1. Anasayfa
  2. Spor Dalları

Çocuk Spor Bilmeniz Gerekenler


0

Çocukların sporları son iki yılda çok değişti. Bu nedenle, çocukken kendiniz spor yapsanız bile, çocuklarınızın gençlik ve okul sporlarına karıştığı için öğreneceğiniz çok şey vardır. Küçük sporcuları bu oyun kitabıyla daha sağlıklı, daha güvenli ve daha mutlu tutun.

1

Makalede Neler Var?

Herkes İçin Spor Var

Su topu oyuncu topla
Sıfır Reklamlar / Getty Images

Çocukların spor katılımları, futbol ve yüzme gibi klasiklerle sınırlı olmak zorunda değildir (elbette, bunlar bazı çocuklar için çok iyi seçimlerdir). Çok çeşitli başka seçenekler var: okçuluk, spor istifleme, Nihai, su topu, hatta Quidditch! Ayrıca özel ihtiyaçları olan çocuklar için her zamankinden daha fazla seçenek var. Çocuğunuzun maçı oynamasına ve gerçekten zevk alacağı bir spor bulmasına yardımcı olun.

2

Katılmak için çok geç değil

Yeni bir spor için asla geç değildir! 16 yaşındaki çocuğunuz Olimpiyat jimnastikçisi olmak istiyorsa, büyük olasılıkla fırsat penceresini kaçırdı. Ancak bu, bir trapez veya dans dersi alamayacağı veya eğlence için bir trambolin üzerine atlayamayacağı anlamına gelmez. Çocuklar hemen hemen her sporu her yaşta alabilir veya deneyebilir; sadece en yüksek rekabet seviyelerine ulaşamayabilirler.

Bir takımda olmak, çocuğunuz için en önemli olan şey ise, katılımcılara (örneğin golf) gerçekten ihtiyacı olan daha az popüler sporları, herkesi karşılayan daha büyük takımları (örneğin, kros koşuları) veya geçici intramural veya rekor ligleri arayabilir oyun (elit rekabet vs).

3

Concussion-Savvy Olmanız Gerekiyor

Maalesef, beyin sarsıntısı birçok çocuk sporunda gerçek bir risktir ve sadece futbol ve buz hokeyi gibi sporlarla iletişim kurmaz. Futbol ya da basketbol oynayan, atlara binen ve hatta paten yapan çocuklar, yere düşerse veya başka bir oyuncuyla çarpışırsa travmatik bir beyin hasarı yaşayabilir. Yaralanma görünmez olduğu için çocuklar (ve yetişkinleri denetler) her zaman ne kadar şiddetli olduğunun farkında olmayabilir.

Bir sarsıntının hemen ardından oyuna geri dönen sporcular ciddi komplikasyonları tehlikeye atabilir. Ve bir beyin sarsıntısı çeken herkes, ikinci veya üçüncü bir kafa travmasından sonra iyileşmeyi zorlaştırabilir. Bu yüzden önemlidir:

  • beyin sarsıntısı belirtilerini ve semptomlarını bilir
  • Çocuğunuzun okulu veya lig beyin sarsıntısı protokolünün ne olduğunu öğrenin
  • Çocuğunuzla herhangi bir kafa travması veya sarsıntısı belirtisi bildirmenin önemi hakkında konuşun
  • uygunsa, çocuğunuz için bir beyin sarsıntısı testi yapın.
  • Çocuğunuz sakatlanırsa beyin sarsıntısı kurtarma planını dikkatle izleyin.
4

Spor Çocuğunuz Hala Bedava Oyun Gerektirir

Tıpkı yetişkinler gibi, çocuklar ve gençler için her gün en az 60 dakika orta ila şiddetli fiziksel aktivite gerekir. Çocuğunuzun gençlik sporları oynadığı için bu kadar asgari düzeyde olduğunu düşünmeyin. Muhtemelen her gün pratikte değildir ve bir saatlik bir pratik bile genelde 60 tam dakika fiziksel oyun anlamına gelmez.

Ayrıca, çocukların yaratıcı olabileceği ve kurallara uymadığı ve spor uygulamalarında olduğu gibi tatbikatlar yaptıkları zaman da yapılandırılmamış fiziksel oyunlara ihtiyaçları vardır. Bu nedenle, sporcunuzun etkinliğini sık sık ücretsiz oyun oynama ve aktif gidip gelme (okula yürümek veya bisiklete binmek gibi) ile düz tutun.

5

Kaybetmek İyi Bir Şey Olabilir

Onur ve zarafetle kaybetmeyi öğrenmek önemli bir yaşam dersidir ve spor da bu beceriyi geliştirmenin en iyi yollarından biridir. Çocuğunuzun iyi bir sportmenlik öğrenmesine yardımcı olmak, ebeveyn olarak işinizin büyük bir bölümünü oluşturur. Çocuklarınızın antrenörleri bu çabanızda ortak olabilirler – hepiniz aynı hedefe sahip olduğunuz sürece (ve bu hedef “her şey kazanmak” değildir).

6

Germe ve Koşullandırma Önemlidir

Artık sadece hafta sonu savaşçıları için değil: Çocuklar aşırı yaralanmalardan muzdarip olabilir. En iyi sonuçlar ve en iyi sağlık için çocuklar kaslarını ve eklemlerini güçlü ve esnek tutmalıdır. Bu, yıl boyunca formda kalmak, fazla uzmanlaşmamak veya fazla antrenman yapmak ve antrenmanlardan ve oyunlardan sonra esnetmek demektir. Çocuğunuzun antrenörü pratikte zaman geçirmeyi içermiyorsa, sporcunuzu kendi başına yapmaya teşvik edin.

7

Çocuğunuz Muhtemelen Göz Korumasına İhtiyaç Duyar

Belki sarsıntılara dikkat etmeyi biliyorsundur ve çocuğunuzun diş telleri varken dişçiniz size bir diş koruyucu verdi. Peki ya vizyonunu korumak? Amerikan çocuklarında göz körlüğü önde gelen körlük nedenidir ve bu yaralanmaların çoğu çocuklar spor yaparken olur. Neyse ki, göz koruması hazır, etkili ve ve (genellikle) ucuz ve çoğu göz yaralanması önlenebilir. Bu tarifleri al!

8

Gönüllü Olmanız Gerekecek

Bil bakalım ne oldu? Çocukların spor katılımı, ebeveynlerin de katılımı anlamına gelir. Çocuğunuz grup yüzme sınıfının veya paten kayma derslerinin ötesine geçip bir takımın veya kulübün bir parçası haline geldiğinde, gönüllü zaman için olursunuz. Bu, sahaya koç veya yan yardımcı olarak atlamak anlamına gelebilir; imtiyaz standında slingies slinging; şehir dışı turnuva için tişört siparişleri düzenlemek veya otel odaları için rezervasyon yapmak.

Evet, bazen bunun yerine maddi katkı sağlayabilirsiniz. Ancak spor yapmak için ne kadar harcama yapacağınız konusunda bir fikir edindiğinizde, bu toplamı eklemek istemeyebilirsiniz. Artı, gönüllü olmak, tıpkı çocuğunuzun olmasını istediğiniz gibi bir takım oyuncusu olduğunuzu gösterir.

9

Spor Veli Olmak İçin Sportif Olmanıza Gerek Yok

El-göz koordinasyonunuz okul öncesi dönemden beri gelişmediyse veya bisiklete binmeyi ya da tenis raketini kullanmayı asla öğrenmediyseniz sorun değil. Hala bir rol model ve çocuğunuzun en büyük hayranı olabilirsiniz! Onu neşelendir ve soru sor. Antrenörler, ebeveynler ve hatta çocuğunuz bile cevap vermekten mutlu olacak ve çok geçmeden takımın bir parçası gibi hissedeceksiniz.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir