1. Anasayfa
 2. Yaşlar ve Aşamalar

Tıbbi Formlar ve Okul Fiziksel

Tıbbi Formlar ve Okul Fiziksel
0

Okul fiziği, birçok ebeveynin okula dönüş yapılacak listelerinde bir angaryadır. Ancak sadece doktor randevusu almak ve göstermek yeterli değildir. Tipik olarak ebeveyn tarafından alınması, doktor tarafından doldurulması ve ebeveyn ya da doktorun ofisine gönderilmesi gereken evraklar vardır. Ve okula dönüş tıbbi formları için gereksinimler sınıftan dereceye ve eyaletten eyalete değişecektir.

Bu bilgiler yalnızca eyaletten eyalete ve ilçeden bölgeye değişmekle kalmaz, özel okullar ve devlet okulları için farklı olacaktır. Ek olarak, tıbbi değerlendirme gereklilikleri çocuğunuzun sınıfına dayanır ve belirli yaşlarda tipik olarak belirli aşılar gerekir. Ve çocuğunuzun spor yapıp oynamaması fark yaratır. Tüm okullar aşı gerektirmekle birlikte (veya aşılardan muaf olmak), bir çocuk spora dahil olmadığı sürece bazıları fiziksel gerektirmeyebilir.

Okula geri dönmenin fiziki özellikleri hakkında doğru bilgileri almanızı sağlamak için sormak isteyebileceğiniz bazı sorular için okumaya devam edin.

Makalede Neler Var?

Okula Sorulacak Sorular

 • Çocuğumun şu anki sınıfı için hangi aşılara ihtiyacı var?
 • Önümüzdeki yıllarda hangi aşılara ihtiyacı olacak?
 • Bu yıl fizik muayene gerekli mi? Her yıl? Ne sıklıkla?
 • Spora ya da beden eğitimi dersine katılmak için fiziksel bir muayeneye ihtiyacı var mı?
 • Aşıların ve / veya fiziğin kanıtı olarak doktora başvurmak için hangi şekle ihtiyacım var? Bu formu nereden alabilirim?
 • Okulun gerekliliklerini yerine getirmek için ne kadar yeni bir fizik muayene olmak zorunda? Doktor, önceki bir sınava göre formu doldurabilir mi?
 • Çocuğum için doktor tarafından imzalanmış başka herhangi bir form gerekli mi, örneğin hasta günleri için okul günü boyunca verilecek ilaçlar veya fiziksel aktivite mazeretleri?
 • Mazeretli devamsızlık için hastalık nedeniyle politika nedir? Bir doktor notu gerekli midir? Özel bir form gerekiyorsa, bunu nereden edinebilirim?
 • Formlar doğrudan doktorun ofisinden, nereye ve kime fakslanabilir veya postayla gönderilebilirse?

Çocuğunuzun okul günü boyunca yönetim gerektiren herhangi bir tıbbi durumu varsa, ek tıbbi formlar gerekebilir. Buna yiyecek alerjileri, DEHB, astım, diyabet vb. De dahil olabilir.

Doktor Ofisi Personeline Sorulacak Sorular

 • Formları fakslamak veya doldurmak için herhangi bir ücret var mı? (Bazı form doldururken fizik muayenenin bir parçası olmadığında ücret talep edebilir.)
 • Okul bölgesinde tıbbi formları ofisinde var mı?

Erken Sınavlar

Okula başlamadan önceki ay, birçok aile rutin fizik muayeneleri planladığından, hem okul için hem de yıllık olarak ihtiyaç duydukları için pediatri uygulamalarında çok meşgul olabilir. Bu yüzden randevu almak için fazla beklemeyin. Fiziksel hasta ziyaretleri hasta ziyaretlerinden daha uzun bir zaman alır ve yuvalar hızla dolur,

Doktor, fiziksel muayene formunu imzalamadan önce laboratuvar çalışması veya başka tıbbi testler gerektirebilir. Bu nedenle, okulun başlangıcına çok yakın bir program hazırlarsanız, sınavlar için zamanınız olamaz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir