1. Anasayfa
  2. Stilleri

Çocuğunuzun Polisini Aramamalısınız

Çocuğunuzun Polisini Aramamalısınız
0

Güvenlik endişeleri veya yasadışı faaliyetlerde olduğu gibi, çocuğunuzun polisini aramanız gerekebilir.

Ama bazen, ebeveynler polisi arar, çünkü çocuklarını davranmaya korkutmak isterler. Aslında çocuklarının tutuklanmasını istemiyorlar.

8 yaşındaki çocuğunuzun saygısız davranışlarından bıktıysanız veya yorulmadan veya 12 yaşındaki çocuğunuzu kız kardeşini seçmeyi bırakması gerektiğine ikna etmek istiyorsanız, polisi korkutma taktiği olarak kullanmadan önce iki kez düşünün.

Polisi çocuğunuza çağırmanın neden iyi bir fikir olmadığı için yedi neden:

Makalede Neler Var?

1. Onun Davranışını Yönetemeyeceğinizi Gösteriyor

Polisi aramak, çocuğunuzu, evinde disipline etmenin etkili bir yolunun bulunmadığını güçlendirir. Polise omurganız olarak hizmet etmeniz gerektiğini gösterir.

Çocuğunuzun kendisini kontrol edemediği zaman bile onu kontrol altında tutabildiğinizden emin olması gerekir. Polise destek için başvurmak çocuğunuzun yetkinize olan saygısını kaybetmesine neden olabilir.

2. Çocuğunuz, Amaçladığınız Dersi Öğrenemez

Polisi hafif bir suç hakkında çağırırsanız, çocuğunuzun zaman aşımına uğramayı reddettiği gibi, polis de çocuğunuzla konuşmanın ötesinde bir şey yapmaz. Ona bir uyarı verebilir veya ona “davranmasını” söyleyebilirler. Fakat sonuçta müdahaleleri geri tepebilir.

Bir çocuk, polisin kendisine çağrılmasının büyük bir sorun olmadığı sonucuna varabilir. 24 saat ayrıcalık kaybetmek, bir polis memurunun azarlamaktan daha etkili olabilir.

3. Scare Taktikleri Kalıcı Değişim Yaratmaz

Korkutma taktikleri kısa vadede etkili olma eğilimindedir ancak zamanla etkinliğini kaybederler. Bir çocuk polis müdahalesinin ardından davranışlarını günler hatta haftalar boyunca değiştirebilir. Ancak, korku azaldıkça, eski davranış kalıplarının geri dönmesi olasıdır.

Çocuğunuz da, polise haber vermesi sadece birkaç dakika için korkutucu olduğunu öğrenecektir. Daha uzun süren sonuçların etkili olma olasılığı daha yüksektir.

4. Gereksiz yere Polis Gücünü Bağlar

Bir polis memurunun rolü, toplumu güvende tutmaktır. Çocuğunuzu azarlamak için polisi evinize çağırmak, görevlerini yapmalarını engeller.

Suçun önlenmesi ve acil durumlara müdahale etmek gibi toplumdaki insanlar için ölüm kalım meselesi gibi birçok önemli görevi var.

5. Sonuç Elinizden Çıkmış Olabilir

Çocuğunuzun yaşına ve sorunun ciddiyetine bağlı olarak, polisin isteğinize nasıl cevap vereceği üzerinde kontrol sahibi olmayabilir. Çocuğunuzun bir suçla suçlanmasını istemediğinizi söyleseniz bile, başka seçeneğiniz olmayabilir.

Eyaletinizdeki yasalara bağlı olarak, telefon görüşmesi yaptıktan sonra ücrete basılabilir. Öyleyse, mahkeme sistemi çocuğunuza ne olacağı konusunda size hakim olacak. Çocuğunuzla ilgili polise çağrı yapılmasını gerektiren zamanlar olabilirken, olası sonuçların farkında olun.

6. Polisi Görevlendirmek İlişkinizi Etkileyecek

Yanlış davranış için çocuğunuzla ilgili polise başvurmak, çocuğunuzla ilişkinizi olumsuz etkileyebilir. Çocuğunuz derin bir ihanet duygusu hissedebilir ve gelecekte size güvenmeyebilir.

Maalesef, çocuğunuzla olan hasarlı bir ilişki, artan davranış problemlerine yol açabilir. Ona yardım etmek için orada olduğunu düşünmek yerine, onu almak için dışarı çıktığını düşünebilir.

7. Polis, Tedavi Sunmuyor

Çocuğunuzun davranış problemleri polisi aramayı düşündüğünüz şiddetli ise, profesyonel yardım alın. Çocuğunuzun davranış bozukluğu olabilir veya disipline farklı bir yaklaşıma ihtiyacı olabilir.

Acil bir durum değilse, çocuğunuzun çocuk doktoru ile konuşun ve bir terapiste yönlendirmeyi isteyin. Polis müdahalesi yerine, tedaviye iyi yanıt verebilecek DEHB veya ODD gibi hususları dışlamak önemlidir.

Polisi Ne Zaman Arayalım?

Çocuğunuz aktif olarak birini incitmekle tehdit ediyorsa ve bunu yapacak araçları varsa, herkesi güvende tutmak için harekete geçmeniz gerekir. Bazı durumlarda, bu polis çağırmak anlamına gelebilir.

Ayrıca, suç işine karıştığını anlarsanız, çocuğunuzdan polisi aramanız da gerekebilir. Çalınan malları veya bir suçun kanıtını bulursanız, polise başvurun.

Zaten adalet sistemi ile ilgili sorunlu bir çocuğunuz varsa, polise başvurduğunuzda size özel talimatlar verilmiş olabilir. Örneğin, sokağa çıkma yasağı ihlali, çocuğunuzun zaten yasal sorunları varsa ciddi bir sorun olabilir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir