1. Anasayfa
  2. Çocuk yetiştirme

Diğer Anneler Zorba Olan Anneler ile Başa Çıkmanın 7 Yolu

Diğer Anneler Zorba Olan Anneler ile Başa Çıkmanın 7 Yolu
0

Herkes en az birini bilir: Ortalama anne. Canavar avı oyun alanları, okul koridorları, futbol oyunları ve hatta çevrimiçi topluluk grubu; ve herkesin hayatını perişan ediyor. Başkalarını açıkça dışlamanın ve daha sonra resimleri çevrimiçi olarak paylaşmanın, söylentileri yaymanın ve arkalarını başkalarını bıçaklamanın iyi olduğunu hisseden BU MOM.

Facebook sayfasında insanları patlatıyor, komşuları hakkında dedikodu yapıyor ve kendi standartlarına uymayan diğer anneler hakkında ince örtülü açıklamalar yapıyor. Emzirmeden gönüllüğe kadar her şey için azar azar bırakarak başka bir anneyi yüzüne doğru eleştirebilir.

Metodlarından veya mesajından bağımsız olarak, onun var olduğuna dair hiçbir şüphe yoktur. Ve o demek istedi. Kullanılan zorbalık taktikleri bir anneden diğerine değişebilse de, bu yetişkin kızlar her zaman etrafta olmuştur. Dahası, sosyal medyanın yükselişi, çevrimiçi tartışmalar ve topluluk grupları onlara yeni yerler ve yeni silahlar verdi. Sonuç olarak, bu kısır annelerin hedef aldığı kadınlara, kaçamayacakları gibi büyüyen bir sorun gibi geliyor.

Makalede Neler Var?

Neden Yetişkin Kadın Bully?

Başkalarını kabadayı kuran yetişkin kadınlar da bunu, başkalarını kabadayı kılan genç nedenlerle yaparlar. Güç istiyorlar, özellikle sosyal güç. Ve sık sık ilişkisel saldırganlığı tercih ettikleri silah olarak kullanırlar. Bu gizli zorbalık türü hem ince hem de acı vericidir. Ve etkili.

Aslında, zorbalar ilişkilerini sosyal drama oluşturmak için kullandıklarında, kadın bağlantılarının doğasını gözetliyorlar. Bu da kendilerini güçlü ve kontrol altında hissetmelerini sağlar. Kimlerin içeride ve kimin dışarıda olduğunu belirlerler. Bu arada, kurbanlar ne olduğunu merak ediyorlar.

Bazı ortalama anneler kıskançlık ve kıskançlıktan etkilenir. Başka bir çocuğun çocuğu, çocuğunun almadığı bir ödül veya tanıma aldığında yeşile döner. Veya, başka bir ebeveynin bir müdür, öğretmen veya koçla olan ilişkisini covet. Bu kıskançlık, diğer anneyi yıkmaya çalışmalarını sağlar. Amacı, diğer annenin sahip olduğu şeyleri almak ya da azaltmaktır.

Genel olarak, ortalama bir anne başkasının başarısı için mutlu olmakta zorlanır. Ve eğer ortalama bir anne ile “arkadaş” olursan, bunun sağlıklı bir arkadaşlık olmadığını hemen anlamalısın. Bunun yerine, bu arkadaşlığın sahte bir arkadaşla toksik bir ilişki olması daha olasıdır.

Kötü Bir Anneye Nasıl Cevap Verebilirsin?

Ortalama bir annenin saldırısının karşısına çıktığında, kendinden şüphe etmeye başlamak kolaydır. Benlik saygınız acı çekebilir ve yalnız, yalıtılmış ve utanmış hissedebilirsiniz. Bu sonuçlar, bir zamanlar kabadayı bir arkadaş olarak gördüğünüzde özellikle acı vericidir. Fakat zorbalığa karşı ayağa kalkması için kendinize ve çocuklarınıza borçlusunuz. Bunu yapmak her zaman kolay olmamakla birlikte yapılabilir. Karşılaştığınız ortalama annelerle başa çıkmanın bazı yolları.

Sizin Hakkınızda Gerçekten Değil Olduğunu Anlayın

Sorunlu sen değilsin. O. Bu yüzden zorbalığın için kendini suçlamayı bırak. Büyük olasılıkla zorbalık bir güvensizlikten geliyor. Onu korkutması ve güvensiz hissetmesi için harika ya da benzersiz bir şey var. Belki senin veya çocuğun tarafından bir şekilde tehdit altında olduğunu hissediyordur. Belki de başarınızı, evinizi veya evliliğinizi kıskanıyordur. Kim bilir?

Anahtar, onu zorbalığa götürmek değil. Sende yanlış olan bir şey yok. Neyi değiştirmeniz gerektiğini veya onu nasıl kendiniz yapabileceğinizi anlamaya çalışmak için zamanınızı boşa harcamayın. Ayrıca, muhtemelen seçtiği tek kişi sen değilsin. Öyle gözükse de, herkes onun yalanlarına inanmıyor.

Sukunetini Koru

Mümkünse, ortalama bir anne ile tartışmayın. Duygusal olmak, üzülmek, hatta kızdırmak, özellikle de zorbalık çevrimiçi olduğunda zorbalığı daha da kötüleştirir. Zorbalar, bir klavyenin arkasına saklanabildikleri için siber alanda güçlenmiş hissetme eğilimindedir. Onlarla etkileşimde bulunmak sadece ateşi körükler ve çoğu zaman daha da nefret dolu ve zalimce açıklamalar yapar. Bunun yerine, onun zorbalığına karşı güçlü durun.

Unutma, kabadayı seçimini yapabilir, ama ona nasıl cevap vereceğin konusunda bir seçeneğin var. Zorbalık karşısında sakin kaldığınızda, onun gücünü elinden alıyorsunuz. Tersine, cildinizin altına girmesine izin verirseniz, bunun sonucunda daha güçlü ve kontrol sahibi hissedecektir. Ve muhtemelen seni hedef almaya devam edecek çünkü onun için çalışıyor. Bullies bir tepki almak istiyor. Ona bir tane vermeyi reddettiğinden emin ol.

Onu ara

Kötü anne ile özel olarak görüş ve hakaretlerine katlanmayacağını bilmesini sağla. Ona onunla birlikte olduğunu söyle. Ne yaptığını tam olarak biliyorsun ve buna dayanamayacaksın. İddialı ol ama aynı zamanda saygılı ol. Onunla bazı sınırlar koymalısın, ama bunu yaparken kibar olmalısın. Ve diğer anneleri sana karşı çevirmekle tehdit ederse, endişelenme. Bu diğer kadınlar ortalama davranışlarıyla yanaşmaya istekliyse, onları gerçekten hayatında istiyor musun?

Olumsuz cevap vermesi için hazırlıklı olun. Sadece gözlerini sana çevirebilir ve zorbalığın sorumluluğunu saptırır; Önemli olan, kendini saldırılarına karşı savunman. Ve en azından, size saldırmaya değip değmeyeceği sorusunu sorabilir. Ayrıca, ona sadece onun arkaya düşme, keskin sözler ve isim söylemekten vazgeçmeyeceğini gösteriyor. Cevabından bağımsız olarak, silahlarına sadık kal ve kaba davranması için onu çağır. Zorbalar kurbanların sessiz kalmasına güveniyor. Onu hayal kırıklığına uğrattığınızdan ve konuştuğunuzdan emin olun.

Savaşını seç

Bazen ortalama bir annenin kötülüğünü görmezden gelmek daha kolaydır. Onunla yaptığı her kötü şeyle onunla ilgilenmeye çalışırsan, çok yorgun olacaksın. Dahası, onu gerçekten önemli şeyler üzerine yapmaktan daha kaba davranışı için çağırmaya çalışmakla daha fazla zaman geçirebilirsiniz.

Sonuç olarak, bir duruma girmeden önce mücadelenin ve çabanın değerinde olduğundan emin olun. Çoğu zaman, zorba anneler kendi cihazlarına bırakıldığında, kendi kendilerini yok ederler. Sonunda insanlar bağlanma ve manipülasyonlarını görecek ve zaman içinde daha az etkiye sahip olacaktır. Bu yüzden sabırlı ol. Onun kuralının sonu düşündüğünden daha yakın olabilir.

Değişimi Görmekten Vazgeçmek

Zorbalar başkalarını seçer çünkü onlar için işe yarar. Sonuç olarak, özellikle yetişkin olduklarında, zorba değiştirmek için çok zor. Kötü bir annesinin yollarındaki hatayı görmeye çalışmak yerine, kendi içinde değiştirmek istediğin şeylere odaklan. Örneğin, iddialılık geliştirmeniz veya sosyal becerilerinizi parlatmanız gerekiyor mu? Eğer öyleyse, bunun yerine buna odaklanın.

Unutma, zorbaların değişmesi için yaptığı şeyin yanlış ve incitici olduğunu anlayabilmesi gerekir. Ne yazık ki, zorbaların çoğu, başkalarına olduğu gibi davranma hakkına sahip olduğunu düşünüyor. Dahası, çoğu zaman empati ve duygusal zekadan yoksundurlar ve sözlerinin ve eylemlerinin diğerleri üzerindeki etkisini göremezler. Kontrolünü elinize aldığınız şeylere odaklanmanız, onu değiştirmeye çalışmaktan çok daha iyidir.

Ebeveynlik Stilinize Sahip Olun

İyi bir anneyi neyin oluşturduğuna dair birçok görüş var. Ancak günün sonunda, başkalarının ne yapman gerektiğini düşündüğü önemli değil. Bunun yerine, sizin, çocuklarınız ve aileniz için neyin işe yaradığına odaklanın. Ebeveynlik ve annelik üzerine kendi araştırmanızı yapın ve sizin için anlamlı olanı yapın.

Bu arada, başkalarının ne yapman gerektiğini düşündüğünüzü vurgulamayın. Ve kesinlikle, kendiniz için gerçekçi olmayan beklentiler koymayın. Unutma, hiçbir anne mükemmel değildir. Sokağın aşağısındaki ortalama anne bile, olduğu gibi olmasına rağmen mükemmel değil.

Yeni Bir Anne Arkadaş Grubu Yetiştirin

Oyun grupları ve PTO’lar gibi organize grupların ve etkinliklerin zorunlu arkadaşlıklar oluşturduğunu unutmayın. Başka bir deyişle, bu gruplardaki kadınlar gruptan dolayı bir arada ve mutlaka arkadaş aradıkları için değil. Dahası, onlar aynı zamanda klipler için bir üreme alanı olabilir ve anneler anlamına gelir. Böyle bir grupta bir ya da iki arkadaşını bulacağınız zamanlar olsa da, yol boyunca birkaç Kraliçe Arı ile karşılaşacaksınız.

Bunun yerine, bu grupların dışındaki diğer annelerle sağlıklı arkadaşlıklar geliştirmek için başka yollar arayın. Bazen bu, yeni tanıştığınız diğer kadınlarla ulaşmak ve planlar yapmak için ilk adımı atmanızla başlar. Ve olabildiğince zor, birisinin ilk adımı atması gerektiğini unutmayın.

Verywell’den Bir Kelime

Unutmayın, sağlıklı arkadaşlıklar, kadınların karbon kopya kişilikleri olmasını gerektirmez. Bunun yerine, ortak çıkarlar yerine nezaket ve şefkat gibi sağlıklı karakter özelliklerini arayın. Kendinizi bu tür insanlarla kuşatmak, yol boyunca karşılaşabileceğiniz ortalama annelerin etkisini azaltacaktır.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir