1. Anasayfa
  2. Fitness

Aile için Sağlıklı Yaşamı Eğlenceli Hale Getirmenin 9 Yolu


0

Aktif aileler, sağlıklı yaşamın sadece kolay değil eğlenceli görünmesini sağlar. Asla çocuklarıyla ekran zamanı hakkında kavga etmediklerine ya da antrenmanlarını atlamadıklarına inanmak kolaydır, böylece bir Netflix serisini maratona sokabilirler. Ancak aktif ailelerdeki anneler, babalar ve çocuklar, bu cazibelerle ve ikilemlerle aynı herkesle yüzleşir. Ve aynı zaman kısıtlamaları da var. Fakat sağlık ve zindeliği bir öncelik haline getirmenin yollarını buluyorlar. Ve biz de yapabiliriz, bir kez onların sırlarını öğreniriz!

1

Makalede Neler Var?

Aktif Aileler Dışarıda Oynuyor

Aktif aileler - Baba ve kız kano
Kahraman Resimleri / Getty Images

Temiz hava ruhları yükseltir ve kesinlikle vücutları hareket ettirir. Bu yüzden formda olan aileler düzenli olarak dışarıda vakit geçiriyorlar (ve eğer muhtemelen yardım edebiliyorlarsa havanın yoluna girmesine izin vermiyorlar). Henüz orada değilseniz, küçükten başlayın: kısa yürüyüşler yaparak, bahçenizde oynayarak veya bir oyun parkını ziyaret ederek yerel parklar harika bir kaynak! Yürüyüşleriniz ve bisiklet sürmeleriniz için uzun mesafelere kadar çalışın ve yeni sporlar deneyin. Belki bir gün birlikte bir aile macera yarışında yarışacaksınız!

2

Aktif aileler eğlenceli hale getirir

Bununla eğlenirken aktif olmak çok daha kolay. Bir bağış toplama yürüyüşüyle eşleşen tutuşları giyen ya da arka bahçede bir bayrak yarışı turnuvasına ev sahipliği yapan aile olun. Çocuklarınızla aptalca oyunlar oynamaktan veya birlikte yüksek sesle müzik yapmaktan korkmayın. Tüm paylaşabileceğiniz yüksek sesli egzersizler için macera parklarına, trambolin spor salonlarına ve lazer etiketine göz atın.

3

Aktif Ailelerin Rol Modelleri Var

Sportif ailelerdeki ebeveynler, sağlıklı seçimler yaparak ve çocuklarına egzersizin değerini örnek olarak göstererek tonu belirler. Ancak bu aktif ebeveynlerin de kendi rol modelleri vardır. Belki de bir sporda üstün olan bir kardeşleri ya da arkadaşları vardır, hayran oldukları bir öğretmen ya da koçu vardır. Ya da belki her gün bir yürüyüş için ayakkabılarını bağlayan bir komşudan ilham alıyorlar, yağmur ya da parlıyorlar. Hızlı olmayabilir, ama kendini adamış ve bu çok şey ifade ediyor.

4

Aktif Aileler Yeni Şeyler Deneyin

Denemeye kadar bir şeyden hoşlanıp hoşlanmayacağınızı bilemezsiniz ve formda olan aileler fiziksel güvenleri sayesinde denemekten korkmazlar. Bunun iki kısmı var: Çok sayıda spor ve fiziksel aktiviteye maruz kalmak ve denemeye istekli olmak. Çocuğunuz yeni bir dans dersi almak istediğinde ya da arkadaşınız sizi evet demesi için yeni bir parkur bisikletine davet ettiğinde. Biriniz favori bir antrenman bulabilir. Neredeyse tüm spor aktivitelerinin veya programlarının ücretsiz bir birinci sınıf, ilgilenen yeniler için bir günlük bir atölye gibi bir “deneme” seçeneğine sahip olacağını unutmayın. Yeni katılımcılar istiyorlar, böylece başlamanıza yardımcı olacaklar.

5

Aktif Aileler Paylaşım Yemeği

Paylaşılan aile yemekleri, çocukluk çağındaki obeziteden madde bağımlılığına kadar her modern soruna çözüm olarak tanıtılma eğilimindedir. Ve ortak yemek mucize bir tedavi olmasa da, ailelerin daha iyi beslenmelerine, daha iyi iletişim kurmalarına ve daha iyi bağlanmalarına gerçekten yardımcı olabilir. Bu yüzden formda olan aileler, akşam yemeği yerine kahvaltı için olsa bile, ellerinden geldiğince beraber yemek için çabalarlar.

6

Aktif Aileler Birlikte Yapar

Hangi çocukların aktif olma olasılığı daha yüksektir: Ebeveynleri onları kanepenin rahatlığında alkışlayanlar mı, yoksa annesi ve babasıyla birlikte sıçrayan ve onlarla oynayanlar? Bir zindelik hedefine ulaşmak için birbirlerini zorlayarak, Pazar öğleden sonra yürüyüşü yaparak ve hatta bir masa oyunu oynayarak aktiviteyi teşvik edin; özellikler birlikte yapmak kadar önemli değil.

7

Aktif Aileler Ekran Hakkında Akıllı

Muhtemelen bunun geldiğini gördün. Bir aile filmi gecesi rahatlamak ve bağlantı kurmak için sevimli bir yol olsa da, çok fazla ekran süresi ailenizi aktif olarak oynama ve birbirlerinin şirketlerinin tadını çıkarma fırsatlarını soyar. Bu yüzden sınırları belirlemek önemlidir. Bununla birlikte, anlayışlı ebeveynler aynı zamanda fiziksel aktiviteyi hızlandırmanın bir yolu olarak ekran saatini kendi avantajlarına kullanmak için yollar olduğunu da biliyorlar.

8

Aktif Aileler Snacks ile Seyahat

Hepiniz çok hareket etmekle meşgulseniz acıkacaksınız. Fakat evden uzakta olduğunuzda sağlıklı beslenmek, genellikle kendinize getirmek demektir; bir otomat makinesinden, geçişli veya indirim standından en besleyici seçenekleri elde edemezsiniz. Fit aileler besleyici, doyurucu ve lezzetli atıştırmalıklar hazırlar; böylece açlık grevlerinde hazır olurlar.

9

Aktif Aileler Egzersizci Gibi Düşünür

Bunun yerine egzersiz yapmamaları nedenlerle bakmanın, fit aileleri hep egzersiz fırsatları (ve onların günlük rutin bir parçası olarak aktif olması için başka yollar) arıyoruz. Bu her zaman kolay değildir, çünkü başarılı olmak için bakış açınızı değiştirmeniz gerekir: zamanında, mükemmelliğe, motivasyona. Ancak, eğer bir ebeveyn olarak, görünümdeki bu değişikliği başarabilirseniz, çocuğunuza aktarabilirsiniz.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir