1. Anasayfa
  2. Aktif oyun

Fiziksel Oynatmayı İstemek için Ekranları Kullanma

Fiziksel Oynatmayı İstemek için Ekranları Kullanma
0

Çocuklarınızın yaşamlarında daha aktif, fiziksel oyuna ihtiyacı var mı? Hiç şüphe yok ki, ekran zamanını sınırlamanın çocukların refahı için çok önemli olduğu ve bu ekran zamanının çok sık hareketsiz bir arayış olduğu. Ancak çocuklarınızın sevgili ekranlarını da kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. Aslında engellemek yerine fiziksel aktiviteye ilham verebilirler. İşte yaş, yaş nasıl.

Makalede Neler Var?

Okul Öncesi Çocuklar, TV ve Fiziksel Oyun

Doğru teklifleri seçin; TV ve filmler çocuğunuzun daha aktif olmasını isteyebilir. Bir okul öncesi çocuğunuz varsa, onu Kaşif Dora, Meraklı George veya başka bir favori karakter gibi tırmanmaya, zıplamaya veya uzamasına teşvik edebilirsiniz. Şov çalarken bunu yapabilir. Ya da televizyon açıkken bile sahneleri yeniden canlandırabilir ya da başka zamanlarda kendi fotoğrafını çekebilir!

Telefonlar veya tabletler gibi küçük ekranlarda, çizime odaklananlar gibi bazı uygulamalar çocuğunuzun iyi motor becerilerini geliştirebilir. Çocukların Super Stretch Yoga gibi aktif bir oyun oynamasını sağlamak için tabletin çekiciliğini de kullanabilirsiniz. Veya 4-7 yaş arası çocuklar için giyilebilir aktivite takipçisi olan bir LeapBand’e yatırım yapın. Çocuklarının kısa fiziksel zorluklara katılarak ilgilenebilecekleri sanal bir evcil hayvan var.

Sınıf Okulları ve Ekrandan Esinlenilen Fiziksel Oyun

Küçük erkek kardeşleri gibi, küçük ilkokul çocukları da bir süper kahraman çizgi filmini izleyebilir ve ardından okuldaki oyun alanında ya da oyun boyunca kendi aktif, kahramanlık oyunlarını oynayabilir. Çocuğunuzun TV şovlarında veya filmlerde gördüğü hikaye, karakter ve ayarların çoğu, yaratıcı, aktif oyuna dönüştürülebilir. (Basit sahne ya da kostümler sunmak bu tür dramatik oyunların teşvik edilmesine yardımcı olabilir. Fakat birçok çocuk için eğlencenin bir kısmı havluları pelerinlere çevirip kılıçlara yapışıyor!)

Bu yaşta çocuklar aynı zamanda basit fitness uygulamalarını ve izleyicileri kullanabilir ve ödül verenlerin (gerçek veya sanal) keyfini çıkarabilirler. Sizin yardımınızla Pokemon GO gibi bir uygulama Pikachu ve arkadaşlarını ararken dışarı çıkmak ve egzersiz yapmak için büyük bir teşvik olabilir.

Ayrıca ekran zamanını aktif, fiziksel oyun şartı haline getirerek kendi avantajınıza kullanabilirsiniz. Çocukların önce aktif oyun zamanını artırarak ekran saati kazanmalarını istediğinizde, fiziksel aktiviteyi öncelikli yaparsınız. Ayrıca, ekran zamanının çocuğunuzun uyanık saatlerinin çoğunu sallamadığını garanti ediyorsunuz. Her 15 ila 30 dakikalık aktif oyun için çocuk jetonları vermek gibi resmi bir sistem kullanabilirsiniz; bunlar daha sonra eşit miktarda (veya daha az) TV veya başka bir ekran saati ile takas edebilir.

Veya, okul öncesi ve sonrası gibi ekranlara izin verilmediği saatleri ayarlayabilirsiniz, bu da ekran zamanının ev ödevi, ev işleri ve oyun süresi bittikten sonra gerçekleşmesini sağlar. Bazı aileler için basit bir hatırlatma hile yapacak: “Hey, bir süredir televizyon izliyorsun. Gitme zamanı başka bir şey yapmalı. Sepet atmak ister misin?” Ya da “Daha sonra bir gösteri izlemek ister misiniz? İlk önce birlikte yürüyüşe çıkalım Max.”

Ekran Takıntılı Tweetler ve Gençler için Fiziksel Oyun

Büyük çocuğunuz bir atlet veya dansçıysa, televizyonda profesyonellerin izlenmesi ilham verici olabilir. Onları görmek, çocuğunuza yeni beceriler edinmesi ve daha sık pratik yapması için ilham verebilir. Oynarken kendini çekebilir, bu yüzden tekniğini geliştirmenin yollarını sıfırlayabilir.

Çocuğunuz spor yapmasa bile, TV ve çevrimiçi videolar, denemek isteyebileceği bir şeye bir göz atabilir. Kim bilir? TV’de veya en sevdiği YouTube kanalında gösterilen sporu gördüğünde, okçuluk veya su topunu deneyen ilk kişi olabilir.

Çocuğunuz YouTube, Instagram veya başka bir sosyal paylaşım platformunu seviyorsa, takipçilerinin oturma odanızda sürekli bir özçekim akışı görmek istemediklerini hatırlatın. Dünyaya çıkması ve görmek ve fotoğraflamak için yeni ortamlar bulması gerekiyor. Onu yürüyerek ya da bisikletle yapmaya teşvik edin.

Kendi akıllı telefonlarına sahip gençler, Pokemon GO’dan Zombies’e, Run Ninja Fitness’a (ya da daha önce geocaching gibi daha eski okul seçeneklerine) oyun temelli spor uygulamaları için ana adaylar.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir