, çiğneme tablet ve sıvı formda mevcuttur ve tüm farklı tatlarda gelir. Not: Sakızlı seçenekler, çocuğunuzun beslenmesi için gerekli olmayan ilave şeker içerir. Çocuğunuzun bir probiyotiğe ihtiyacı varsa, sakızlı bir form alması gereken tek yol olabilir. Genel olarak, probiyotik yiyecekler ve takviyeler çocuklar için güvenlidir, ancak başlamadan önce çocuğunuzun çocuk doktoruna danışmalı ve doğru dozu sormalısınız.

Probiyotiklerin standart ilaçların kullanımı şeklindeki FDA tarafından düzenlenmemiş olduğuna dikkat etmek önemlidir. Probiyotik paketleyen şirketler, etikette listelenen bileşenlerin aslında şişede olduğunu kanıtlamak zorunda değildir.

Dışarıdaki birçok seçeneği sıralamanıza yardımcı olmak için, işte çocuklar için en iyi probiyotikler için önerilerimiz.

Makalede Neler Var?

En Çok Tıklananlar

Genel Olarak En İyi: OLLY Çocuk Multivitamin ve Probiyotik Sakızlı Ek

Amazon’dan satın alın

Çocuklarınızın takviye alma konusunda zorlanıyorsanız, OLLY’den gelen bu sakız, işlemi basitleştirebilir. A, C, D, E, Bs ve Zinc vitaminlerinin yanı sıra canlı probiyotikler ile birlikte verilen bu takviyeler, çocuklara genel sağlık ve iyi bir sindirim sağlığı için gerekli besinleri sağlar; En incelikli yiyicilerin bile ebeveynleri, çocuklarının lezzetli meyve püresi tadı sayesinde gerçekten bu sakızları almak istediklerini söylüyorlar. 2 yaş ve üstü çocuklar için tavsiye edilir. Kullanışlı ve etkili olan bu takviyeler, hem multivitamin hem de probiyotik aldığınıza göre makul bir şekilde fiyatlandırılır.

En İyi Bütçe: PRO-Kids Çocuk Probiyotikleri

Amazon’dan satın alın

Çocukların bağışıklık sistemi ve sindirim yararları için günde bu küçük tabletlerden birini almaları gerekir. Bu probiyotikler mide asidine karşı dirençlidir, bu nedenle çocuğunuzun bağırsak sistemine ihtiyaç duydukları yerde ulaşırlar. Yutmaları kolaydır, ancak çiğnendiğinde harika tada sahiptirler ve soğuk yiyecek veya içeceklerde saklanabilir veya karıştırılabilirler. Hapın zamanla salınması sayesinde çocuklar, probiyotiklerin sindirim sistemindeki saatlerce tam avantajlarından yararlanırlar. Doğal ve şekersiz PRO-Kids Çocuk Probiyotikleri keskin turuncu bir tada sahiptir ve yapay renkler, tatlar veya tatlandırıcılar içermez. Ayrıca uzun raf ömrü vardır ve soğutma gerektirmezler.

En İyi Bütçe Sıralaması: Yaşam Sakızlarını Yenileyin

Renew Life Gummies Kids Probiotic

Walmart’ın İzniyle

Hedefte Satın Al

Çocuğunuz sakızlı takviyeleri tercih ederse, bu çocukların Yenileme Hayatından gelen probiyotikleri makul fiyatlı ve etkili başka bir seçenektir. Doğal meyve suyuyla yapılmış, GDO, soya, süt, yumurta, kabuklu deniz ürünleri ve eklenmiş yapay maddeler içermez. Bazı ebeveynler çocukların tadı sevdiğini söyler, ancak çiğnemeleri diğer sakızlara göre biraz daha zordur, bu nedenle muhtemelen 3 yaş ve üstü çocuklar için en iyisidir.

En İyi Sıvı: Annenin Bliss Probiotic Drops

Annenin Bliss Probiyotik Damlaları

Amazon’un İzniyle

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

Çocuğunuz çok küçükse veya hap ya da çiğnenebilir bir hap almaya istekli değilse, bir sıvı probiyotik mükemmel bir alternatiftir. Annenin Bliss Probiotic Drop’ları, bir bebeğe bile uygulanması çok kolay ve basittir ve dozu farklı yaş ve boyuttaki çocuklara göre ayarlayabilirsiniz.

Ebeveynler, bu probiyotiklerin bebeklerin egzemalarına ve gaz ve kabızlık gibi sindirim sorunlarına nasıl yardımcı olduklarını gösterir. Ayrıca soğutma gerektirmediğini de seviyorlar, bu nedenle çocuklarınızla seyahat ederken yanınızda getirmeniz kolay. Bu tamamen doğal probiyotik yüzde 100 vegandır ve hiçbir katkı maddesi, kimyasal madde veya parabenler, yapay tatlar veya renkler, süt ürünleri, glüten veya soya içermez.

Bu sıvı probiyotik tatsız olmasına rağmen, bazı çocuklar sıvıyı doğrudan dillerinin üzerine koymaktan hoşlanmayabilir. Temyiz süresini arttırmak için, en sevdikleri soğuk içeceğe karıştırın. Ayrıca formüle veya anne sütüne karıştırılabilir veya emzirilen bebekler için sağ göğsüne yerleştirilebilir.

En İyi Çiğnenebilir: Naturo Sciences Çocuklar İçin Probiyotik Çiğnenebilirler

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

Bu şekersiz, günde bir kez çiğnenebilir probiyotikler, hapları yutmayı sevmeyen çocuklar için mükemmeldir. 5 milyar canlı kültürü olan sekiz adet çocuk dostu probiyotik suşu içeren bu ilaç, çocuğunuzun sindirim sistemindeki doğal dengeyi, özellikle ishal ve diğer abdominal rahatsızlıklarla başa çıkarken yeniden canlandırmaya yardımcı olur.

Çoğu çocuk mandalina lezzetini sevse de, seçici bir yiyiciniz varsa, çiğnenebilir yiyecekler aperatiflerde kolayca gizlenebilir veya ezilebilir ve soğuk yiyecekler veya içecekler ile karıştırılabilir. Tabletler, kültürleri taze tutmak için özel bir kuru azot formunu kullanan tekli blister folyo paketlerinde paketlenir, bu nedenle buzdolabında olmaları gerekmez. 2 yaş ve üstü çocuklar için tavsiye edilir.

En İyi Toz: Culturelle Kids Günlük Probiyotik Paketler

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

Bebekler ve küçük çocuklar için bir başka büyük probiyotik seçeneği, Culturelle’den gelen bu toz paketler soğuk sıvı veya yiyeceklere karıştırılabilir. Gastrointestinal sistemde iyi bakteri dengesini teşvik ederek doğal olarak çalışırlar. Ebeveynler, ishal ve diğer sindirim sorunlarını temizlemede onları kolay ve etkili bulmaktadır. Culturelle probiyotik paketleri tatsızdır, bu nedenle çocuğunuz en sevdiği yiyecek veya içeceklere karıştığında bile farketmemelidir. Glutensiz, süt ürünleri, laktoz, süt, ek renkler, koruyucu maddeler, maya ve soya içermezler, bu nedenle alerjileri veya hassasiyetleri olan çocuklar için idealdir.

En İyi Gummies: Sindirim Avantajı Çocuk Günlük Probiyotik Sakızlar

Amazon’dan satın alın

Çocuğunuz otomatik olarak burnunu çiğneme veya toz halinde açarsa, lezzetli bir sakız eki, probiyotik almasını sağlamak için en iyi bahis olabilir. 3 yaş ve üstü çocuklar için önerilir. Bu meyve aromalı sakızlar kolay, lezzetli ve etkilidir. Sert asidik mide ortamından önde gelen probiyotiklerden ve yoğurtlardan 100 kat daha iyi hayatta kalan patentli bir probiyotik olan BC30’u içerir. BC30, bağırsaktaki bakterileri dengelemeye, sindirimi kolaylaştırmaya ve küçük sindirim rahatsızlıklarını, gazı, şişkinliği azaltmaya ve ara sıra ishali hafifletmeye yardımcı olur. Ebeveynler, çocukların bu takviyelerin tadını, kokusunu ve dokusunu sevdiğini söylüyor, bu yüzden onları alırken kavga etmiyorlar.

En İyi Organik: Yaşam Bahçesi Dr.

Amazon’dan satın alın

Kimyasal bazlı bağlayıcı veya dolgu maddesi içermeyen organik gıdalardan yapılmış, Garden of Life’ın bu takviyeleri her çiğnenebilir tablette 5 milyar CFU (koloni oluşturan ünite) ve 14 probiyotik suş içerir. Çocuklar, herhangi bir şeker veya tatlandırıcı içermeyen lezzetli meyve tadına bayılır. Ebeveynler bu takviyelerin soğutulması gerekmediğini ve ayrıca ek bağışıklık sistemi desteği için C ve D vitaminleri içerdiklerini takdir ederler.

En İyi Yoğurt: Activia Probitoik Yoğurt

Activia Probitoik Yoğurt

Walmart’ın İzniyle

Amazon’dan satın alın

Çocuğunuz yoğurttan hoşlanıyorsa, bir bardak yemek, günlük probiyotik dozlarını almaları için kolay ve lezzetli bir yoldur. Activia Yogurt ebeveynlerden yüksek not alır, çünkü harika tadı vardır, çocukların karnındaki sıkıntılara yardımcı olmak için milyarlarca probiyotik içerir ve GDO’lu olmayan tüm malzemelerden yapılır. En hassas lezzet tomurcuklarına sahip çocukları bile memnun etmek için çeşitli tatlar sunulur. Çocuklar lezzetli bir yüzlü için dondurulmuş meyveler ve sütle karıştırılmayı sever. Tabii ki tek dezavantajı, buzdolabına ihtiyaç duyması, çevrimiçi sipariş için ve çocuklarınızla seyahat ederken uygunsuz olması.

Bebekler için En İyi: BioGaia Protectis

BioGaia kolik için bir numaralı çocuk doktoru tarafından önerilen probiyotik çözümdür. Marka, probiyotik ürünlerinin etkilerini ve her suşun vücudu nasıl etkilediği hakkında kapsamlı araştırmalar yaptı. Formül, küçük çocuğunuzun karnında güvenli ve yumuşaktır ve damlalar içerdiğinden bebeğinize vermek kolaydır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir