1. Anasayfa
  2. Dahil olmak

Çocuğunuz beden dersinden nefret ettiğinde nasıl cevap vereceksiniz?

Çocuğunuz beden dersinden nefret ettiğinde nasıl cevap vereceksiniz?
0

“Spor salonundan nefret ediyorum!” Muhtemelen okullar beden eğitimi dersleri aldığı sürece, çocuklar bunlardan şikayet ediyorlardı: “Spor salonu sınıfı sıkıcı / terli / korkutucu / utanç verici!” Çocuğunuz bu şekilde hissediyor mu? Onun ezgisini değiştirmeye çalışın; beden eğitimi dersleri, çocukların fiziksel aktivite için günlük ihtiyaçlarını karşılaması için önemli bir yol olabilir. Çoğu durumda, çocuklar – özellikle gençler ve aralar – günlük egzersizlerinin çoğunu okulda yaparlar. Bu yüzden eğer PE zamanında geri çekiliyorlarsa, sağlıklarını ve formdalıklarını iyileştirmek için önemli bir fırsatı kaçırıyorlar.

Çocuğunuz beden eğitimi dersinden nefret ettiğini iddia ederse, tutumunu ayarlamak için bu adımları deneyin.

Makalede Neler Var?

Çocuğunuzun Spor Salonuyla İlgili Duygularıyla Empatize Edin

Eğer söyleyerek başlamak, zaten kitlenizi kaybettim “Eğer spor salonu nefret bile Eh, gitmek zorunda”, Tamar Chansky, Ph.D., Philadelphia’da bir klinik çocuk psikoloğu ve Çocuğunuza Kurtulma yazarı diyor Olumsuz Düşünceden: Yaşam Boyu Esneklik, Esneklik ve Mutluluk Geliştirmek İçin Güçlü, Pratik Stratejiler . Chansky, “Seni duyuyorum, senin işin değil” veya “Ben böyle hisseden tek kişi olduğunu sanmıyorum” gibi ifadelerle başlamak olduğunu söylüyor. Çocuğunuz zaten onun PE sınıfına gitmek zorunda olduğunu biliyor. Sevmediğini söylediğinde duymuş hissetmek istiyor.

Bir Nedeni Söyle

Çocuğunuzun iğrenme ilanının arkasında ne olduğunu bulmaya çalışın. Özellikle, onu PE sınıfı konusunda rahatsız eden ne? Chansky, “Beden eğitimi dersinde sizin için en kötü şey nedir?” Diye soruyor. Çocuğunuz hiçbir zaman takımlar için seçilmediğini veya sporda diğer herkesin olduğundan daha iyi olduğunu cevaplayabilir. Veya daha sonra kıyafetlerini değiştirmek için yeterli zamanı olmadığını düşünebilir ya da diğer çocukların önünde rahatça rahatsız olabilir. Tahmin etmeyin veya varsaymayın – hatalı olabilirsiniz. Ayrıca, çocuğunuzun duygularının altında yatan herhangi bir fiziksel veya sağlık sorunu olup olmadığını da göz önünde bulundurun. Örneğin derinlik algısı zayıf olan bir çocuğun sınıftaki hareketlerini koordine etmesi çok zor olabilir.

Birlikte Sorun Çözme

Buradaki amaç, çocuğunuzun kendi çözümlerini bulmasını sağlamak. “PE’deki performansınızı artırmak önemli mi? Bunu nasıl yapacağınızı düşünüyorsunuz?” Gibi ana sorular sorun. Öneriler sunmaya hazır olun, ancak bunları soru olarak çerçevelemeyi deneyin: “Hafta sonları basket atmayı denemek ister misiniz? Benden ya da babamın sizinle oynamasını mı istersiniz?

Soyunma odası sınıfın kendisinden daha büyük bir problemse, garipliğin üstesinden gelmenin yollarını beyin fırtınası yapın. Belki çocuğunuzun okul kıyafetleri altında giyebileceği bir spor sütyenine veya okula devam etmek için bir deodorant çubuğuna ihtiyacı vardır. Belki hızlıca yapmakta başarılı olursa banyodaki ahırlarda değişiklik yapabilir.

Panik Yapma

“Nefret” güçlü bir kelimedir ve ebeveynlerden güçlü tepkiler uyandırır (bu yüzden çocuklar bunu kullanır!). Dr. Chansky “Bir çocuk bir şeyden nefret ettiklerini söylediğinde, önümüzde kocaman bir dağ görüyoruz” diyor. “Onları o dağa tırmanmaya nasıl ikna edeceğimizi görmüyoruz. Bunun yerine işimizi onlarla yürüyor gibi görmemize yardımcı olur.” Ve belki de, çocuğunuz ayaklarını sürüklemeden bir sonraki jimnastik dersine girecektir.

Ayrıca, okul spor salonu sınıfı her zaman daha iyi oluyor. Amaç, çocukların yaşam boyu zindelik ve sağlık durumundan zevk almalarına yardımcı olmaktır, bu nedenle öğretmenler öğrencilerinin gerçekten sevdikleri egzersiz biçimlerini bulmalarını ister. Ebeveyn-öğretmen konferans zamanında, PE öğretmeniyle çocuğunuzun sınıfta ve bunun dışında geçirdiği sporlar ve aktiviteler hakkında konuşun. Herkes için jimnastik dersi deneyimini geliştirebilirsin.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir