1. Anasayfa
  2. Dahil olmak

Okul Stresi ve Kaygısını Geri Kazandırmak

Okul Stresi ve Kaygısını Geri Kazandırmak
0

Birçok çocuk (ve ebeveynleri) yeni bir okul yılının yaklaşımı konusundaki kaygılarını hissediyor. Telaşlı sabahlardan son dakika projelerine kadar, okul yılının yoğun programlarını oluşturan birçok aktivite hem veli hem de öğrenciler için zor olabilir; İşte stresi azaltabilmenin beş yolu:

Makalede Neler Var?

Uyku Kaybını veya Uykusuzluğu Önlemek için Erken Başlayın

Yaz boyunca, çoğu aile ipuçlarını güneşten alır ve sonra kalır. Gece eğlencesini sonuna kadar devam ettirmek cazip gelse de, okul rutininize birkaç hafta erken başlamak okula dönüşün kolaylaşmasına yardımcı olabilir. Okulun gelişmesinden iki ila üç hafta önce yatmaya ve erken kalkmaya başlayın ve daha düzenli bir programda yemeyi deneyin. Bu tavsiye sadece küçük çocuklar için değildir; Gençler ve yetişkinler de düzgün bir şekilde çalışması için kaliteli bir uykuya ihtiyaç duyuyorlar ve şimdi programınızı dürüst bir şekilde almak okula başladığında uykusuzluk veya uykusuzluğun önlenmesine yardımcı olacak. Dinlenmek, çocuğunuzun stresi ilk gün daha iyi yönetmesine yardımcı olabilir.

Walk-Through yapın

Erken başlamakla ilgili olsa da, okulu ilk günden önce ziyaret etmek iyi bir fikirdir. Anaokulu, birinci sınıf, ortaokul ve hatta lise için ilk kez koşan çocuklar için bu, yeni yerle ilgili daha rahat hissetmelerine ve orada olduklarında nereye gideceğine dair daha iyi bir fikir edinmelerine yardımcı olabilir. Öğrencileri geri döndürmek için bile, sınıfın nerede olduğunu bilmek acı vermez, hangi personel hazırlanırsa ona merhaba deyin ve geri dönme konusunda heyecanlanmaya başlayın.

Güverte yığını

Çocuğunuzun sınıf ödevinde herhangi bir girdi varsa, çocuğunuzun katılacağı sınıfta veya sınıfta en az bir arkadaşın olmasını sağlamak iyi bir fikirdir. Dersiniz sizin girişiniz olmadan atanmışsa, diğer ebeveynlerle konuşun ve çocuğunuzun vaktinden önce bir sınıfı paylaşacağını bulmaya çalışın ve onlara bildirin. Sınıflarında kimin olduğunu bilmek, onları dört gözle beklemek ve okul hakkında neyi sevdiklerini hatırlatmak için başka bir şey verecektir. Çocuğunuz anaokuluna veya birinci sınıfa giriyorsa, okula başlamadan bir hafta önce sınıfta olacak çocuklardan biriyle, daha rahat hissetmelerine ve arkadaşlarını görme konusunda daha fazla heyecanlanmalarına yardımcı olmak için iyi bir fikir olabilir yine okulda. Bölgede yeniyseniz veya kimseyi tanımıyorsanız, diğer ebeveynleri ve çocukları bulmak için okulun sosyal medya sayfalarını kontrol etmeyi deneyin.

Hazırlanmak

Okula dönüş alışverişi çocuğunuzun yeni okul yılı için heyecanlanmasına yardımcı olabilir. Çocuğunuz alışveriş yapmayı gerçekten daha az önemsemiyorsa, çabuk ve acısız hale getirebilirsiniz, ancak hangi kıyafetlerin, sırt çantalarının ve diğer malzemelerin seçileceğine dair yıllık kararları veren çocuklar için, çocuğunuzu rahatlatmanın kolay bir yolu olabilir Yeni yıla

Bu çizgiler boyunca, çocuğunuzun çalışma alanını hazırlarken eğlenin. Çocuğunuzun ders çalışmak için rahat ve sessiz bir yere sahip olması önemlidir. Ayrıca rutinlerinizi hazırlamak isteyebilirsiniz; Daha önceki bir programa geri döndüğünüzde, çocuklarınızın bir gece önce elbiselerini bırakmaya, ayakkabılarını kapının yanında tutmaya ve kapıdan daha az güçlükle çıkmanıza yardımcı olacak diğer sabah alışkanlıklarına geri dönmelerini sağlayın. Bu, rutininizi iyileştirmenize ve okula dönüş sürecini kolaylaştırmanıza yardımcı olabilir.

Birbirinizle konuşun

Okula kaygıyı hafifletmenin ve gelecek yıla hazırlanmanın en iyi yollarından biri, çocuğunuzla ne hissettiği hakkında konuşmaktır. Okulun konusu ortaya çıktığında, çocuğunuzun size okulda neyin heyecan verici olduğunu ve biraz endişe uyandırıcı olabileceğini söylemesini sağlayın. Çocuğunuz okulla ilgili bazı olumsuzluklar dile getiriyorsa, derhal endişelerini azaltmayın; bunun yerine, duyguları doğrulamaya odaklanın. Ardından, çözümleri bulmanıza yardımcı olabilir veya odağı arkadaşlarınızla görüşmek, heyecan verici yeni materyallerle örtmek ve büyümek gibi daha olumlu bir görüşe geçirebilirsiniz. Zorbalarla nasıl başa çıkılacağı, akran baskısı ve diğer önemli konuları tartışmak için mükemmel bir zaman olabilir. Açık iletişim hatları oluşturmak çocuğunuzun destek için uygun olduğunuzu bilmesini sağlar.

Okula geri dönen jitterlerle başa çıkmada hatırlanması gereken en önemli şey zihinsel ve lojistik olarak hazırlanmaktır. Ne bekleyeceğinizi ve hazırlanacağınızı bilin ve işleri yönetilebilir kılmak için bir plana sahip olun. O zaman bu planı takip et. Yeni okul yılının getirdiği şey için coşkunuzu gösterirseniz, çocuklarınız bunu öğrenir ve sinir enerjisi heyecanlanır.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir