1. Anasayfa
  2. Aile ve Ebeveynlik Haberleri

Çocuklukta Süt Tüketimindeki Düşüş Uzun Vadeli Sağlığı Etkileyebilir

Çocuklukta Süt Tüketimindeki Düşüş Uzun Vadeli Sağlığı Etkileyebilir
0

Makalede Neler Var?

Temel Çıkarımlar

  • Çocuklar her zamankinden daha az süt içiyor.
  • Sağlıklı bir seçim olarak süt hakkındaki Amerikan görüşleri değişiyor ve fındık sütleri hızla popülerliğini artırıyor.
  • Amerikan Pediatri Akademisi, her yaştan çocuk için en iyi içecek seçenekleri olarak süt ve suyu önermeye devam ediyor.

Süt, tarihsel olarak çocukluk diyetlerinde bir temel ve önemli bir beslenme kaynağı olmuştur. Öyleyse neden ABD’deki çocuklar bugün bundan daha az içiyor?

Süt Bilimi Dergisi’nde yayımlanan yeni bir çalışma, çocukluk süt tüketimi yıllardır azalmakta olduğunu gösterir. Bu süt çocuklar için sağlık yararları büyüyen organları bir dizi sağladığı göz önüne alındığında, bazı sağlık uzmanlara göre, endişe vericidir.

“Özellikle çocukluk döneminde süt ve süt ürünleri Yeterli tüketimi, yetişkinlik döneminde büyüme, gelişme ve osteoporoz, hipertansiyon, obezite ve kanser riskinde azalma için sağlık açısından faydalı sonuçlar var” yazarlar çalışmada yazdı.

Azalan Süt Tüketimi

Araştırmaya göre “ABD okullarında tüm süt türdeki toplam tüketimi 2008 ile 2017 den% 14,2 azaldı ve okul öğle yemeği programına katılan çocukların yüzde de. Azaldı” Ama milenyum ailesine karşı daha sağlık konusunda endişe ve son nesil ebeveynlerden daha sağlıklı, bu düşüşün nedeni sağlık uzmanlarını şaşırttı.

Sütün, çocukların büyüyen vücutları için bir dizi sağlık yararı sağladığı düşünüldüğünde, endişe vericidir. Amerikan Pediatri Akademisi, çocuklar için inek sütünün önemini vurgulayarak, yeni yürümeye başlayanlar için günde 2-3 bardak ve daha büyük çocuklar için günde yaklaşık 2-2.5 bardak tavsiye ediyor. Kurum, D vitamini, protein, ve çinko ile birlikte, sağlıklı kemikler için kalsiyum gibi avantajlar değinir.

Okul Sütü Programı

1954 Özel Süt Programı yana hükümet Amerikan okul yeterli beslenmeyi sağlamak için okullara sübvansiyonlu süt sağlamıştır. Bu büyük bir artı Susy Cohen bir kurul sertifikalı diyetisyen kayıtlı söylüyor. “Program, okulların bu besleyici içeceği düşük gelirli öğrencilere gazlı içecekler veya meyve suyu gibi ulaşabilecekleri diğer içecekler yerine sunmalarına izin veriyor” diyor.

Susy Cohen, RDN

Program, okulların bu besleyici içeceği düşük gelirli öğrencilere gazlı içecekler veya meyve suyu gibi ulaşabilecekleri diğer içecekler yerine sunmalarına olanak tanır.

– Susy Cohen, RDN

Ancak dikkate alınması gereken önemli bir dezavantaj var: Birçok sağlık kuruluşu, sürekli artan obezite salgını nedeniyle artık çocuklar için daha az yağlı süt önerdiğinden, okullar yalnızca yağsız veya az yağlı süt sunmakla sınırlı. Cohen, “Tam yağlı süt daha kremalı, daha lezzetli ve daha genel olarak küçük çocuklar tarafından kabul görüyor” diyor. “Bu nedenle, sunulan sütün çocuklar tarafından kabul edilmesi daha zor olabilir ve ziyan olup atılma olasılığı daha yüksek olabilir.”

Çocuklar neden daha az süt içiyor?

Ancak ortaya çıktığı gibi, bu çok yönlü bir sorun. Aşağıda, çocukluk çağı süt tüketimindeki düşüşe katkıda bulunan diğer bazı faktörler yer almaktadır.

Ebeveynler süt alternatiflerini tercih ediyor

Süt reyonu eskisi gibi görünmüyor. Uzun süredir süt iki şekilde mevcuttu: bir kartondan veya bir sürahiden.

Ancak badem, hindistancevizi ve yulaf sütü gibi süt alternatiflerinin popülaritesinin artmasıyla, keto ve vegan diyetleri gibi sağlık trendlerinin tüm temel unsurlarının yanı sıra çevresel ve hayvan refahı endişeleri ile ebeveynler süt kartonlarına gitgide daha az ulaşıyor.

Nitekim araştırmalar, her yıl 2 milyar doları aşan bir pazarda, süt ürünü olmayan süt satışlarının 2012’den bu yana şaşırtıcı bir şekilde% 61 arttığını gösteriyor.

Hormonlarla ilgili endişe

İneklerde süt üretimini teşvik için kullanılan Sığır büyüme hormonları, içtiğimiz inek sütünde bulunabilir. Bunun sonucu olarak, birçok anne için kendi küçük olanlar açığa çıkmasını önlemek amacıyla organik veya ot ile beslenen inek sütünden açtınız bu hormonlar. Yine de, sütün çocuklar için sağlıklı bir içecek olarak ünü, son yıllarda burun kıvırdı.

Çocuklar daha çok meyve suyu ve soda içiyor

ABD’deki çocukların beslenmesinin yıllar içinde giderek kötüleştiği bir sır değil. Harvard halk sağlığı okulu, şekerli içecek içen çocuklar söz konusu olduğunda şu şok edici istatistiği bildiriyor: “1989’dan 2008’e kadar, şekerli içeceklerden elde edilen kalori 6-11 yaş arası çocuklarda% 60 arttı, günde 130’dan 209 kaloriye ve bunları tüketen çocukların oranı% 91’e% 79 yükselmiştir.”

Çocukları daha fazla süt içmeye teşvik etmek

Nispeten sağlıklı, çok yönlü beslenen çocukların ebeveynlerinin, çocukları düzenli olarak süt içmiyorsa, bu kadar endişelenmeleri gerekmeyebilir. Ama taze düzenli erişimi, sağlıklı besinler veya vitamin takviyeleri veya çok seçici yiyiciler olmadan çocuklar için, süt aksi eksik vitamin ve minerallerin güçlü bir yumruk paketleri.

“Muz veya fıstık ezmeli sandviç gibi çocuğun gerçekten zevk aldığı yiyeceklerin yanında bir bardak süt verin” diyor Cohen. “Yeni veya popüler olmayan yiyecekler sevdikleri yiyeceklerle eşleştirildiğinde, yeni yiyecekler çocuğun denemesine yardım edin. “

Bu inek sütüne, anne sütü ile ya da formül ile beslenen bebeklerde geçiş söz konusu olduğunda, sadece inek sütü ile aşağıdaki formüle ya da anne sütü karıştırmak ve aşağıdaki formüle ya da anne sütü düşürürken yavaş süt miktarını arttırır.

Bu Sizin İçin Ne İfade Ediyor

Laktoz intoleransı veya diğer alerji bazlı endişeler süt tüketimini önlemek için geçerli nedenler vardır, ama çoğu durumda, inek sütü büyüyen çocuklar için sağlıklı bir içecek seçenektir.

Çocukların kendi büyüyen yıllarında bunun için bir sempati oluşturmak böylece (yaklaşık 12 ay başlamak üzere) erken yaşta süte tanıtıldı olması önemlidir. Çocuğunuzu yalnızca evinizdekileri bulundurarak veya sınırlı kullanım veya özel durumlar için meyve suyu ve / veya soda biriktirerek süt veya su içmeye teşvik edin.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir