1. Anasayfa
 2. Aktif oyun

Korsan Hazinesi Nasıl Oynanır

Korsan Hazinesi Nasıl Oynanır
0

Korsan Hazinesi, renkli bayraklar yerine “hazine” kullanan Bayrağı Yakala’nın bir varyasyonudur. Bu oyun koşarken, zıplarken ve kendi takımının tüm hazinelerini kapmaya çalışırken atmaya başlar. Öğrenmesi ve oynaması kolaydır, bu nedenle birçok çocuğa sahip dış mekan toplantıları için mükemmeldir. Yetişkinler de oynayabilir, bu yüzden bunu bir mahalle bloğu partisinde, okul günü veya aile toplantısında deneyin.

Her turda oynamak için sadece 15 ila 20 dakika sürer. Bu, oyunu bir turnuva veya üçün en iyi yarışması olarak da oynayabileceğiniz anlamına gelir. İşiniz bittiğinde kickball ya da tag ile devam edin.

Makalede Neler Var?

Oynamak için Neye İhtiyacınız Var?

 • Hula hoops (her takım için bir tane; iki veya daha fazla ekiple oynayabilirsiniz)
 • Beanbags (her takım için 10)
 • Gerçekten karakter sahibi olmak istiyorsanız, her takıma kanala, korsanın kemerlerine, göz bantlarına, bandanalara veya şapkalara uyan oyuncular verin.

Nasıl kurulur

 1. Oyun alanını ayarlayın. İdeal olarak, geniş bir çimenli alana veya geniş açık bir iç mekana sahip olursunuz. Oyun alanını eşit parçalara bölün, her takım için bir tane; sınırları koniler, tebeşir, bant vb. ile işaretleyin (veya “buradan garaja; oradan büyük meşe ağacına” gibi sınırları ayarlayın).
 2. Her takımın bölgesinin ortasına bir hula hoop yerleştirin, sonra her bir kasnağa 10 fasulye torbası yerleştirin. Asfalt bir yüzey üzerinde oynuyorsanız, halkalar yerine kaldırım tebeşirini kullanabilirsiniz; Spor salonunda ya da halı kaplı bir alanda, hazine sandığı boyutlarını işaretlemek için bant kullanın.
 3. Oyuncular korsanlar, kasnaklar hazine sandıkları ve puflar hazinedir.
 4. Oyuncuları eşit büyüklükteki takımlara ayırın. Etrafta dolaşacak kadar pufun olduğu sürece iki, üç veya dört tane alabilirsin!

Nasıl oynanır

 1. Her takımda, oyuncular yağma (rakip takımların hazinesini çalmaya çalışan) veya koruyucu (kendi hazinelerini güvende tutmaya çalışan) olabilir. Yağmacı veya koruyucuların hiçbiri kasnakların içine giremez.
 2. Bir koruyucu yağma hazine taşıyan bir oyuncuyu vurursa, yağmacı hazine geri dönmeden önce hazineyi düşürmeli ve bir spor aktivitesi yapmalıdır (örneğin, beş tutam atlayış ya da dört yıkama kolu hareketi) Bu arada, koruyucu hazineyi kapıp göğsüne geri getirebilir.
 3. Oyuncular, etiketlenmekten kaçınmak için fasulye toplarını bir ekip arkadaşına atabilirler. Koruyucular ve yağmacılar her zaman yerleri değiştirebilir.
 4. Oyun, bir takım başka bir takımın tüm hazinesini ele geçirdiğinde sona erer. Turnuva tarzı ya da üçünün en iyisi oynuyorsanız, yeniden başlayın. Ya da oyunun ikinci turunda takımları değiştirebilirsin.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir