1. Anasayfa
 2. Güvenliği ve İlk Yardım

Ebeveynler için park yeri güvenlik Ipuçları

Ebeveynler için park yeri güvenlik Ipuçları
0

Bir dakika, çocuğunuz sizin tarafınızda, arabadaki markete gezinirken. Bildiğiniz sonraki şey, o kesik-ve panik başlar. Herhangi bir ebeveyn için korkutucu bir düşünce.

Her şeyden sonra, 50.000 ‘ den fazla çökme, yıllık otopark ve garajlarda meydana gelir ve 60.000 ‘ den fazla yaralanmaya ve 500 ölümlere neden olmaktadır.

Ancak, bir otopark veya garajlarda tek risk çöker değildir. Potholes ve çatlaklar, enkaz, zayıf aydınlatma, ve buz hem ebeveyn ve çocuk için tüm riskleri vardır.

Çünkü çocuklar mutlaka bu durumlarda tehlikeleri anlamak için olgunluğa sahip değildir, onların küçük bir güvenli kalmasını sağlamak için ebeveynler kadar.

Makalede Neler Var?

Park yeri tehlikeleri

Hatta yolda sürücülerin en güvenli bir otoparkta onların muhafız aşağı izin verebilir, onlar riskli davranışlar meşgul etmek için yeterince yavaş sürüş düşünüyoruz.

Bir Ulusal Güvenlik Konseyi kamuoyu anketi bir otopark üzerinden sürüş zaman bulundu:

 • sürücülerin yüzde 66 telefon görüşmeleri yapmak rahat hissi rapor
 • yüzde 63 onların GPS program olurdu
 • 56 yüzde bir metin iletisi gönderir
 • 52 yüzde sosyal medya kullanacak
 • 49 yüzde fotoğraf çekmek veya video izlemek

Bu nedenle, birçok sürücü Park çok çocuklar için ciddi bir güvenlik sorunları (yanı sıra yetişkin yayalar) yapar kendi çevresine, tetikte dikkat değil açıktır.

Açık kurallar oluşturun

Toddlers neden oyun alanı etrafında çalıştırmak için Tamam değil, bakkal otopark aynı yapmak için Tamam anlamıyorum. Bu yüzden park yerleri için açık kurallar kurmak önemlidir.

Çocuğunuza öğretmek isteyebilecek bazı örnek kurallar şunlardır:

 • Asla park edilmiş arabalara yakın oynama. En az 50 çocuk driveways ve otopark her hafta Amerika Birleşik Devletleri ‘nde yedeklenir. Çocuğunuza, park halindeyken bile arabaların yakınında oynamak için hiçbir zaman iyi olmadığını öğretmek önemlidir.
 • Araba için etrafına bak. Sürücüler çocuklar görmek sorun var, ama çocuklar genellikle araba görebilirsiniz, daha sonra sürücü onları görebilirsiniz varsayalım. Çocuğunuzun araba için etrafına bakmaları için öğretmek. Bu oyun oynamak ya da otopark aptal hareket asla tamam olduğunu net olun.
 • Bir yetişkinin elini tut. Park yerinde olduğunda çocuğunuza elini tutsın. Bir bebek varsa ya da bir bakkal arabası itiyorsanız bu biraz daha karmaşık hale gelir. Bu durumlarda, çocuğunuzun yapmak için başka bir şey bulmak-sepetinizin üzerine tutun gibi.
 • Bir otoparkta yürüyüş ayakları kullanın. Otoparklar yürüyüş önemini vurgulamak. Araba onu göremeyebilir çünkü koşma güvensiz olabilir açıklayın.

Arabadan çıkmadan önce kuralları gözden geçirin. “Markete gidiyoruz, ama gitmeden önce park yeri güvenlik kurallarını konuşalım.” de.

Konumunuza özel kurallar hakkında da konuştığınızdan emin olun. Çocuğunuzun okulunun yükleme veya boşaltma kuralları olabilir, örneğin.

Ve kuralları kendiniz takip ettiğinizden emin olun. Eğer bakkal arabaları çocuğunuzun nereye bineceği hakkında talimatlar varsa, kuralları izleyin. Arabalar bahşiş verebilir veya düzgün kullanılmadığında çocuklar düşebilir.

Star yöntemi öğretmek

Çocuklar kolayca ezberlenmiş ifadeler ile iyi yapmak, çocuğunuzun bir kısaltma anlamak muhtemeldir eğer, STAR yöntemi öğretmek:

 • S: Arabadan çıktığınızda durup durabilirsiniz.
 • T: Arabada belirlenmiş bir yere dokun ve bekle.
 • A: Çevrenizdeki neler olup bitene dikkat edin ve ebeveyninizi dinleyin.
 • R: Gitme zamanı geldiğinde bir ebeveynin elini almaya hazır ol.

Tabii ki, sen de arabaya dönürken endişelenecek güvenlik var. O arabaya yol üzerinde akılda güvenlik tutabilir böylece binayı terk ederken onu ne beklediğiniz hakkında çocuğunuza konuşun.

Ödül Iyi davranış

Küçük bir park yeri veya araba etrafında güvenlik önlemleri almak görürseniz, övgü bol sunuyoruz. Çocuklar genellikle iyi bir şey yapmak için övgü olmak iyi cevap, ve övgüyü zihninde sopa ve bu güvenlik önlemleri güçlendirecektir.

“Bugün elimi tutmak için büyük bir iş hatırlama” gibi şeyler deyin, ya da “Biz kaldırımdan adım atırken her iki yöne de baktığınızda çok hoşlanıyorum.”

Çocuğunuzun Park yeri güvenliği ile zorluk çok varsa, bir ödül sistemi yardımcı olabilir. Bir etiket grafiği oluşturun ve size geri döndüğünüzde grafikte bir etiket koyabilirsiniz böylece arabada sizinle getirmek.

Arabadan çıkmadan önce, “Eğer yürüyen ayaklar kullanıyorsanız ve bugün elimi tutmanız halinde bir etiket kazanabilirsiniz” deyin. Okul öncesi Için, çıkartmalar genellikle kuralları takip etmek için motive etmek için yeterlidir. Ama çocuğunuz biraz yaşlandıkça veya çıkartmalar tarafından etkilenmiyorsa, eve geldiğinde oyun oynamak için bir şans gibi daha önemli bir ödül sunabilirsiniz.

Misbehavior Için sonuçlar vermek

Çocuğunuz bir otopark içine Dart ya da o Puddles oynarken durdurmak için reddediyor, ona bir sonuç vermek. “Otoparkta güvenli değil.” deyin.

Kısa bir zaman aşımı için arabaya dönmeye karar verebilirsiniz. Daha sonra, çocuğunuz tekrar denemek için bir fırsat daha olacak.

Ya da, kısa bir süre için en sevdiği oyuncak gibi bir ayrıcalık uzağa alabilir. Çocuğunuzun Park yeri güvenliği büyük bir anlaşma olduğunu biliyor böylece disiplinle tutarlı olun.

Çocuğunuz düzenli olarak devam ederse veya onun davranışı ciddi bir güvenlik kaygısı haline gelmiştir, park yerleri dahil olduğunda onun gezileri sınırlamak gerekebilir. Eğer araba öğeleri taşımak için gidiyoruz eğer mümkünse, onu mağazaya götürmeyin. Bu, davranışlarını biraz daha karmaşık bir şekilde izlemeyi yapabilir.

Bunun yerine, silah boş olduğunda bazı uygulama gezileri onu alabilir ve gerekirse zaman aşımı onu koymak için bol zaman var. Dışarı çıkmadan önce çok kalabalık ve kurallarını gözden büyük olasılıkla olmayan bir otopark bulun.

Çocuğunuzun onun arkasında birkaç başarılı geziler ona daha fazla güven o meşgul bir otoparkta arabadan çıkmak bir dahaki sefere davranabilir verebilirsiniz yardımcı olur.

İyi bir rol modeli olun

Bir yaya olarak rol modeli güvenli becerileri önemlidir. Otopark boyunca yürürken telefonda konuşurken kaçının. Ve kısa mesajlar da göndermeyin. Aksi takdirde, çocuğunuz alışkanlıklarınızı alacak. Ona, çevrenizdeki neler olup bitene dikkat ettiğini ve senin de güvende kalmanın pratik yaptığını göster.

Otoparklar güvenli sürüş Için ipuçları

Bir sürücü olarak, çok Park güvenliği önemli bir rol oynar. Ulusal Güvenlik Konseyi, Park esnasında yaya ölümlerinin üçte birinden fazlasını yedekleme olaylarından elde ettiğini belirtiyor.

Sürücü koltuğuna girmeden önce, yolda hiçbir şey ve kimse olmadığından emin olmak için arabanın etrafında hızlı bir daire yapın. Bir yedek kameranız olsa bile, yedekleme kameralarının bazen küçük çocukları algılayamadığı aklınızda bulundurun.

Eğer arabada konum, omzuna bakmak ve geri kadar aynalarını kullanın. Eğer bir SUV veya minivan gibi bir araç sürücü Eğer bu özellikle önemlidir, çünkü görünürlük zordur ve kör noktalar daha da bir endişe vardır. Araba gezisi başladığında yavaş hareket ettirin.

Park yerinden ayrıldıktan sonra, hala güvenlik odaklı olduğunu vurgulamak. Çocuğunuza, “Ben güvenli bir sürücü olmak istiyorum çünkü yürüyüş insanlar için bir göz tutuyorum gibi şeyler söyle.”

Ayrıca güvenli olan diğer kişileri de işaret edebilirsiniz. “Durup bu ailenin gitmesine izin veririm” gibi şeyler söyle. O küçük çocuğun, Park yerinden yürürken babasının elini tuttuğunu gördüğüme sevindim. “

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir