1. Anasayfa
  2. Çocuk yetiştirme

10 DOS ve her anne anne shaming hakkında bilmek Ihtiyacı yok

10 DOS ve her anne anne shaming hakkında bilmek Ihtiyacı yok
0

Her gün, kamu shaming hakkında hikayeler duyuyoruz. Kim Kardashian dayak için “Walmart insanlar” fotoğraf gelen, her zaman biri yaptılar bir şey için ısı alıyor. Ama her gün kadınların saldırıları online shaming yeni bir türü var, ve anne shaming denir. Anneler hakkında yorumlar havuz bikinili anneler fotoğrafları için halk içinde bebeklerin Hemşirelik ve her şeyi arasında, anneler sadece bir şey için saldırıya ediliyor. Ve annem zorbalık yeni bir seviyeye götürür.

Bir anne olmanın zaten zor bir iş olduğuna şüphe yok. Belirsizlik ve hayal kırıklığı duyguları ile ilgili yanı sıra, anneler bugün mikroskop altındadır. Her annenin ihtiyacı olan son şey çocuklarına ebeveyn olmaya çalıştığı için utanması.

Makalede Neler Var?

Neden Insanlar Moms utanç?

Anne shaming yeni değil, Internet, sosyal medya ile birlikte, ısı oldu. Onu bebek ağırlığı kaybetmek değil ya da parkta tembel ve karışmaz Moms çağıran Kelly Clarkson eleştirmek olsun, bu insanların zihinleri kaplar bir şeydir.

Genellikle, insanlar utanç diğerleri, onlar Internette onları patlatma haklı hissediyorum. Onlar kurbanın davranış, Eylemler, ya da fotoğraf bu tür tedavi izni rasyonalize. Ama anne shaming gelince, birçok kez anneler pervasızca yanlış bir şey yapmadı. Bunun yerine, anneler kadar basit bir şey için ne zaman katı gıdalar tanıtmak için saldırıya ediliyor, ister emzirme veya formül kullanmak, ve olup olmadığını Co-Sleeping iyi bir fikirdir.

Çoğu zaman, onların ebeveynlik kararları için diğerleri utanç insanlar kendi ebeveynlik yetenekleri yetersiz hissediyorum. Sonuç olarak, online shaming onlara kendi inançlarını haklı için bir çıkış verir. Onlar kıskanç çünkü diğer zamanlarda, anneler diğer anneler utanç olacaktır. Belki de anne utanmakta süper uygundur. Bunun yerine orada almak için aldı zor iş kutluyor, o kendini emilir ve onun çocukları üzerinde kendi sağlığını odaklanmak için patladı, bu inanç gerçeği yansıtmaz bile.

İnsanlar topluluk Facebook sayfaları trolling çünkü diğer zamanlarda, anneler utandırıyor sıkılmış veya eğlence arıyor. Ya da, belki de kızgın ya da evde kendi durumu ile sinirli ve onlar havalandırma için bir yol arıyoruz. Her zaman ses sesi duymak veya yüz ifadeleri görmek için bir yol olduğunu unutmayın. Bazen ne ortalama olarak yorumlanır-ruhlu yerine bir şaka veya alay kötü bir girişim olabilir. Ve son olarak, bazı insanlar onlar tanıma ve doğrulama arıyoruz çünkü diğerleri utanç. Herkes grup üzerinde atlar ve başka bir kişinin kendi değerlendirme ile kabul ederse, bu doğru yapmaz bile çok ödüllendirici hissedebilirsiniz.

DOS ve anne shaming değil yapılmaları

Annem shaming gelince, her anne risk altındadır. Eğer bir şey inflamatuar online sonrası için denemek bile, hala anne cadılardan sizi hedef olmayacaktır garanti etmez. Sonuçta, sadece bir kötü yazılı ya da Facebook veya Twitter üzerinde yanlış yazılmış yazı alır hayatınızı hasara yol. Dahası, hatta utanılacak yanlış bir şey yapmak zorunda değilsiniz. Bazı anne cadılardan bile bilgi olmadan fotoğraf veya video çekmek ve onları online yayınlayacağız. Eğer hiç bir anne shaming durumda kendinizi bulursanız, burada hatırlamak için on şey vardır.

Cevap verme. İnsanlar hakkında kaba şeyler söylemek zaman hiçbir şey yapmak için karşı sezgisellik hissedebilirsiniz Iken, Anne shaming yanıt vermek için en iyi yolu mesajlar ve Yorumlar görmezden etmektir. Bir rebuttal ilanından kaçınmak zor olsa da, ya da en azından ne düşündüğünü açıklamak için çalışıyorum, cevap vermez. Hatta bir özür bile anne shaming döngüsü koşma tutabilir. Bunun yerine, hikaye dışarı Bombacisi izin verin.

Posta, Tweet veya yorum silin. Eğer shaming bir şey söyledi veya çevrimiçi yayınlanmıştır, o zaman silmek sonucudur. Bu Internet ‘ten tamamen içeriğinizi ortadan kaldırmaz Iken, bu insanlar için utanç bir cadde silecektir. Akılda tutmak olsa da, insanlar size fotoğraf gönderebilir veya ekran görüntüleri almak ve bu yollarla utanç. Sosyal medya sağlayıcısına başvurabilir ve gönderinin veya fotoğrafın indirilebilir olmasını isteyebilir, ancak her zaman bu isteklere yanıt vermeyin.

Şıklığı kafana takmayın. Başkalarının senin hakkında söylediklerini düşünmeye devam etmek sağlıklı değil. Bu zaman ve enerji sizi Robs. Ayrıca, bu seni daha kötü hissettiriyor. Bunun yerine diğer şeylere odaklan. Bir arkadaş ile kahve var ya da online söyleniyor ne zihninizi almak için bir film gidin.

Anne perspektifi içinde shaming tutun. Bu duyguları geniş bir yelpazede yaşamak normaldir, şiddetli aşağılanma ve üzüntü öfke ve pişmanlık kamu utanmaktan sonra arasında değişen. Bu duyguları hissetmenizi sağlar ama orada kalmayın. Düşünceler durumunuzu abartıyor Eğer dikkat edin. Başka bir deyişle, tüm hayatın mahvoldu fikrine satın almayın. Annemin şüklendikten sonra hayat var.

Ne yazdılar okumam. Başkalarının ne söylediğini merak etmek normal olsa da, bulmak iyi bir fikir değildir. Bunun yerine sosyal medyadan uzak dur. Hiçbir iyi diğer insanların negatif mesaj ve yorum okuma gelecektir. Onlara olumsuz kelimeleri ve sözlerini okuma memnuniyetini vermeyin.

Sosyal medya hesaplarınızı kapatmayı düşünebilirsiniz. Anne shaming aşırı durumlarda, bazen en iyi yanıt tüm sosyal medya hesaplarını kapatmak için. Bir kez shaming aşağı öldü, biraz farklı hesap adları ile yeni hesapları açabilirsiniz. Örneğin, ne zaman ShameD vardı farklı bir Twitter adı kullanın.

Cadılardan utanç yok. Unutmayın, Anne shamers ile herhangi bir iletişim, karşılığında ya da intikam aramak için onları utanç girişimi de dahil olmak üzere, onların davranışlarını ödül ve döngüsü hareket tutar. Eğer herhangi bir şekilde yanıt vermezse Insanlar anne çok daha hızlı shaming ilgi kaybedersiniz.

Pozitif kal. Anne shaming ezici ve yıkıcı hissedebilirsiniz. Ama unutmayın, bu deneyim sonsuza kadar sürmez. Ve sonuçları ile uğraşmak zor iken, bunu üzerinden alabilirsiniz. Çocuklar ebeveynlik gibi, önemli ne odaklanmak kalmak ve bu durumun sizi tanımlamasına izin vermeyin.

Kurban düşünme kucaklamak yok. Kurtarma anahtarı size ne kişi olarak kim olduğunu tanımlamak için izin vermeyin. Bunun yerine, şükran pratik deneyin. Kendiniz için üzgün hissetmek ve aynı zamanda minnetlilik deneyimi imkansızdır. Her gün minnettar olmak için üç şeyi tanımlayın, hatta güneş dışarı olmak kadar basittir.

Hayatının kontrolünü geri kazan. Güçsüz ve çaresiz hissediyorum anne shaming kurbanları için ortak duygular ve yaşam diğer alanlara taşıyabilirsiniz. Unutmayın, başkalarının sizin hakkınızda ne diyeceğine kontrol edemezsiniz ve bu bilgiye kimin inandığına kontrol edemezsiniz. Ama nasıl tepki verdiğini kontrol edebilirsiniz. İyi bir ebeveyn ve karakter yerine bir kişi olmak içine enerji koyun.

Nasıl anne shaming sonra hayatınızı geri almak için

Eğer halka açık bir şekilde utanıyorsanız, büyük ihtimalle üzüntü ve öfkeyle pişmanlık ve inançsızlıktan her şeyi içeren çok çeşitli duygular hissediyorsunuz. Bazı günler, normal bir şekilde asla geri dönmeyeceğim gibi hissedebilirsiniz. Örneğin, her zaman bakkal gitmek, parka çocuğunuzun almak veya kütüphaneyi ziyaret, tüm gözler üzerinde, sizi yargılamak gibi hissedebilirsiniz. Ama böyle yaşamak zorunda değilsin. Burada size kurtarma yolunda almak ve tekrar eski kendini gibi hissediyorum yardımcı olacak yapabilirsiniz dört şey vardır:

  • Düşünce desenlerini değiştir. Genel olarak utanmış olan birçok kez insanlar onlar deneyimli ne üzerinde durmak, genellikle düşüncelerini tüketmek için izin verir. Amaç, düşüncelerinizi hayatınızda anlam veya amaca sahip şeyler etrafında döner ve yaşadığınız shaming değildir. Aynı zamanda düşünme değiştirme size bile böyle hissetmiyorum günlerde, ileriye taşımak yardımcı olabilir. Kendi düşünce süreçlerini değiştirerek sorun yaşıyorsanız, bir danışman düşünme yeniden çerçevelemek yardımcı olabilir. Unutmayın, Anne shaming dersler için bakmak ve arkasında olumsuz şeyler bırakın gerekir.
  • Zihinsel olarak sert olsun. Her şey plana göre devam ederken güçlü olmak kolaydır. Ama gücün gerçek testi sorun veya zorluk karşılaşırsanız olur. Unutmayın, Anne shaming acı verici ve duygusal bir ücret alabilir. Yardım istemeye korkma. Bunu yapmak zayıflık belirtisi değildir. Bunun yerine, gücünü gösterir ve durumunuzu geliştirmek istediğinizi gösterir.
  • Kişisel büyümeye odaklanın. Durumunuza gerçekçi bir bakış atın. Nerede geliştirmek gerekir? İyileşmek ve büyümeye ihtiyaç duyduğunuz alanları belirleyin. Örneğin, kendi kendine saygısı veya onaylılığı üzerinde çalışmak gerekebilir. Ya da belki, sen anksiyete ve depresyon ile mücadele ve bir doktor ile konuşmak gerekir. Nasıl anne shaming sizi etkiledi ne olursa olsun, Eğer iyileşme ihtiyacı hayatında alanlara odaklanmak gerekir.
  • Kapanışı bulun. İyileşme sürecinin bir parçası hissettim ve ondan ayırmak utanç ve utanç tanımak mümkün. Bazen online topluluk başka bir şey odaklanmak başladığında doğal olarak olur. Diğer zamanlarda, sen geride koymak için konsantre bir çaba yapmak zorunda kalacak. Amaç artık düşüncelerinizi size ne ile meşgul olmak için izin olmasıdır.
    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir