1. Anasayfa
  2. Çocuk Bakımı

Başkan Trump ‘ın planları ebeveynlere para biriktirecek mi?

Başkan Trump ‘ın planları ebeveynlere para biriktirecek mi?
0

Kalite ve uygun fiyatlı çocuk bakımı bulma, çocuk bakım maliyetleri son birkaç yıl içinde önemli ölçüde büyüdü gibi birçok çalışma ebeveynler için bir mücadeledir. Çocuk Bakımı Amerika farkında göre, Çocuk Bakımı 49 Devletler, genellikle kolej eğitim maliyetini aşan “uygun olmayan” olduğunu, konut, ulaşım, ya da gıda.

Güvenilir, uygun fiyatlı çocuk bakım eksikliği resmi gün bakım merkezleri üzerinde bakım daha düşük kalitede gayri resmi kaynakları seçmek için birçok aileye neden olur veya ailelerin bir gelir kapalı yaşamak için seçim neden olur. Her Iki kararın da Amerikan aileleri için sağlık ve refah açısından ciddi sonuçları olabilir.

2017 yılında, Amerika Birleşik Devletleri tam zamanlı bakım ortalama maliyeti .589 bir yıl oldu, hangi yüzde 18 Median hane geliri ve bireysel kazanç asgari ücret için gelir üçte ikisi. Evde bakım daha büyük bir maliyetle gelir. Bir tam zamanlı ev caregiver veya dadı için tipik maliyet .353 bir yıl.

Bazı kolejler kadar maliyet çocuk bakımı fiyatı Ile, ebeveynler küçük seçimler bırakılır. Çalışmalar yüksek kaliteli çocuk bakımı beyin gelişimi ile ilişkili olduğunu göstermiştir ve bu olmadan, çocuklar acı olabilir. Ayrıca, onlar çocuk bakımı etkisi işgücü ve ömür boyu kazanç potansiyeli göze alamaz çünkü çalışmayı durdurmak için karar ebeveynler.

Makalede Neler Var?

Çocuk bakımı değiştirme

Donald Trump ‘ın 2016 Cumhurbaşkanlığı kampanyası sırasında, Çocuk Bakımı maliyetini artırmak için onun planı umut verici görünüyordu ve birçok Amerikan anne için yararlı. Onun ana noktaları dahil:

  • Çalışma ebeveynlerin dört çocuk ve yaşlı bağımlıları için gelir vergilerinden çocuk bakım giderleri kesilmesine izin vermek için vergi kodu yeniden yazma.
  • Ebeveynlerin çocuklarının veya yaşlı akrabaları için vergi içermeyen bağımlı bakım tasarrufu hesaplarına kaydolmalarına Izin vermek.
  • Düşük gelirli ev sağlayan bir genişletilmiş kazanılan gelir vergisi kredi formunda bir child care indirimi ve onların tasarruf hesapları için eşleşen bir 0 katkı.
  • İşverenler için işyerinde çocuk bakımı sağlamak için teşvikler oluşturma.
  • İşe geri dönmeden önce yeni annelere 6 haftalık ücretli izin verilmesi.

Aynı zamanda Başkan Donald Trump ‘ın kızı Ivanka ‘nın, çocuk bakım mevzuatı hakkında tartışmak üzere bu sonbaharda Kongre üyeleri ile bir araya gelmiş olduğu bildirildi.

Önerilen çocuk bakım vergisi

Trump ‘ın önerisi altında, çocuk bakım vergisi kredileri yaşadığınız duruma bağlıdır. Ama her eyalette çocuk bakım vergisi düşürülebilir mi? Ulusal kadın Hukuku Merkezi ‘ne göre, Washington D. C dahil olmak üzere 26 eyalette çocuk bakımı için vergi kredileri mevcuttur. Iade edilen çocuk bakım kredileri 12 eyalette sunulmaktadır. Bir çocuk bakım vergisi kredisi sunmuyoruz Devletler Alabama, Illinois, ve New Jersey vardır.

2017 yılında, bir çocuk vergisi kredi için bu dosyalama için federal gelir limiti ayrı dosyalama evli çiftler için .000 olduğunu; .000 bireyler için ve 0.000 evli çiftler birlikte dosyalama için. Trump ‘ın planı, bireyler için 0.000 ve evli çiftler için 0.000 için gelir sınırını arttırır.

Ebeveynler, doğru yönde bir adım olan vergi faturalarını, çocuk bakım maliyetlerini kesilme fırsatı olacaktır. Trump Ayrıca 13 yaşın altındaki çocukların bakımı için .000 kadar bir kesinti önerdi. Yıllık 0.000 ‘ den fazla kazanç aileleri bu programdan faydalanmaz. Aileler Ayrıca, maksimum yıllık .000 miktarına katkıda bulunan bir bağımlı bakım tasarrufu hesabına başlayabilir. Trump, yüzde 50 ‘ e kadar .000 yılda bir maç sağlayarak daha düşük gelirli ailelere yardım etmeyi öneriyor.

Önerilen ödenen annelik izni

Ebeveynler için başka bir kritik sorun aile izin ödenir. Federal aile ve tıbbi bırak Yasası bireylerin bir çocuk ya da bir evlatlık, ya da kendi ya da aile için hastalık grevler, ancak, hiçbir Federal ücretli-bırak politikası var bakımı için Doğum sırasında ödenmemiş izin verir.

Devletler ücretli izin sağlamak için kendi planları ile denemeler vardır. California 2004 ve New Jersey, Rhode Island, New York ve District of Columbia ‘da bir program oluşturdu da ücretli izin yarattı. Mevcut devlet programları üzerinde araştırma ebeveynler daha fazla Doğum sırasında ödenen izin erişim var bir çocuğun doğumundan sonra işe dönmek muhtemeldir bulundu. Çalışmalar da ödenen izin sağlık ve hem anne hem de çocuğun refah teşvik bulundu.

Trump, çocuk bakım teklifinde, altı haftalık kısmen ödenen Doğum iznini sağlayacak bir plan sundu. o ödenen aile terk ya da baba izin herhangi bir söz vermedi. Trump ‘ın önerisi bazı kadınların şu anda aldığı şeyden daha fazladır, ama altı hafta bir bebeği büyütmenin çok kısa bir zamanı.

Bu altı hafta bittikten sonra ebeveynler çocuk bakımı bulmak zorunda olduğunda ne yapar? Vergi tatili (evli ailelerin tek ev aileleri için .400 veya .200 kazanç), kazanılan gelir vergisi kredisi altında bir çocuk bakımı indirimi alabilirsiniz fayda yapmak için yeterli para kazanıyor ebeveynler.

Trump ‘ın önerilerinin çoğu, daha düşük gelirli ailelere yardımcı olmaz. İhtiyaç iki kat: ailelerin çocuk bakımı maliyetlerini düşürmek gerekir, aynı zamanda ebeveynler yeniden güven ile işgücü girebilirsiniz böylece kaliteli çocuk bakımı seçenekleri gerekir. Bu, Cumhuriyetçiler için önemli olan Amerika ‘nın iş-verimlilik düzeylerini artıracaktır.

Çocuk Bakımı tartışmadan gelen bir olumlu yönü Amerikalılar erken çocukluk gelişimi önemini tanıyarak olmasıdır. Bir 2016 ankette katılanların neredeyse üçte üçü, bir çocuğun öğrenme kapasitesinin geliştirilmesi için en önemli dönem olarak beş yaşına kadar doğumunu belirledi. Cumhuriyetçilerin tam yüzde 82, Bağımsızların yüzde 86 ve Demokratların yüzde 98 ‘ si, “erken eğitim ve çocuk bakımı yapmak için çalışan ebeveynler için daha uygun fiyatlı hale getirmek” dedi ülkemizin başarısı için önemli.

Ebeveyn endişeleri

Trump ‘ın önerilen mevzuatının parçaları olumlu ve umutlu görünüyor. O ilk Cumhuriyet Başkanı ödenen izin tartışmak, ama sadece kadınlar için izin sunarak, bazı o cinsiyet stereotipler takviye olduğunu hissediyorum. Ayrıca onun ücretli izin önerisi evlatlık ebeveynler ya da aynı seks çiftler hiçbir söz yapar.

Diğer endişeler düşük gelirli aileler için çocuk bakımı ve vergi kesintisinin nasıl yardımcı olacağını içerir. Kesintiler ile sorun onlar hiçbir federal vergi yükümlülüğü çünkü bu alt gelir aileleri için hiçbir yardım sağlarken yüksek gelirli aileleri için bir vergi yararı olacaktır. Çocuk vergisi kredisi veya kazanılan gelir vergisi kredisi diğer genişletmeler, hatta bir konaklama-ev ebeveyn ve hiçbir çocuk bakım giderleri ile çocuklar ile tüm uygun ailelere yarar olacaktır.

Bu stay-at-Home Moms ilginç ve yeni bir görünüm ve Trump iş olarak çocuk bakımı görmek gösterir. Ama eğer düşük gelirli ailelerin diğer hükümet faydaları almak için işe dönmek zorunda kalırsanız, o zaman evde kalmak büyük olasılıkla bir seçim değildir. Yani, bu gerçekten düşük gelirli ailelere yardımcı olur mu?

Kaliteli çocuk bakımı orta ve düşük gelirli ebeveynler için erişilebilir hale onların genç çocukları olumlu, güvenli ve gelişmekte olan bir temel-bir şey tüm Amerikalılar hak sağlarken iş gücünün kalması için izin verecektir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir