1. Anasayfa
  2. Çocuk Bakımı

Yeni Ebeveynlerin Çocuk Bakım Masraflarını Planlayabilmelerinin 5 Yolu

Yeni Ebeveynlerin Çocuk Bakım Masraflarını Planlayabilmelerinin 5 Yolu
0

Çocukların pahalı olması hiç de şaşırtıcı değil, ancak ebeveynlerin çoğu gerçek dolar miktarının yıllar boyunca ne kadar büyük olacağına hazırlanmıyor. Bir bebeğin hayatının ilk yılı, ebeveynlerin çoğunun beklentilerinin yaklaşık dört katıdır ve ABD Tarım Bakanlığı’nın 2014 raporuna göre, orta gelirli aileler çocuğu doğumdan 18 yaşına yükselterek yaklaşık bir milyon dolar harcayacak .

Ebeveynlerin katlandığı en büyük harcamalardan biri, özellikle çocuklar küçükken, çocuk bakımıdır. Care.com’un 2017 Yeni Bakım Maliyeti Araştırması’na göre, yıllık ortalama yıllık bakım maliyeti, günlük bakımda çocuk bakım programı için 10,468 dolar ile dadı için 28,905 dolar arasında değişmektedir. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, aylık çocuk bakımı giderleri bir ipotek ödemesinden daha fazla veya daha fazla olabilir.

Maliyet buna değer mi? Araştırmalar kaliteli çocuk bakımının sadece küçük bir çocuğun sağlığı ve güvenliği için önemli olmadığını, aynı zamanda gelişim becerilerine yardımcı olabileceğini ve yeni deneyimlere maruz kaldıklarını göstermiştir. Yeni ebeveynler hem beklenen hem de beklenmeyen çocuk bakımı maliyetlerini anlamak ve planlamak için zaman ayırmalıdır. Önceden planlama yapmak, ailenizin şoktan kaçınmasına ve çocuk bakımı kararlarınızda kendinden emin hissetmesine yardımcı olabilir. Aşağıda yeni ebeveynler için beş ipucu var.

Makalede Neler Var?

Finansmanınız hakkında konuşun

Siz ve eşiniz çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız, bebek gelmeden önce mali durumunuzu görüşmek önemlidir. İdeal çocuk bakımı durumunuzun neye benzediği hakkında açık ve dürüst bir konuşma yapın ve yerel çocuk bakımı seçeneklerini araştırın. Aileniz için işleriniz, çalışma saatleriniz, kazanma potansiyeliniz, yaşama durumu, giderler ve çocuk bakımı ile ilgili değerler açısından neyin doğru olduğunu düşünün. Bu tartışmayı yapmak, önemli kararlar almanıza ve bu kararlarla ilgili bütçeyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Araştırma Çocuk Bakım Seçenekleri

Birçok çocuk bakım seçeneği vardır ve maliyet yelpazesi çok zor ve kafa karıştırıcı olabilir. Seçenekler arasında geleneksel günlük kartlar, ev içi günlük kartlar, dadılar, dadı hisseleri, bebek bakıcıları ve sizin veya ailenizden birinin çocuğunuzu izlemesini sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz çocuk bakımı hizmeti sağlayıcısı masraflarınızı etkileyeceğinden, her birinin avantajlarını ve dezavantajlarını ve ilgili masrafları anlamak, aileniz için en iyi olanı bulmanıza yardımcı olacaktır.

Maliyetleri ve Faydaları Değerlendirin

Bazı çocuk bakımı seçenekleri diğerlerinden daha pahalıdır, ancak bu seçeneklerin sizin için daha önemli faydaları olabilir. Bir dadı büyük olasılıkla ailenize daha pahalıya mal olacak, ancak çocuğunuz evinizde izlenecek, sabahları sizin için daha az telaşlı hale getirecek ve bir dadı hafif ev işlerine ve çamaşırlara bakabilir. Ayrıca çocuğunuz için yemek yapabilir. Çocuğunuzu günlük bakıma gönderirseniz, masraflar daha düşük olabilir, ancak çocuğunuz için her gün öğle yemeği hazırlamanız gerekebilir. Bir şişe, bebek bezi çantası hazırlamak ve sizi ve çocuğunuzu her gün kapıdan çıkarmak zorunda kalmaktan daha ağır basmak zorunda olup olmadığınızı düşünmelisiniz.

Çalışanlara Sağlanan Faydalar Hakkında Sor

Daha fazla işveren çocuk bakım yararlarının önemini anlıyor ve yerinde çocuk bakım tesisleri gibi bazı avantajlar sunuyor, kısmen destekleyici çocuk bakımı maliyetini dengeliyor ya da hasta bağımlılarının bakımı için ücretli zaman ayırıyor. Bir bebeğiniz olmadan önce, şirketinizin insan kaynakları departmanına bir göz atın ve size sunulan tüm çocuk bakımı ve bağımlı yararları bulun. Ayrıca, şirketinize sağlık öncesi bir ÖDK veya esnek harcama hesabı hakkında bilgi verin; böylece vergi öncesi dolar tasarrufunu sağlayın ve daha sonra aynı yıl içinde tıbbi harcamalara harcarsınız. Nitelikli tıbbi harcamalar için kullanıldığı sürece para üzerinden federal vergi ödemenize gerek yoktur.

Vergi Borçlarını ve İhlallerini Bilin

Çocuk bakımı için vergi avantajları ve çocuk bakımı için para almanın başka yolları vardır. Çalışırken çocuğunuza bakması için birine ödeme yaparsanız, Çocuk ve Bağımlı Bakım vergi kredisine hak kazanabilirsiniz. IRS’e göre, “13 yaşın altındaki kimseyle ilgilenmek için birine ödeme yaparsanız, hak kazanmak için bu masrafları ödemelisiniz, böylece çalışmak ya da iş aramak için”. , muhasebecinize ne nitelikte olduğunu sorduğunuzdan emin olun, çünkü size çok para kazandırabilir!

EniyiAile’de Bir Kelime

Çocuk bakımı için planlama karmaşık ve ezici olabilir, ancak bu harcamaları biraz zaman ve araştırma ile yönetmek mümkün değildir. Çocuk yetiştirmenin maliyeti ile kör olmak istemezseniz, yerel çocuk bakımı seçenekleri hakkında araştırma yapın, insan kaynakları departmanınızla konuşun ve bir muhasebeci veya finansal planlamacıya danışın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir