1. Anasayfa
  2. Güvenliği ve İlk Yardım

ABD için Devlet Oto Koltuğu Kanunları

ABD için Devlet Oto Koltuğu Kanunları
0

Araba koltuğu ve yükseltici koltuk yasaları, ABD içindeki her eyalet tarafından belirlenir. Bu, eyaletler arasında sık seyahat eden ebeveynler ve bakıcılar veya farklı bir devlete taşınan aileler için kafa karıştırıcı olabilir. Tatildeyken çeşitli devlet oto koltuk yasalarının gerektirdiği şey nedir? Yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun veya ilkokul öğrencinizin ne kadar süreyle yükseltici koltukta kalması gerekir? Devlet oto koltuğu ve çocuk koltuğu kanunları da zaman zaman güncellenir; bu nedenle, birkaç yıl boyunca gereksinimlere bakmadıysanız, daha büyük bir çocuk için kullandığınızdan tamamen farklı olabilirler.

Devlet oto koltuklarının tam listesi aşağıdadır. Her bir devletin şartlarına varmadan önce, yasalarda genel olarak görünen bazı ifadeler ve bunların sizin ve bebeğiniz için ne anlama gelebileceğinden bahsedelim.

Makalede Neler Var?

Uygun kullanım

Artık birçok eyalet, ebeveynlerin çocuklarını uygun şekilde kullanılan bir araba koltuğunda veya yükseltici koltuğa koyması gerektiğini belirtiyor. Araba koltuğunun uygun şekilde takılması gerektiğini söyleyen bir ifade olabilir ve yasa üreticinin talimatlarına uygun kullanım veya kurulumun kanıtı olarak başvurabilir. Diğer yasalar, çocuğun çocuğun yaşı ve kilosu için “uygun” bir araba koltuğuna binmesi gerektiğini söyler; bu, onu etiketli ağırlık, boy ve yaş içinde uyan bir çocuk için kullandığınız anlamına gelir.

Uygun kullanım maddesi: Etiketlenmiş ağırlık, boy ve yaş ile aynı olan bir çocuk için araba koltuğu kullanmalısınız.

Doğru kullanım maddesi: Araba koltuğunu, kurulum bilgileri de dahil olmak üzere ürün talimatlarında belirtildiği gibi kullanmalısınız.

Bir “doğru kullanım cümlesi”, bu talimatları okumanız gerektiği anlamına gelir çünkü yasalara göre bunları yerine getirmeniz gerekir. Dönüştürülebilir bir araba koltuğu, bebek en az 22 kilo alana kadar arkaya dönük olarak kullanmanız gerektiğini söylüyorsa, o zaman uygun kullanım şartı olan bir devlet kanunu, esas olarak o ağırlığı o araba koltuğundaki o çocuk için yasal bir gereklilik haline getirmektedir. Yükseltici koltuk asgari 40 kilo ağırlık sınırına sahipse, devletinizin uygun kullanım şartı varsa, 30 kiloluk bir çocuğu yasal olarak koyamazsınız. Bir bebek araba koltuğu maksimum 30 inç yüksekliğe sahipse, 34 inçlik bir bebek için yasal olarak uygun bir araba koltuğu sayılmaz.

Uygun kullanım maddesi kurulum ve diğer kullanımları da kapsar. Otomobil koltuğunun ne zaman dolduğunu bilmek için üst ipliği kullanmaktan, üreticinin önerilerine göre tüm araba koltuğunun nasıl kullanılacağını okumalı ve anlamalısınız. Teknik özellikleri bulmak için yardım istiyorsanız, bir araba koltuğu muayene istasyonuna gidin veya sertifikalı bir çocuk yolcu güvenliği teknisyenine danışmak için şeridi kontrol edin.

Federal Onay

Araba koltuğu yasaları her bir eyalete bağlıyken, araba koltukları ve yükseltici koltukların onay süreci federal hükümet tarafından karşılanmaktadır. Üreticiler, piyasaya araba koltuğu koymadan önce federal standartlara göre kendi testlerini yaparlar. Araba koltuğunun standartlara uyduğunu kendileri onaylarlar ve ardından federal hükümet uygunluğu sağlamak için kontroller yapar.

Bazı eyalet yasaları, çocuğunuzun araba koltuğunun federal olarak onaylanmasını gerektirir. Bu, test etme ve sertifikalandırma sürecinden geçtiği anlamına gelir.

Bir araba koltuğunun federal standartlara uymuyorsa, ABD’deki kitlesel pazara girmesi nadirdir. Devlet yasalarındaki bu ifadenin, farklı bir ülkeden araba koltuğu kullanıyorsanız, araba koltuğuna benzeyen ancak kullanmadığınız bir şeyi kullanıyorsanız (saplı bir beşik bebek taşıyıcısı gibi) kullanıyor olmanız daha olasıdır. ) ya da kendi araba koltuğunuzu kurmaya çalıştınız.

Ve / Veya

Genelde araba koltuğu veya çocuğunuzun yasaya uyması için listedeki her öğeyi karşılaması gerektiği anlamına gelen “ve” ile birleştirilen gereksinim listelerine sahip birçok devlet oto koltuğu kanunları vardır. Yasalar, çocuğunuzun bir yaşında ve öne bakan bir araba koltuğu kullanmak için 20 pound olması gerektiğini söylüyorsa, her iki gereksinimin de karşılanması gerekir. Bunun yerine “veya” kullanıldığı başka şartlar da vardır. Bu durumda, yasalara uymak için şartlardan yalnızca birinin karşılanması gerekir. Yükseltici koltuk yasaları sıklıkla, bir çocuğun 8 yaşına veya 80 pound’a veya 4’9 “‘e ulaştığında, hangisi önce gelirse, yasal olarak yükseltici koltuktan çıkabileceği bu modeli izler. yükseltici koltukta binmek için genç veya minik bir yetişkine ihtiyaç duyarlar, bunun nedeni genellikle “veya” için “ve” nin yanlış anlaşılmasıdır.

En güvenli olan nedir?

Her ne kadar birçok devlet oto koltuğu kanunu, ebeveynleri arabadaki bebekleri ve küçük çocukları korumak için yönlendiren makul bir iş yapsa da, çoğu durumda gereksinimlerin ötesine geçmeyi düşünmelisiniz. Örneğin, çoğu eyalette bebeklerin yalnızca 1 yaşına ve 20 pound’a kadar arkaya bakan bir araba koltuğunda kalması gerekir. Araştırma ve gerçek dünya çarpışma verileri, en azından 2 yaşına kadar arkaya dönük kalmaları durumunda, küçük çocukların beş kat daha güvenli olduğunu söylüyor. Günümüzde, 3 veya 4 yaşına kadar arkadan yürümeye başlayan bir çocuğu barındırabilen dönüştürülebilir ve 3’ü 1 arada araba koltukları bulunmaktadır. araba koltuğu.

Benzer şekilde, yükseltici koltuğa geçmeden önce çocukların öne dönük 5 noktalı koşumda mümkün olduğunca uzun süre kalması ve 5 basamaklı testi kullanarak yetişkin emniyet kemerine tam olarak oturana kadar yükseltici koltuğunda kalması en güvenli . Devlet oto koltuğu kanunu, sadece 3 veya 4 yaşına kadar olan koşumlu bir araba koltuğu gerektirebilir, ancak araba koltukları çok daha büyük veya daha büyük çocuklar için kullanılabilir. Emniyet kemeri, emniyet kemerine karşı çarpışma kuvvetlerini vücudun daha geniş bir bölgesine yayar. Yükseltici koltuklar için, 8 yaşında yasal olarak yükseltici koltuktan çıkabilen bir çocuk emniyet kemeriyle iyi oturamayacak kadar küçük olabilir ve bir çarpmada ciddi yaralanma riski vardır.

Fizik yasaları ve çarpma dinamikleri, eyaletinizin araba koltuğu yasasına göre değişmez. En iyi uygulamalara göre kısıtlanan bir çocuk iyi korunacak ve herhangi bir eyaletteki yasalara uygun olacaktır.

En iyi şekilde korunmayan çocuklar, devlet yasalarına uygun olsalar bile daha yüksek yaralanma riski altındadır. Devlet oto koltuğu yasalarını minimum düzeyde kullanmayı düşünün ve ardından mümkün olan en iyi koruma için bunun ötesine geçin.

Alabama

Alabama yasası, 6 yaşın altındaki çocukların uygun, federal onaylı bir araba koltuğuna veya yükseltici koltuğuna yerleştirilmesini gerektirir. Arkaya bakan araba koltukları, en az 1 yaş ve en az 20 kilo verene kadar gereklidir. Cabrio veya öne bakan araba koltukları, çocuk en az 5 yaşına gelinceye veya 40 pound ağırlığa kadar kullanılmalıdır. Alabama yasası ayrıca çocukların en az 6 yaşına kadar yükseltici koltuklara binmesini ve en az 15 yaşına kadar emniyet kemeri kullanmasını gerektirmektedir. Bu yasa en son 2006 yılında güncellenmiştir.

Alaska

Alaska’daki eyalet kanunları 2009’da güncellenmiştir. Çocuğunuz bir yaşın altındaysa veya 20 pound’un altındaysa, arkaya bakan bir araba koltuğuna binmeleri gerekir. O zaman dört yaşına kadar çocuk uygun bir çocuk koltuğuna tam olarak oturtulmalıdır. Dört ila sekiz yaşları arasındaki çocuklar, 4’9 “‘dan daha uzun olmadıkça veya 65 pounddan daha ağır olmadıkça, yükseltici bir yere binmelidirler (hala emniyet kemerli bir koltukta binmiyorlarsa). Çocuk emniyetinde değilse emniyet kemeri.

Arizona

Arizona’daki yasalar, sekiz yaşın altındaki tüm çocukların, yaşlarına, boylarına ve kilosuna uygun federal onaylı bir çocuk emniyet sisteminde uygun şekilde sınırlandırılmasını gerektirir. En az 2 yaşına kadar olan çocuklar için arkaya bakan koltuklar tavsiye edilir. Beş yaşın altındaki çocuklar, 8 yaşına kadar veya 4’9 “yüksekliğe kadar yükseltici koltuğa binmelidir. Araba koltuğu ve emniyet kemeri ihlalleri birincil suçtur. Arizona’da, memurlar araçları devralabilir ve başka sebepler olmadan alıntı yapabilir.

Arkansas

Arkansas yasaları, 6 yaşın altındaki ve 60 kilonun altındaki çocukların federal onaylı bir araba koltuğuna veya yükseltici koltuğa düzgün bir şekilde sabitlenmesini gerektirir. Bir yaşın altındaki ve 20 kilonun altındaki bebekler arkaya bakan bir araba koltuğuna binmelidir. Bir çocuğun en az 6 yaşında ve en az 60 pound olması durumunda, ancak 15 yaşın altında olması durumunda, Arkansas kanunu, çocuğun emniyet kemeri kullanmasını gerektirir.

Kolorado

Colorado yasası 2010’da güncellenmiştir ve bebeklerin bir yaşına kadar ve en az 20 pound olana kadar arkaya bakan bir araba koltuğuna binmelerini gerektirir. Bir ila dört yaş arası ve 20 ila 40 pound arası çocuklar uygun bir arkaya veya öne bakan araba koltuğuna binmelidir. 4 yaşından büyük fakat 8 yaşın altındaki çocuklar, doğru kullanılmış bir araba koltuğuna veya yükseltici araba koltuğuna binmelidir. Araba koltuğunda veya yükseltici koltuğa oturması gerekmeyen ancak 16 yaşın altındaki çocuklar emniyet kemerine takılmalıdır.

Delaware

Delaware yasası, yedi yaşın altındaki veya 65 kilonun altındaki çocukların, çocuğun yaşına, kilosuna ve boyuna uygun onaylanmış bir araba koltuğunda veya çocuk koltuğunda uygun şekilde tutulduğunu belirtir. 8-15 yaş arası çocuklar emniyet kemerine düzgün şekilde bağlanmalıdır. Ayrıca, ön yolcu koltuğunda aktif bir hava yastığı varsa, 12 yaşın altındaki veya 65 inç altı çocukların ön koltukta oturması gerekir. İhlaller için ceza 25 dolar.

Gürcistan

2011’de güncellenen Georgia yasaları 8 yaşın altındaki çocukların federal onaylı bir araba koltuğuna veya o çocuğun boyuna ve kilosuna uygun yükseltici koltuğa binmelerini gerektirir. Bu çocuklar 57 inçten daha uzun olmadıkça arka koltuğa binmeli ve araba koltuğu veya çocuk koltuğu üreticinin talimatlarına göre kurulmalı ve kullanılmalıdır. Memurlar bir aracı durdurabilir ve bir emniyet kemeri veya araba koltuğu suçu gözlemlerlerse alıntı yapabilirler. Sürücüler, uygunsuz şekilde tutulan çocuk başına 50 dolar para cezası ve lisanslarına karşı bir puan alabilir.

Hawaii

Hawaii yasaları, dört yaşın altındaki tüm çocukların federal onaylı bir çocuk güvenlik koltuğuna yerleştirilmesini gerektirir. 2007 itibariyle, dört ila yedi yaş arası çocuklar, herhangi bir araçta oldukları zaman bir yükseltici koltuk veya araba koltuğuna binmek zorundadır. Hawaii, uygun çocuk güvenlik koltuğu satın almak için yılda 25 ABD doları tutarında vergi kredisi sağlar. Bu durum aynı zamanda çocuk yolcu güvenliği yasaları bakımından da ilericidir ve ihlalcilerin 100 ila 500 dolar arasında bir para cezasına ek olarak dört saatlik bir sınıfa katılmalarını gerektirir.

Indiana

Indiana yasaları, 8 yaşından küçük çocukların, çocuğun boyuna ve kilosuna uygun, federal onaylı bir araba koltuğuna veya çocuk koltuğuna binmesini gerektirir. Araba koltuğu veya çocuk koltuğu, üreticinin talimatlarına göre kurulup kullanılır. Bir yaşın altındaki ve 20 kilonun altındaki bebekler arkaya bakan bir araba koltuğuna binmelidir. 8 ila 16 yaş arası çocuklar emniyet kemerine binmelidir. Indiana eyaleti, ebeveynleri en iyi uygulamaları kullanmaları ve mümkün olduğu durumlarda çocukları arka koltuğa koymaları konusunda kuvvetle teşvik eder, ancak bu yasalarca gerekli değildir. Benzer şekilde, 30 kiloluk için yasal

Iowa

2010 yılında güncellenen Iowa yasaları, 6 yaşına kadar olan çocukların, çocuk için uygun olan ve üreticinin talimatlarına uygun olarak kurulan ve kullanılan bir federal onaylı araba koltuğunda veya çocuk koltuğunda uygun şekilde tutulması gerektiğini belirtir. Bir yaşın altındaki ve 20 kilonun altındaki bebekler arkaya bakan bir araba koltuğuna binmelidir. 6 yaşından 11 yaşına kadar çocuklar araba koltuğu veya emniyet kemeri kullanmalı ve 18 yaşına kadar emniyet kemeri kullanmaya devam etmelidir. Memurlar şüpheli ihlaller için araçları durdurabilir. İhlallerde para cezası cezası 100 $ ‘dır. Genç yolcular emniyet kemeri takmadıkları için kendi alıntılarını alabilirler.

Louisiana

Louisiana yasaları, arkaya bakan bir araba koltuğuna binmek için bir yaşın altındaki ve 20 pound’un altındaki bebekleri gerektirir. Öne bakan bir araba koltuğuna en az bir yıl dört yıla kadar bebekler veya en az 40 kiloya kadar 20 kilo bebekler sürmelidir. En az 40 kilo ağırlığa sahip en az 60 kilo ağırlığa kadar dört ila altı yaş arası çocuklar, kemer konumlandırma yükseltici araba koltuğuna binmelidir. 6 ila 60 pound üzerindeki çocuklar, araba koltuğuna binmiyorlarsa, kucak / omuz emniyet kemeri kullanmalıdırlar. Louisiana, yaş ve ağırlığa göre birden fazla kategoriye giren çocukların bir çarpışmada en fazla korumayı sağlayan araba koltuğuna yerleştirilmesini önerir. Bu nedenle, çocukları mümkün olduğunca arkaya bakacak şekilde, araç koltuğu sınırına öne dönük bir taşıma kemerinde ve emniyet kemeri takılana kadar bir yükseltici koltukta tutun.

Maine

Maine yasaları, 40 kilonun altındaki bebeklerin ve çocukların federal onaylı bir araba koltuğuna düzgün bir şekilde sabitlenmelerini gerektirir. Sekiz yaşın altındaki ve 80 kilonun altındaki çocuklar araba koltuğuna veya çocuk koltuğuna binmek için kullanılır. 18 yaşın altındaki çocuklar, araba koltuğunda veya yükseltici koltukta değilse emniyet kemeri takmalıdır ve mümkünse arka koltukta 12 yaşın altındaki ve 100 kilonun altındaki çocuklar binmelidir.

Massachusetts

Massachusetts yasaları, 8 yaşın altındaki ve 57 inçten kısa tüm çocukların, üreticinin talimatlarına göre, federal onaylı bir araba koltuğuna veya yükseltici koltuğa uygun şekilde bağlanmasını ve emniyete alınmasını gerektirir. En az 8 yaşında veya 57 inçten daha uzun olan çocuklar, emniyet kemeri doğru bir şekilde oturursa araç emniyet kemeri kullanmalıdır. Sığınak kemeri alçak ve kalçalara doğru oturan, göğsün ortasındaki ve omuzdaki omuz kemeri, sırt ve eğilmeden araç koltuğuna oturan kalçalar, koltuk kenarları üzerine eğilmiş dizler ve zeminde düz durur ve tüm seyahat için pozisyon. Bu yasa 2008 yılında güncellenmiştir.

Michigan

Michigan yasaları, 4 yaşın altındaki çocukların aracın arka koltuğunda bir araba koltuğuna binmelerini gerektirir. Tüm arka koltuklar 4 yaşın altındaki diğer çocuklar tarafından kullanılıyorsa veya arka koltuk bulunmuyorsa, çocuk ön koltukta binebilir ve yine de araba koltuğunda uygun şekilde sabitlenmelidir. Arkaya bakan araba koltuğundaki çocuklar, yalnızca ön hava yastığı kapalı olan bir araç koltuğuna binebilir. 4 yaşından 8 yaşına kadar, çocuklar bir araba koltuğunda veya çocuk koltuğunda uygun şekilde sabitlenmelidir. 8 yaşından küçük ancak 4’9 yaşından büyük çocuklar araç emniyet kemerini kullanabilirler. 8 ila 16 yaş arasındaki çocuklar araçta nereye binerlerse sürsün emniyet kemeri takmalıdırlar.

Minnesota

2009’da güncellenen Minnesota yasaları, 7 yaş ve altındaki çocukların, çocuk 4’9 “veya daha uzun olmadıkça, federal onaylı bir araba koltuğu veya çocuk koltuğu ile sınırlandırılmasını gerektirir. Araba koltukları, üreticinin talimatlarına göre kurulmalı ve kullanılmalıdır. Bir yaşın altındaki ve 20 kilonun altındaki ağırlığı arkaya bakan bir araba koltuğuna binmek zorundadır, Minnesota eyaletinde araba koltuğu güvenlik yasalarına uymanın asgari bir güvenlik standardı olduğunu ve ebeveynlerin en iyi uygulamaları kullanması ve çocukları bu alanda tutması gerektiğini ileri sürüyor 13 yaşına kadar arka koltukta bulunun. Polis, çocuk güvenlik önlemlerinin kullanılmadığından şüphelenilen sürücüleri devralabilir.

Mississipi

Mississippi kanunu, 4 yaşın altındaki tüm çocukların bir araba koltuğuna binmelerini gerektirir. 4 ila 7 yaş arası çocuklar, araçta nerede oturuyorlarsa olsunlar, yaş ve ağırlık gereksinimlerini karşılayan bir çocuk emniyet sistemi kullanmalıdır. Tüm sürücüler ve ön koltuktaki yolcular, Mississippi’de emniyet kemeri takmak zorundadır. İhlaller için ceza 25 dolar.

Missouri

Missouri yasaları, dört yaşın altındaki ve 40 kilonun altındaki çocukların, çocuğun yaşına ve büyüklüğüne uygun federal onaylı bir çocuk oto koltuğuna binmelerini gerektirir. 40 kilonun üzerinde fakat 80 kilonun altında olan veya en az 4’9 “boyunda olmayan 4-7 yaş arası çocuklar uygun bir çocuk koltuğu veya çocuk koltuğuna binmelidir. ayrıca 18 yaşın altındaki çocukların açık bir kamyon yatağına binmelerini yasaklar.

Nebraska

Nebraska yasası, 6 yaşına kadar olan tüm çocukların, çocuğun yaşına, boyuna ve kilosuna uygun federal onaylı bir araba koltuğuna veya çocuk koltuğuna binmesini gerektirir. Yükseltici koltukta veya uygun bir araba koltuğunda değilse, 6 ila 18 yaş arası çocuklar emniyet kemerinde olmalıdır. Nebraska yasası 18 yaşın altındaki çocukların herhangi bir araçta kargo alanlarına binmelerini yasaklar. Sürücüler ve ön koltuktaki yolcular emniyet kemeri takmalı veya çocuk koltuğunda bulunmalıdır.

Nevada

Nevada yasaları, 6 ve 60 kilonun altındaki çocukların, çocuğun yaşına ve kilosuna uygun federal onaylı bir araba koltuğuna veya çocuk koltuğuna bindiğini belirtir. Araba koltuğu veya yükseltici üreticinin talimatlarına göre kurulmalı ve kullanılmalıdır. Diğer tüm yolcu ve sürücüler emniyet kemeri takmalıdır.

Yeni Meksika

New Mexico yasaları, 18 yaşın altındaki tüm çocukların bir araba koltuğuna, yükseltici koltuğa veya emniyet kemerine uygun şekilde sabitlenmesini gerektirir. Yasa ayrıca, uygun şekilde sınırlandırılmış araçların da belirtildiğini belirtir: 1) 1 yaşın altındaki çocuklar, araç hava yastığının önünde değilse ve arka koltukta federal onaylı bir araba koltuğuna arkaya bakmalıdır; 2) kilolarına bakılmaksızın yedinci yaş günlerine kadar olan çocuklar ve yaşları ne olursa olsun, 60 kilonun altındaki tüm çocuklar, federal olarak onaylanmış bir çocuk güvenlik koltuğuna binmek ve 3) 7 ila 12 yaşları arasındaki çocuklar, emniyet kemeri veya boylarına ve ağırlıklarına uyan federal onaylı yükseltici koltuk. 18 yaşına kadar emniyet kemeri gerekir.

New Mexico yasaları, çocuklar için emniyet kemeri takma konusunda spesifiktir. Düzgün bir şekilde tutturulmuş, kucak kemerinin karın üzerinde değil kalça üzerinde alçakta oturduğu ve emniyet kemerinin omuz kısmının baş veya boyundan değil göğüsten geçtiği anlamına gelir. Emniyet kemeri takıldığında, New Mexico eyalet yasaları uygun şekilde güvenlik altına alınmış çocukların, dizleri koltuk kenarının üzerine eğilerek araç koltuğuna tam olarak oturabildiklerini ve seyahat boyunca uygun konumda kalabileceklerini söylüyor.

New York

2009’da güncellenen New York yasaları, çocukların 8. yaş günlerine kadar uygun bir araba koltuğuna veya yükseltici koltuğa binmeleri gerektiğini belirtir. Dört yaşın altındaki çocuklar, emniyet kemeri veya LATCH sistemi ile araca sabitlenmiş bir çocuk emniyetine sağlam bir şekilde sabitlenmelidir. 16 yaşından küçük çocukların emniyet kemeri takmaları gerekir. Devlet ayrıca, çocukların 4’9 “veya 100 lb’ye ulaşana kadar yükseltici bir koltukta kalmasını ve yetişkin emniyet kemerine düzgün bir şekilde oturabilmesi için koltukta kalmalarını önermektedir ancak zorunlu değildir. ihlalleri.

kuzey Carolina

Kuzey Carolina yasaları, 8 yaşın altındaki ve 80 kilonun altındaki tüm çocukların, uygun şekilde kullanılan bir araba koltuğuna veya yükseltici koltuğa binmesini gerektirir. Çocuklar hangisi önce gelirse, 8 ya da 80 pound’a ulaştığında emniyet kemerine taşınabilir. 40 kilonun üzerindeki bir çocuk için bir kucak / omuz kemeri mevcut değilse, yükseltici koltuklar sadece kucak emniyet kemeriyle kullanılmaması gerektiğinden, uygun şekilde yerleştirilmiş bir kucak kemeri kullanılabilir. Çocuğun 5 yaşından küçük olması ve 40 kilonun altında olması durumunda, koltuklar arka koltuğa kurulmalıdır. 16 yaşından büyük çocuklar, ağırlıkça araba koltuklarında bulunmaları gerekmeyen çocuklar emniyet kemeri takmalıdırlar. İhlal cezası, artı 263 dolarlık bir ücret ve ehliyetiniz için iki puandır.

Ohio

Ohio yasası 2009’da güncellenmiştir. Dört yaşın altındaki ve 40 kilonun altındaki çocukların, çocuğun yaşı ve kilosu için uygun bir araba koltuğuna ya da güçlendiricisine binmesi gerekir. Araba koltuğu, üreticinin talimatlarına göre kullanılmalıdır. 4-7 yaşları arasındaki 4-7 yaş arasındaki çocuklar federal onaylı bir yükseltici koltuğa binmelidir. 15 yaşın altındaki çocuklar emniyet kemeri takmalı veya uygun bir çocuk emniyet sistemine sabitlenmelidir. .

Oregon

2007 yılında güncellenen Oregon yasaları, tüm çocukların federal onaylı bir araba koltuğuna en az 40 kilo verene kadar binmelerini gerektirmektedir. Bebekler hem 1 yaş hem de 20 pound ulaşana kadar arkaya bakan oto koltuklarında araç kullanmalıdır. Çocuklar, en az 8 yaşında olmadıkça boyları 4’9 “olana kadar yükseltici koltuk kullanmalıdır. Oregon, 12 yaşın altındaki çocukların arka koltuğa binmelerini şiddetle tavsiye eder.

Pensilvanya

Pennsylvania yasaları 4 yaşın altındaki çocukların, çocuğun yaşı, boyu ve kilosu için uygun olan federal onaylı bir araba koltuğuna binmesini gerektirir. Çocuk emniyet kemeri veya LATCH sistemi kullanılarak araca uygun şekilde kullanılmalı ve emniyete alınmalıdır. 4 ila 8 yaş arası çocuklar, artık araba koltuğunda değilse, yükseltici koltuk kullanmalıdır. Pennsylvania yasaları ayrıca, 8 ila 18 yaş arası çocukların, araç koltuğunda, oturma pozisyonlarından bağımsız olarak emniyet kemeri kullanmalarını gerektirir. Uyumsuzluğun cezası 75 dolar.

Rhode Island

Rhode Island yasası, 8 yaşın altındaki ve 80 kilonun altındaki ve 57 inçten daha kısa olan çocukların, onaylanmış bir araba koltuğuna veya yükseltici koltuğa arka araç koltuğuna uygun şekilde oturtulması gerektiğini belirtir. 8 yaşın üzerindeki tüm yolcular emniyet kemeri içerisinde uygun şekilde sabitlenmelidir. Emniyet kemerini henüz tam olarak sığmayan 8 yaşın üzerindeki çocuklar yükseltici koltuk kullanmaya devam edebilirler. Ön koltukta 8 yaşın altındaki bir çocuğun veya emniyet kemeri takmayan 8 yaşın altındaki çocukların cezası 85 ABD dolarıdır. 8 yaşın altındaki bir çocuğun araba koltuğunda ya da çocuk koltuğunda taşınmaması için yapılan bir mahkeme, mahkeme görünümünü gerektirir.

Güney Dakota

Güney Dakota yasaları, 5 yaşın altındaki tüm çocukların tüm oturma pozisyonlarında uygun bir federal onaylı araba koltuğu veya yükseltici kullanması için 40 kilonun altında olmasını gerektiriyor. 17 yaş ve altındaki tüm çocukların, bir araba koltuğunda veya yükseltisinde bulunmuyorsa emniyet kemeri takmaları gerekir. Güney Dakota, yükseltici koltuk yasası olmayan sadece birkaç ABD eyaletinden biri olmasına rağmen, bir çocuk en az 80 kilo alana ve 4 ‘9 “boyunda olana kadar yükseltici koltuklar şiddetle önerilir.

Tennessee

2004 yılında güncellenen Tennessee yasaları, bir yaşın altındaki bebeklerin ve arkaya bakan bir araba koltuğuna 20 kilodan daha az binen ağırlığa sahip olmasını gerektirir. Araba koltuğunun arka yüzü ağırlık kilosu 20 pound’un üzerinde ise, bebeği bir yıl 20 pound’un ötesinde arkaya bakacak şekilde tutabilirsiniz ve eyalet bunu araba koltuğu limitine kadar yapmanızı tavsiye eder. 4 yaşın altındaki çocuklar, üreticinin talimatlarına göre kullanılan onaylanmış bir araba koltuğuna uygun bir şekilde sabitlenmelidir. 4 ila 8 yaşları arasındaki çocuklarda, yüksekliği 4’9 “den daha düşük olan çocuklar yükseltici koltuğu kullanmalıdır. 16 yaşın altındaki araba koltuğunda veya yükseltici olmayan çocuklarda araç emniyet kemeri kullanılmalıdır. Arka koltuk, 12 yaş ve altı çocuklar için önerilir. .

Teksas

Texas yasaları 2009’da güncellendi. 8 yaşın altındaki çocukların 4’9 “boyunda olmadıkça uygun bir araba koltuğuna veya yükseltici koltuğa binmelerini gerektirir. Üretici tavsiyelerine göre, çocuğunuzun boy ve kilosu için uygun kısıtlamayı seçmelisiniz. Ek olarak, Texas yasaları, aracın çalışması sırasında çocuğun emniyet koltuğu sistemi üreticisinin talimatlarına göre araba koltuğuna veya yükseltici koltuğa düzgün bir şekilde emniyete alınması gerektiğini belirtirken, 17 yaşın altındaki çocuklar araca bağlanmalıdır. Emniyet kemeri.

Washington

2007’de güncellenen Washington yasaları, sekiz yaşından küçük çocukların, çocuk 4’9 “boyunda olmadığı sürece uygun çocuk emniyet sistemleri (araba koltukları veya yükseltici koltuklar) ile sınırlandırılmasını gerektirir. Bir yaşın altındaki ve 20 yaşından küçük bebekler poundlar arkaya bakan bir araba koltuğuna binmelidir. 8 yaş ve üstü veya 4’9 “veya daha uzun olan çocuklar emniyet kemeri veya uygun bir çocuk emniyet kemeri kullanmalıdır. 13 yaşından küçük çocuklar, pratik yapabilecekleri arka koltuklarda taşınmalıdır.

Bu yasa aynı zamanda devrilme kazasında ölen bir çocuk için adlandırılan Anton Skeen Yasası olarak da bilinir, çünkü o sırada eyalet yasalarına uygun olarak sınırlandırılmış olmasına rağmen, araç emniyet kemeri kaza sırasında onu koruyamadı.

Batı Virginia

Batı Virginia yasaları, 8 yaşın altındaki tüm çocukların, üreticinin talimatlarına göre kurulmuş ve kullanılan uygun, federal onaylı bir araba koltuğuna veya yükseltici koltuğa binmesini gerektirir. Çocuk 8 yaşından küçük ancak 4-9 yaşından büyükse, çocuk Batı Virginia yasalarına göre emniyet kemerine binebilir. Çocuk yolcu güvenliği Batı Virginia’da birincil yasadır. Çocuğunuzun uygun şekilde kısıtlandığına inanmıyorsa.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir