1. Anasayfa
 2. Fitness

Çocuklar İçin Kolay ve Basit Egzersizler

Çocuklar İçin Kolay ve Basit Egzersizler
0

Çocuklar için egzersiz eğlenceli olmalıdır. “Çalışmak” yerine “egzersiz oyunu” olarak düşünün. Amerikan Egzersiz Konseyi tarafından sertifikalandırılmış kişisel bir antrenör olan Ewunike Akpan ve BOKS (Çocuklarımızın Başarısını İnşa Et) in Orta Atlantik bölgesi için yardımcı müdür olarak kullanılan terim. BOKS ilkokul ve ortaokul çocukları için okul temelli bir programdır ve hepsi eğlence ve oyunlarla ilgilidir! Çocuklar okula yaklaşık 45 dakika erken gelirler ve bu zamanı eğlenceli ve aktif bir oyunda geçirirler. Günlük rutinlerine zindelik katmak için harika bir yol. Ve onların hem okulda hem de okulda daha iyi yapmalarına yardımcı olur – hem akademik hem de davranışsal olarak.

Öyleyse, çocuklar için kolay egzersizler için öneriler – zevk alabilecekleri ve faydalanacakları ve hiçbir ekipman ya da büyük dış mekan alanları gerektirmeyen oyunlar. 5-10 dakikalık küçük patlamalarla yapılabilir veya daha uzun bir çalma süresi için birkaç tanesini birbirine bağlayabilirsiniz. Kasların ve kalplerin hareket etmesi için birkaç dakikalık ısınma egzersizleriyle başlayın.

Makalede Neler Var?

Koşu

Boy running outside with two girls in background
BSIP-IUG / Getty Images

Koşmak, var olan en basit egzersiz şeklidir ve çocuklar için mükemmeldir. Onu seviyorlar! Çocuklar dışarıda koşabilirler, ama aynı zamanda içeride: spor salonunda, koridorda veya hatta büyük bir masanın etrafında (ve çevresinde ve çevresinde). Koşma, röle yarışları gibi diğer oyunlarla da birleştirilebilir. Bundan sonra daha fazlası!

Koşarken işleri değiştirin: Çocukların koşmadan atlamalarına geçmesini sağlayarak hareket düzenlerini değiştirin veya ayakları yere çok yakın bir yerde koşmaya çalışın (buna “hızlı ayaklar” denir). Çocuklar ayrıca yüksek dizlerle koşabilir (her adımda alternatif dizleri göğsüne doğru kaldırarak) veya “kıç tekmeleme” (her adımda alternatif topuklulara tekme atma). Yön değişiklikleri (yan yana ya da geriye doğru) hem kasları hem de beyinleri çalıştırarak çocukların koordinasyonunu geliştirir.

Atlama

Dört, çocuklar, zıplıyor
BLOOM Resimleri / Getty Images

Çocukların yapmak isteyecekleri kolay egzersiz için bu ayakları yukarı kaldırın. Atlar kas kuvveti, kardiyovasküler zindelik ve dayanıklılık oluşturur. Çocuklar için eğlenceli atlamalar dahil

 • Sıçrayan krikolar: Zıplarken kolları ve bacakları bir deniz yıldızı gibi yana doğru uzatın, zıplarken kolları yanlara ve bacaklara inin.
 • Tuck atlar: diz çökmek ve atlama sırasında yüksek topuklar kaldır
 • Engel şerbetçiotu: takla engelinin üzerinden yan yana veya önden arkaya atlama
 • Tek ayakla atlama: tek dizini kaldır ve ayakta duran ayağa atla; alternatif (bu da harika bir denge mücadelesi!)
 • Criss-cross feet: doğruca zıpla, sonra bir ayağını diğerinin önüne geç; Bir sonraki atlamada, ayaklarınızı değiştirin ve devam edin

Ağız kavgası ve akciğerler

Spor salonunda ağız kavgası yapan çocuklar
Kahraman Resimleri / Getty Images

Siz onları yapın, çocuklar da onları yapabilir: Bu dizleri ağızdan ve akciğerlerden bükün (ama fazla uzak değil)! Bu basit egzersizler, çocuklara her türlü spor ve fitness aktivitesine iyi bir temel sağlamak için bacak kuvveti oluşturur. Klasik ağız kavgası yanı sıra ileri, geri ve yan akciğerleri deneyin. Çocukların ağız kavgası arasında ayağa kalktıktan sonra zıplamasını sağlayarak sıçramaları bir ağız kavgası sırasına dahil edebilirsiniz.

Siteler ve Şınavlar

Beden eğitimi dersinde mekik işi kız
CulturaRM / Annie Engel / Getty Images

Çekirdeği çalıştıran temel egzersizler için yere vurun: Mekikler, şınavlar ve tahtalar. Çocuklar geleneksel karın egzersizi, bisiklet egzersizi, ayaklı oturma yerleri ve daha fazlasını yapabilir. Klasik oturma düzeninde çok fazla varyasyon var.

Çocuklar ayrıca abs ve sırttaki üst vücutlarını ve çekirdek kaslarını güçlendirmek için temel şınav ve tahtalar yapmayı da öğrenebilirler. Ağız kavgası ve akciğer gibi diğer egzersizlerde olduğu gibi, çocukları da meşgul etmek ve eğlenmek için bunları oyunlara ve diğer egzersiz faaliyetlerine dahil edin (bir sonraki adıma bakın).

Egzersiz Oyunları

Spor salonunda çalışan çocuklar
John Giustina / Getty Images

Egzersizi çocuklar için daha eğlenceli hale getirmek için bir oyuna dönüştürün. İşte BOKS eğitmeni Ewunike Akpan’dan bazı fikirler.

 • Çömelme rölesi: Çocukları odanın diğer taraflarına, birbirine bakacak şekilde hizalayın. “Git” te, tüm çocuklar odanın ortasına doğru koşar ve ortasında toplanırlar. Üç çömelme yaparlar, birbirlerine her iki elin arasında her iki elinle birlikte çak bir beşlik verir. Sonra başlangıç noktasına geri döner ve tekrarlar. Odak yüksek beşli ve sosyal etkileşim üzerinde. Büyük bir grubunuz varsa, çizgiler her seferinde odanın ortasında farklı bir arkadaşla tanışmak için repler arasında yanlara doğru kaydırılabilir.
 • Köşeler: Çocukları bölün ki her birinin evin köşesi olsun. Ardından dairenin etrafında bir daire şeklinde koşmalarını sağlayın. Geçişinizde kendi köşelerine dönerler ve birkaç kolay egzersiz yapın (örneğin, 5 atlama krikosu veya bir 30 saniyelik tahta). Akpan, çocuklarına her köşesinde hangi alıştırmalar yapmaları gerektiğine karar vermelerini önerir.
 • Geri dönün ve Vurun: “Git,” çocuklar belirtilen satırlarda ileri koşarlar (resme bakın). Sonra “Geri” deyin, böylece geriye doğru koşmaları gerekir. Son olarak, işaret “Hit it!” Bir yığın atlama veya çömelme gibi başka bir beceriyi dahil etmek. Yine, çocuklara “vur” becerisini seçme konusunda girdi verin.
 • Trafik: Bu BOKS varyasyonunda “Kırmızı Işık, Yeşil Işık” var. Çocuklar durur ve kırmızı ve yeşil ışıklarda başlarlar, ama aynı zamanda sarı bir ışık için yan karıştırırlar, tavşanlara hızlı çarpmalarda atlarlar, dirsekleri bağlarlar ve “carpool” için bir ortakla koşarlar ve hatta işaret olduğunda Geyik geçidi.” Çocuklarınızla biraz daha hareket yapın!

Germe ile bitirmek

Küçük çocuklar germe grubu
Ariel Skelley / Getty Images

Çocuklarla egzersiz yaptıktan sonra, kasları güçlü ve sağlıklı tutmak için basit gerdirmelerle takip edin. Bir germe dizisi ve soğuma, çocukların egzersiz sonrası daha rahat bir duruma geçişine yardımcı olabilir (hey, hayal edebiliriz!) Ve yaralanmaları önlemeye yardımcı olabilir.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir