1. Anasayfa
  2. Gebe Kalmaya Çalışmak

Bebeğin Seks Yapması İçin Komple Bir Rehber

Bebeğin Seks Yapması İçin Komple Bir Rehber
0

Eşiniz ve doğurganlığınız iyi olduğunda bebek yapma karmaşık değildir. En önemli şey, en doğurgan olduğunuzda seks yapmaktır. Bu, genellikle döngünün ortasındadır ve düzenli yumurtlamada olan adet döngüsünün iki ila üç haftası civarındadır. Bu zamanı tespit etmenin çeşitli yolları var.

Yine de, zamanlamanın ötesinde sorularınız olabilir. Eğlence için seks ve gebe kalma arasında bir fark var mı? Konum önemli mi? Peki ya sonradan ya da kadın orgazmının doğurganlıktaki rolü? Ne sıklıkla seks yapmalısın?

Makalede Neler Var?

Gebe kalmanın En İyi Zamanı Ne Zaman?

Couple's feet touching in bed, thinking about having baby making sex

Letizia McCall / Taksi / Getty Images

Gebe kalmaya çalışırken zamanlama çok önemlidir. Birçoğumuz okulda seksin sizi her zaman hamile bırakabileceği izlenimini edindik. Bu tamamen doğru değil.

Ayın sadece üç günü gerçekleşen cinsel ilişkiden hamile kalmanız daha olasıdır. En fazla, her ay yedi gün boyunca potansiyel olarak verimli olursunuz.

Yumurtlama belirtileri yaşıyorsanız, hamile kalmak için seks yapmak için ideal bir zamandır. Yumurtlamayı, yumurtlama öngörücü kitleri, bazal vücut ısısı çizelgesi veya servikal mukus takibi gibi bir dizi yöntem kullanarak tespit edebilirsiniz.

Yumurtlama belirtiniz yoksa ne olacak? Yumurtlama olmayabilir. Bu kadın kısırlığının olası bir nedenidir.

Bebeğiniz Ne Sıklıkta Seks Yapmalı?

Her gün, üzerinde kaç kez seks yaptıklarını belirten bir X işaretli takvimin resmi

Görüntü Kaynağı / Getty Images

Başka bir yaygın soru hamile kalmak için ne sıklıkta seks yapmanız gerektiğidir. Bazı çiftler bütün ay dışarı çıkar ve her ay her gün sevişir. Eğer bu iseniz, genellikle tamam. Aslında, ilişkiniz için yumurtlamadığınız zamanlarda seks yaptığınızdan emin olmak iyi bir fikirdir, böylece seks basitçe bir gebe kalmaz.

Fakat çoğu insan bu programdan bıkıyor, özellikle de gebe kalması birkaç aydan uzun sürerse. Ayrıca, sperm sayınız düşükse, her gün seks sorunu olabilir.

Tüm ay boyunca haftada üç ila dört kez seks yapmak iyi bir plandır. Yumurtlamadan sonra seksten gebe kalmamanıza rağmen, bu fertil olmayan zamanlarda seks için başka faydalar olabilir.

Seks pozisyonu önemli midir?

Yatakta adamın üstüne yatan kadın, bebek seks yapmadan önce romantik olmak

PeopleImages.com/DigitalVision/Getty Fotoğraflar

Pozisyon, bebek yapmak için çok fazla önemli değil. Boşalma servikse mümkün olduğu kadar yakın olduğu sürece, bu yeterlidir.

Ancak, misyonerlik pozisyonunun (üstteki adam) en iyi olabileceği konusunda bazı tartışmalar var.

Gerçekten, herhangi bir pozisyonda seks yapabilirsiniz. Çeşitlilik, cinsel yaşamınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir ve bu, hamile kalmaya çalışmanın stresiyle daha iyi başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Seks Yaptıktan Sonra Yatmak Yardımcı Olur mu?

Gülümseyen kadın yatakta döşeme havai görünümü
Kahraman Resimleri / Getty Images

Bazı çiftler, cinsel ilişkiden sonra uzanmanın, bir süre yatay kalırsanız spermin hedeflerine ulaşma şansının daha yüksek olacağını düşünerek hamile kalmanıza yardımcı olup olmadığını merak ederler.

Serviksten fallop tüplerine (yumurtanın birleştiği yer) yukarı hareket etmesi spermin 2 ila 10 dakika sürmesidir. Ancak, bu hareket ayakta durduğunuzda, uzandığınızda veya ayakta durduğunuzdan bağımsız olarak gerçekleşir. kafası.

Ancak hiç kimse cinsiyetten sonra yatmanın yardımcı olup olmadığından emin değildir, ancak bunun yararlı olabileceğini gösteren IUI (intrauterin tohumlama) tedavisi hakkında bazı araştırmalar yapılmıştır.

Denemek istersen, seksten sonra sadece 15 dakika sırtında kal. Bu yeterli zamandan fazla.

Kadın Orgazmı Bebeğin Seks Yapması İçin Önemli mi?

"Son derece memnun" kontrol listesi kontrol edildi

Şimdiye kadar / iStockphoto

Dişi orgazm bebek yapımı için gerekli değildir ve pek çok kadın onsuz gebe kalır. Ama yardımcı olabilir mi?

Araştırma net değil, ancak bazı çalışmalar spermi sadece destekleyebileceğini gösteriyor.

Bir teori, dişi orgazmın spermi rahim ağzından fallop tüplerine doğru hareket ettirmesine yardımcı olmasıdır. Bir diğeri ise orgazm sizi uykulu hissetmenize neden oluyor, bu da cinsiyetten sonra yatay kalma olasılığınızı artırıyor (gebe kalmaya yardımcı olabilir veya olmayabilir) – bunun hemen üstündeki bilgilere bakın!)

KY Jelly gibi Yağlayıcılar, Cinsel Seks için Güvenli midir?

jenerik kozmetik, kayganlaştırıcı ve vücut losyonu şişeleri dizisi

Letizia Le Fur / ONOKY / Getty Images

Spermisit içeren kişisel yağlayıcılar, cinsiyet anlayışı konusunda belirgin bir hayır-hayırdır. Ya normal yağlayıcılar? Ne yazık ki, KY Jelly gibi yağlayıcılar sperm dostu değildir.

Bu, özellikle önemli bir konudur, çünkü kısırlıkla uğraşan çiftler seks sırasında stres yaşayabilir, bu da daha az uyarılma sıvısı anlamına gelir. (Artı, hormonal dengesizlik daha az servikal sümüğe neden olabilir.)

İyi haber şu ki, doğurganlık dostu yağlayıcılar mevcut. En popüler markalardan bazıları Pre-Seed, Conceive Plus ve Astroglide TTC’dir. Ayrıca düz (parfüm içermeyen) bebek yağı da kullanabilirsiniz.

Doğurganlık Tedavisi Sırasında İsteğe Bağlı Seks Yaparak Nasıl Başa Çıkabilirsiniz?

Yatağın kenarında oturan sinirli adam

momentimages / Getty Images

Doğurganlık tedavisinin bir parçası olarak ne zaman cinsel ilişkiye gireceğinizi söyleyebilirsiniz (“doktor reçeteli seks”). Clomid kullanıyorsanız, doktorunuz anlayışı artırmak için en iyi günleri seçmenize yardımcı olacaktır.

Doktorunuz size evde bir yumurtlama tahmin kiti kullanmanızı söyleyebilir. Alternatif olarak, yumurtlamayı tahmin etmek için ultrason ve kan çalışması kullanarak sizin için en verimli günlerinizi tespit edebilir.

Bu bir çift için çok stresli olabilir. Bazı erkekler performans kaygısı yaşayabilir. Başa çıkabilmek için, “planlanmış seks” tarihinizi yapmayı, durum hakkında mizah duygusunu korumayı ve birbiriyle sabırlı olmayı düşünün.

TTC Olduğunuzda Şimdi Seks Yaşamınızı Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Adam masaj yaptırıyor

monkeybusinessimages / iStockphoto

Gebe kalmaya çalışmak, birkaç ay (ya da yıllarca) deniyorsanız, cinsel yaşamınızı değiştirebilir. Yalnız ve sinirli hissedebilirsiniz.

Gebe kalmaya çalışırken cinsel ilişkide sorun yaşamanın yaygın olduğunu bilmelisiniz. Seks hayatınızı iyileştirmek için yapabileceğiniz şeyler var.

Ya Seks Ağrıyorsa?

uzağa bakarak bir yastık üzerinde yatan kadın

PhotoAlto / Antoine Arraou / PhotoAlto Ajansı RF Koleksiyonları / Getty Images

Kadınların yüzde 30 ila 50’si hayatları boyunca bir süre acı verici bir cinsel yaşamaya başlayacak. Seks acı verici olmamalı. Acıtırsa, yanlış bir şeyler var.

Şaşırtıcı bir şekilde, her 4 kadından sadece 1’i doktorlarına ağrılarını anlatacak.

Hamile kalmak istiyorsan, ama seks acıtırsa ne yapmalısın? Cinsel ağrıya ne sebep olur? Doğurganlığınıza zarar verebilir mi? Tüm bu kaygılar hakkında doktorunuzla konuşmalısınız. Ağrılı seks sadece ilişkinizi ve hamile kalma yeteneğinizi etkilemez, aynı zamanda ciddi bir sorunun belirtisi olabilir.

Seks, cinsel ilişkinin mümkün olmadığı kadar acı verici ise, gebe kalmak için başka seçenekler de vardır. Ama önce doktorunuzla konuşun ve kapsamlı bir sınav yapın. Ağrı genellikle vücudumuzun bize bir şeyin doğru olmadığını söyleme şeklidir. Ne dediğini dinle.

Alt çizgi

Bir bebek yapmak için seks yapıyorsanız, en önemli adım zamanlamadır. Cinsel pozisyonun bir fark yaratıp yaratmadığından, kadın orgazmının bir fark yaratıp yaratmadığından veya daha sonra yatmaya yardımcı olduğundan tamamen emin değiliz. En verimli günlerinizi tespit etmenin ve hedef almanın bir çok yolu var.

Hamile kalmıyorsanız ve endişelenmeye başlıyorsanız doktorunuzla konuşun. Ve unutmayın, bebek yapma niyeti olmadan seks de önemlidir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir