1. Anasayfa
 2. Yaşlar ve Aşamalar

Çocuklarınıza Okul Kilitleme Tatbikatları Hakkında Eğitim

Çocuklarınıza Okul Kilitleme Tatbikatları Hakkında Eğitim
0

Günümüzde okullarda güvenlik söz konusu olduğunda, birçok okul yalnızca yangın tatbikatları uygulamakla kalmaz, aynı zamanda kilitleme tatbikatları da uygular. Kilitleme tatbikatları bir binadaki işgalcilerin, kendilerini silahlı bir davetsiz misafir gibi bir tehdide karşı koruma yollarını tanımaları için tasarlanmış bir dizi prosedürdür. Okul kilitleme tatbikatları söz konusu olduğunda, tek tip bir düzenleme ya da yetki seti yoktur ve okul bölgelerinin kendi okullarında ne gibi uygulamaların yapılması gerektiğine ilişkin şartlar eyaletten eyalete değişir. Bununla birlikte, genel olarak, okul kilitleme tatbikatları, çocuklara ve yetişkinlere sınıfta kendilerini barikat etmeyi ve silahlı ve şiddetli bir davetsiz misafirden gizlenmelerini öğretmeyi içerir.

Ohio, Rhode Island, Teksas ve New Jersey gibi okullarda kilitleme tatbikatlarını zorunlu kılan eyaletlerde, okulların yılda belirli sayıda kilitleme ve / veya tahliye tatbikatı yapma zorunluluğu vardır. Bu zorunlu görevler çoğu zaman anaokulundan üniversiteye, kamuya ve özel okullara yönelik notlar almak için tatbikat yapılmasını gerektirir.

Ebeveynler, kilitleme tatbikatları ve diğer güvenlik önlemlerinin çocuklarının okulunda ne olduğunu öğrenmenin en iyi yolu, çocuklarının okuluna sormak ve kendi eyaletlerinin Eğitim Bakanlığı sitesine bakmaktır.

Makalede Neler Var?

Halen Okullarda Kullanılan Güvenlik Tatbikatları

Günümüzde okullar öğrencileri, fakülteleri ve personeli silahlı ve şiddetli davetsiz misafirlere karşı korumak için çeşitli tatbikatlar yürütmektedir. En yaygın güvenlik önlemi türü, öğrencilerin ve yetişkinlerin saklanma, kapı ve pencerelerden uzak durma ve sessiz kalma uygulamalarını içeren kilitleme matkaplarını içerir.

Başka bir güvenlik tatbikatı, yerel yasa uygulayıcı eğitmenlerin çocuklara ve yetişkinlere, sadece saklanmayı değil aynı zamanda binayı tahliye edeceği zamanları değerlendirmeyi ve daha tartışmalı bir şekilde bir silahlı adamla doğrudan karşı karşıya geldiklerinde savaşmayı da içeren çocuklara ve yetişkinlere savunma manevraları öğretmesini içerir. Bugün kullanılan bu programlardan biri, eski bir SWAT görevlisi olan Greg Crane tarafından kurulan ALiCE (Alert, Lockdown, Inform, Counter, Tahliye). Crane, insanlara kendilerini bir odaya kilitlemeyi ve gizlemeyi öğretmeye odaklanan tipik kilitleme matkaplarını eleştiriyor. Crane, “Bir boyuta sahip olmak bir duruma cevap vermek tehlikelidir” diyor. Crane, “Bu durumların yüzde doksan sekizinde yalnız bir atıcınız var” diyor. “Binanın içinde bir katil olduğunu bilseydim, dışarı çıkardım.”

Crane, kaçmak ya da doğrudan tehdit edildiğinde silahlı adamla savaşmaya çalışmak gibi tüm stratejileri öğretmeyi savunuyor. “Bir müdür onlara koridorda bir şeyler olduğunu söyleseydi, çocuklar ve öğretmenler ‘Seçeneklerimiz nedir? Pencereler nerede? Çıkıştan kaçabilir miyiz? ”Diyor Crane. Crane’e göre bir tatbikat ideal olarak, şiddet içeren bir tehdit için en iyi seçenekleri geliştiren ve tartışan çocuklar ve öğretmenler içermeli ve daha sonra bu fikirleri güvenlik uzmanları tarafından incelenip değerlendirilmelidir. Ebeveynler, Crane, okul yöneticileriyle konuşmalı ve “Plan nedir? Neden sadece saklanmak için? Tüm seçenekler neler? ”

Ancak, Ulusal Okul Güvenliği ve Güvenliği Hizmetleri başkanı Ken Trump gibi diğer okul güvenliği uzmanları, K ila 12 okul güvenliği değerlendirmesi ve kriz hazırlık eğitimi değerlendirmeleri konusunda uzmanlaşmış özel bir firma, çocuklara davetsiz misafirlere saldırmayı öğreten okul güvenlik prosedürlerine karşı çok dikkatli veya kendi planlarını formüle eder. “Özel çocuklar ne olacak? Hangi yaş uygun? Öğle yemeği arasında seçim yapamayan ortaokul öğrencilerine, iki saniye, koordine, yaşam ve ölüm kararları vermeyi nasıl isteyebilirsin? ”Diyor.

Bunun yerine, Trump, okul görevlileri ve öğrencilerin, okul davetsiz misafirleri durumunda kapıları gizleyip engelledikleri okullar için klasik kilitleme güvenliği yaklaşımını savunuyor. Okullara güvenlik prosedürlerini değerlendirmelerini, tahliye planlaması konusundaki çalışmalarına devam etmelerini ve aktif atıcı tatbikatlarında kanun uygulayıcıları ile çalışmalarını tavsiye ediyor. Trump ayrıca, seçilen yetkilileri okul güvenlik teçhizatı, memurlar ve diğer kaynaklar için federal fonları artırmaya çağırıyor.

Ebeveynler Okul Güvenliği Konusunda Ne Yapabilir?

Ebeveynlerin okul güvenliği ile ilgili sahip olduğu bazı sorular, okul kilitleme tatbikatlarının nasıl uygulandığını, çocukların güvende kalmasına yardımcı olacak başka planların neler olduğunu ve çocukların çocuk güvenliği ile ilgili sorularını veya endişelerini nasıl ele alabileceklerini içerebilir. İşte ebeveynlerin, çocuklarının acil bir durum için ne kadar hazırlıklı olduklarını değerlendirebilmelerinin bazı yolları.

 • Çocuğunuzun okulunda yürütülen okul güvenlik tatbikatları hakkında bilgi edinin. Okulunuzun ana ve güvenlik görevlilerine, yangınlar, bomba tehditleri ve silahlı saldırganlar gibi acil durumlar için ne planları olduğunu sorun. Sorun: Okul yetkilileri ve güvenlik uzmanları güvenlik prosedürlerini tartışmak için düzenli olarak toplanıyor mu? Günün değişik saatlerinde güvenlik tatbikatları düzenliyorlar mı? İlk cevaplayanların okulun kat planı var mı? Ebeveynlerin okul güvenliği hakkında toplanması gereken daha fazla bilgi için, “Ebeveynler ve Okul Güvenliği” başlıklı Ulusal Okul Güvenliği ve Güvenliği Hizmetleri sayfasını okuyun.
 • Çocuğunuzun okulunda tutarlı, ayrıntılı ve özel bir plan yoksa, çocuğunuzun okulu için bir okul güvenlik ve güvenlik planı oluşturmalarını istemek için okul bölgenize veya eyalet Eğitim Bakanlığına başvurun.
 • Kendi araştırmasını yap. Tüm okul bölgeleri veya güvenlik uzmanları, acil durumlara hazırlanmak için en iyi güvenlik tatbikatı türleri konusunda hemfikir değildir. Okul güvenliği ve güvenliği uzmanları hakkında bilgi edinin, farklı yöntemleri karşılaştırın ve sorularınız hakkında çocuğunuzun okuluyla konuşun.
 • Çocuğunuzun kilitleme tatbikatları hakkında ne bildiğini öğrenin. Çocuğunuza bu tatbikatların ne olduğunu bilip bilmediğini ve tehlikeli bir davetsiz misafir gibi acil durumlarda ne yapacağını bilip bilmediğini sorun. Henüz bir tatbikatta yer almadıysa, onunla ne olacağını beklemesi için bir kilitleme tatbikatı sırasında yaşayabileceği hakkında konuş.
 • Çocuğunuza, bu tatbikatların, yangın tatbikatları gibi, sadece tehlikeli bir kişinin okula girmesi ihtimalinin yüksek olmadığı durumlarda nasıl güvende kalacağını öğretmek için temin edin. Okula kilitlenme tatbikatlarına katılmak, çocuğunuzdaki Sandy Hook çekimleri gibi korkutucu haberler hakkında endişeyi tetikliyorsa, çocuğunuzla ne düşündüğünü, ne düşündüğünü ve ne hakkında endişelendiğini, ne düşündüğünü öğrenmek için konuşun. Küçük çocuklar genellikle gördükleri ve duydukları şeylerle ilgili birçok yanılgıya neden olurlar; bu nedenle çocuğunuzun okulu vurma ya da kilitleme tatbikatları hakkındaki kafa karışıklığını gidermeniz gerekebilir.

Okulların Okul Güvenliği Konusunda Yapabilecekleri

Okullar, kendileri için tehlikeli bir acil durumda çocukları korumak için gerekli tüm unsurlara sahip olduklarından emin olmak için güvenlik prosedürlerini değerlendirmek için yerel kanun uygulayıcı kurumlar ve okul güvenliği uzmanlarıyla birlikte çalışmalıdır. Bir planları yoksa derhal bir tane koymak için çalışmalıdırlar.

Okulların güvenliğini ve güvenliğini sağlamak için okulların atması gereken diğer adımlar:

 • Trump, bir ana giriş kurup personeli karşılama ve yabancılara meydan okuma konusunda eğitmek ve binaya erişimi kısıtlamak ve kontrol etmek için başka önlemler almak, diyor Trump.
 • Okullarının güvenlik ve güvenlik önlemlerinin ve okul şiddeti önleme programlarının gücünü değerlendirmek için diğer müşterilerin deneyimleri ve kapsamlı önerileri ile tanınmış okul güvenliği uzmanlarıyla çalışın.
 • Acil durumda ilk cevap verenlerin okula kat planları olduğundan emin olun.
 • Urge, okul güvenliği, acil durum planlaması ve okul şiddeti önleme önlemleri için fonu artırmak üzere yetkilileri seçti.
  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir