1. Anasayfa
 2. Yıllar boyunca

17 yaşındaki çocuk gelişimi kilometre taşları

17 yaşındaki çocuk gelişimi kilometre taşları
0

Birçok 17 yaşındaki çocuklar ileri lise ötesinde parlak bir gelecek için arıyoruz, diğerleri yetişkin dünyasına girerken korkuyor.

Ve ebeveynler için, 17 yaşındaki bir yaşlı yükseltmek biraz korkutucu olabilir. Genç bir yetişkin olmak için bilmeniz gereken her şeyi öğrettiniz mi? O gerçek dünyaya girmeden önce onun gelişimini değerlendirmek ve buna göre ona yardımcı önemlidir.

17 year old child development milestones
Illustration tarafından Emily Roberts, verywell

Makalede Neler Var?

Fiziksel gelişim

Çoğu erkek ve kadın tamamen 17 Doğum günü tarafından geliştirilmiştir. Ergenlikleri tamamlamış ve tam yüksekliklerine ulaştılar.

Erkekler kas geliştirmeye devam edebilir. Ayrıca daha fazla yüz saç ve alt kol saç büyüyebilir. Sesleri de derinleştirmeye devam edebilir.

Bazı gençler sahip oldukları fiziksel değişikliklerden memnun değilken vücut görüntü sorunları bu yaşta yaygındır. Akne da ortak olabilir.

Anahtar kilometre taşları

 • Tam yüksekliğine ulaştı
 • Ergenlik tamamlamış
 • Erkekler kaslar geliştirmeye devam edebilir

Ebeveynlik Ipucu

Genç bir görünüm yerine iyi sağlık hakkında konuşun. Besleyici gıda, yerine diyet veya kabarma kadar yeme odağı tutun.

Duygusal gelişim

Dönüm 17 birçok gençler için yolda ilginç bir çatal temsil eder. Bazıları yetişkinliğe doğru düzgün bir yoldan çıkar. Onlar giderek sorumlu hale ve bağımsız olmak için istekli konum.

Diğerleri, ancak, yetişkinlik bekleyen gerçeklerden korkuyor. Bazıları gelecekte kayıp ve karıştı gibi görünüyor. Onlar ödevleri, işleri ve günlük sorumluluklar ile sorumluluk göstermek için mücadele edebilir ve bir yetişkin olma konusunda korku hissedebilirsiniz.

Çoğunlukla, 17 yaşındaki genç ruh hali daha erken genç yıllarda olduğundan daha sakin. Bunun nedeni daha az hormonal vardiya ve daha fazla kontrol duygusu.

O büyük bir sorunla karşı karşıya zaman senin genç duyguları ile mücadele etmeyecek anlamına gelmez. Eğer kırık bir kalp veya üniversite ret mektubu ile ilgili olup olmadığını, birçok 17 yaşındaki çocuklar ilk kez yetişkin ölçekli sorunlarla ilgileniyor.

17 yaşındaki çoğu hedef odaklı. Lise ötesinde ne tür bir hayat yaratacaklar hayal etmeye başlıyorlar.

Anahtar kilometre taşları

 • Ebeveynlere karşı daha fazla bağımsızlık göster
 • Daha samimi ilişkiler geliştirmek için daha derin bir kapasiteye sahip
 • Daha az risk alın

Ebeveynlik Ipucu

Onu bir araba götürmek için Izin, bir iş almak, ve gece yalnız evde kalmak bir yetişkin olma yönünde sadece birkaç adım vardır. Eğer o yoksul seçimler yaparsa, ancak, çocuğunuzu tekrar etmek önemlidir.

Sosyal kalkınma

Çoğu 17 yaşındaki çocuklar güçlü ilişkiler oluşturur. Onlar yakın dostluklar geliştirmek ve cliques arasında ileri geri hareket olasılığı daha azdır.

Çoğu 17 yaşındaki çocuklar güvenilir olmak önemli olduğunu bulmak. Onların arkadaşlarına bir söz verdikleri zaman, onların taahhütlerini onurlandırmak istiyorlar.

Genç arkadaşlarınızla serbest zaman büyük çoğunluğu harcamak ve o evde, o kendi odasında kendi başına olmayı tercih edebilir.

Ebeveyn/genç ilişkisi bu yaşta biraz vardiya olabilir. Bazıları Için, bir genç kazançları bağımsızlığı olarak ayrı büyüyen anlamına gelebilir, ama diğerleri için, gençler aslında daha yakın onların arzusu asi faz kaybolur gibi büyüyebilir.

Anahtar kilometre taşları

 • Yakınlık arama
 • Yetişkin liderlik rolleri Istiyorum
 • Taahhütler yapmak ve tutmak mümkün

Ebeveynlik Ipucu

Tanışma hakkında açık kurallar oluşturun. Genellikle sağlıklı ilişkiler, güvenli seks ve Dating hakkında konuşun.

Bilişsel gelişim

17 yaşına göre, çoğu gençler iyi örgütsel becerileri vardır. Birçok gençler başarıyla ders dışı faaliyetler, yarı zamanlı işler ve okul çalışmaları hokkabazlık edebiliyoruz.

Birçok 17 yaşındaki çocuklar onlar yetişkin olduğunu düşünüyorum rağmen, onların beyni hala tamamen gelişmiş değildir. Böylece onların dürtülerini düzenleyen becerileri olabilir, onlar hala düşüncesizce zaman davranabilir.

Çoğu 17 yaşındaki çocuklar geleceği düşünüyor. Liseden sonra hayat için daha somut planlar kurmaya başlarlar.

Bu yaşta, 17 yaşındaki çocuklar yeni sorunlar ve durumlarla başa çıkmak için geliştirilmiş bir yetene sahip olduğu anlamına gelen sıvı zekası ulaşılır.

Konuşma & dil

Çoğu 17 yaşındaki yetişkinler gibi iletişim kurabilir. Onlar bir kelime ya da bir ifade anlamını anlayamıyorum ile açıklama ya da konuşmak için sormayabilir rağmen.

Argo gençler arasında yaygındır. Argo kelimeleri bu yaşta resmi dilde daha fazla anlam olabilir.

Bazı 17 yaşındaki çocuklar hala çift negatifleri anlamak için mücadele. Ve onların dikkat yayılma geliştirildi rağmen, onlar uzun, karmaşık soruların izini kaybetmek için yaygındır.

Oynamak

17 yaşındaki bir arkadaşıyla bir restorana gitmek veya bir arkadaş ile bir hobi ilgi çekici içerebilir dahil olabilir oynayın. Birçok 17 yaşında yetişkinler gibi eğlence faaliyetleri meşgul. Çoğu hobileri ve onları dinlenmek için izin çıkarlarını geliştirdik.

Anahtar kilometre taşları

 • Bir yetişkin gibi iletişim kurabilir
 • Muhtemelen argo kullanır
 • Yeni sorunlar ve farklı durumlar ile başa çıkmak için geliştirilmiş yetenek

Ebeveynlik Ipucu

17 yaşındaki çocuğunuzu eğlenmek için okumaya teşvik edin. Okuma da kendi yazma becerilerini geliştirerek bir genç kelime oluşturmaya devam yardımcı olabilir.

Diğer kilometre taşları

On yedi yaşındaki çocuklar ilk kez çeşitli şeyler yaşıyor olabilir. Bazıları ehliyet ve araba alıyor. Diğerleri yarı zamanlı iş alıyor.

Diğerleri bazı riskli davranışlarla meşgul olabilir. Korumasız seks, ilaçlar ve alkol sizin genç denemek istiyor birkaç şey olabilir.

Ve bazı gençler için, Yaş 17 onlar ciddi bir romantik ilişki ve hatta belki de ilk Heartbreak deneyim ilk kez. Birçoğu bu yetişkin benzeri sorunlarla başa çıkmak için mücadele edebilir.

Ne zaman endişelenen

Eğer 17 yaşındaki senin bir sonraki yıl içinde gerçek dünyaya gönderme düşüncesi seni korkutuyor, yalnız değilsin. Birçok anne-babalar kendi ergen yetişkin Dünya bağımsız gezinme hayal edemez.

Ama genellikle, 17 ile 18 yaş arasında bir sürü büyüme vardır. Ve o yıl içinde gençler üniversiteye veya çalışma dünyasına girmeye hazır olurlar.

Eğer genç yetişkinliğin gerçekleri için özellikle kötü donanımlı görünse, çocuğunuzun doktoruyla konuşmak isteyebilirsiniz.

Eğer genç ruh hali veya davranış büyük değişiklikler görürseniz da endişe olmalıdır. Notlarda bir düşüş, uyku alışkanlıkları değişiklikleri, veya ağırlık veya iştah değişikliği bir ruh sağlığı sorunu veya diğer altta yatan sorunu gösterebilir sadece birkaç semptomlardır.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir