1. Anasayfa
  2. Fitness

Ailenizle Bir Fitness Mücadelesi Nasıl Oluşturulur

Ailenizle Bir Fitness Mücadelesi Nasıl Oluşturulur
0

Basit ve eğlenceli bir aile fitness zorluğu oluşturmak, evdeki herkesin sağlıklı olmak için motive olmasını sağlamak için mükemmel bir yoldur. Herkes için olumlu bir değişimi gerçekten etkilemek için bir oyun veya aile projesi kullanabilirsiniz.

1

Makalede Neler Var?

Bir Fitness Mücadelesi Hedef Belirleme

family fitness challenge - kick off
Yankı / Kültür / Getty Images

Meydan okumak için bir aile toplantısı yaparak başlayın. Herkesin fikirlerini isteyin – küçük çocuklar da! – Bir hedef için çalışacak. Sağlıklı beslenmeyi, artan fiziksel aktiviteyi, yeni güç hedeflerini veya daha az ekran zamanını hedeflemek isteyebilirsiniz. Belirli bir etkinliğe yönelik çalışmaya (birlikte yapacağınız 5K koşusu gibi) karar verebilir veya sağlıklı yaşam tarzınızın düzenli bir parçası olacak bir değişikliği atlamaya başlayabilirsiniz. Bu durumda, çocuklar için açık olduğundan emin olun: Bu sadece bir ödül kazanmak için geçici olarak yaptığınız bir şey değildir. Bu yeni bir yaşam tarzı.

Tam olarak neyi başarmayı umduğunuzu ve oraya ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini söyleyin. Örneğin, sağlıklı beslenmeyi seçerseniz, bunun anlamı nedir? Belki fast-foodları kesebilir, günlük menünüze daha fazla sebze ekleyebilir, okul ve iş için besleyici öğle yemeği hazırlayabilir veya daha fazla su için. Spesifik olduğunuzdan ve herkesin hedef konusunda net olduğundan emin olun.

2

Bir plan yapmak

Aile uygunluğu mücadelesi - ödül tablosu
JGI / Jamie Izgara | Karışım Resimleri | Getty Images

Zindelik mücadelenizde ailenizin ilerleyişini nasıl takip edeceksiniz? Egzersiz dakikalarını, atılan adımları (bir adım sayar veya başka bir etkinlik izleme uygulaması kullanın), kaybedilen pound / inç, denenen yeni yiyecekler, kişisel en iyi kayıtlar vb. Ailenizin özel sağlık hedefi için hangi yöntemi işe yararsa kullanın. Üzerinde çalıştığınız şeyleri takip etmek için kullanabileceğiniz oyunlar ve diğer ürünler bile var. Sağlıklı beslenmeyi ve çocukların aktivite takibini deneyin.

Ancak eski kafalı bir yıldız haritası da kesinlikle işe yarıyor. Grafiğiniz, cetveliniz veya başka bir izleyici, üzerinde çalıştığınız şeyin ne kadar geldiğinin görsel bir hatırlatıcısı olacaktır. Tanınmış bir yere gönderin. Daha sonra kondisyon mücadelesi için düzenli aralıklarla giriş yapın. Bu, ilerlemenizi kaydedeceğiniz ve yaşadığınız sorunları gidereceğiniz zamandır. Belki de her gece günlük adımlarınızı yatmadan önce kaydedebilir veya Pazar günleri her bir aile üyesinin grup hedefinize doğru kaydettiği ilerlemeyi paylaşabileceği bir aile toplantısı yapabilirsiniz. Birbirinizi neşelendirmek için bu fırsatı kullanın!

3

Bir ödül seçin

Bir oyun alanında fitness mücadelesi ödülü
Catherine Holecko

Aile içi zindelik mücadelenizi tamamlarken neye çalışıyorsunuz? Elbette, daha iyi bir sağlık ödülünün yanı sıra, daha somut bir ödül de mürettebatınızı devam ettirmek için motive edebilir. Bu yüzden heyecan verici bir deneyim vaadi olabilir.

Ödüller, ailenizdeki her kişi için farklı bir şey olabilir veya hepinizin birlikte tadını çıkarabileceğiniz bir grup hediyesi olabilir. Yiyecekler iyi bir seçim değildir, çünkü yemeğin ruh halinizi değiştirebileceği ve iyi bir şey yaptığınızda yüksek yağlı, yüksek kalorili davranışı “hak ettiğiniz” fikrini teşvik eder.

Ama hemen hemen her şey gider. Çocuğunuzu motive eden şey: Soğuk, zor para? Yeni bir oyuncak mı? Özel bir gezi? Hepsinden iyisi, sağlıklı yaşam hedefinizi güçlendiren bir aile ödülü seçin. Bu bir aile havuzu geçişi, paylaşabileceğiniz bir açık hava oyuncak veya etrafındaki en iyi oyun alanında piknik yapmak olabilir.

4

Fitness Mücadelesi Ödülünü Al

aile kutlaması
Kahraman Resimleri / Getty Images

Hedefinize ulaştığınızda kutlamanın zamanı geldi. Sen yaptın! Birbirinize doyurucu bir tebrik turu verin ve fitness mücadelenizin keyfini çıkarın.

Bu çabadan öğrendikleriniz hakkında çocuklarınızla konuşmak da önemlidir. Belki de zorlu yeni bir antrenman denedin ve çok beğendin, ya da gerçekten sabah 5’de kalkabiliyorsun! Onlardan kendi sürpriz derslerini paylaşmalarını isteyin: Biri yeni bir favori sebze yemeği keşfetti mi veya yeni bir fiziksel beceride ustalaştı mı? Bu tezahürat yapmaya değer!

Başarıyı tattıktan sonra defneğinize yaslanmayın veya ters kaymaya izin vermeyin. Momentumun devam etmesini sağlayın: Yepyeni bir hedefle tekrar başlayın. İlk zorluk, egzersiz alışkanlıklarınızı değiştirmenizi sağladıysa, ikincisi, sağlıklı bir beslenme alışkanlığı ile başa çıkabilir.

Veya orijinal planınıza uyun, ancak çıtayı daha yükseğe ayarlayın. Ailenizin ekran saatini haftada birkaç saat başarıyla düşürdüyseniz, kesmeye devam edebileceğinizi söyleyin. Veya bir 5K’yı tamamladıysanız, başka bir tane için kaydolun. Belki daha hızlı bitirmek istersin, ama bu gerekli değil; Yeni fitness alışkanlığınızı sürdürmek daha önemlidir.

Hangi hedefi koyduğunuz farketmeksizin, beraberinde getireceğiniz yeni ve cazip bir ödül kazanın. İyi şanslar!

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir