1. Anasayfa
  2. Bebek için hazırlanıyor

Gençken Çocukları Olan Anneler İçin 5 Tavsiye

Gençken Çocukları Olan Anneler İçin 5 Tavsiye
0

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk kez anne ve çocuk doğuran kadınların ortalama yaşı, son birkaç on yılda istikrarlı bir şekilde artmış olsa da, çoğu kadın yirmili yaşlarının başında anne olmaya devam etmektedir. Örneğin, CDC’den gelen son istatistikler bize 20-24 yaş grubundaki kadınların doğum oranının 1000 kadın başına 79 doğum olduğunu söylüyor.

Daha fazla kadın çocuk sahibi olmak için 30 yaş ve üstü çocuklara beklerken genç annelerin genç bir yetişkin olmanın ve çocuk sahibi olmanın yollarını tam olarak bilmeleri zor olabilir. Yirmi bireyin çoğu yirmili yaşlarında ebeveynlerinin evlerinden zorlukla taşınıyor gibi hissettiği bir zamanda, çocuk yetiştirmenin, genç bir anne olmanın tecrit edilmiş hissetmesine neden olabilir.

Ama genç bir anne isen, utanmalısın. Yirmili yaşlarında anne olan birçok kadın var ve çoğu kadın, kariyerlerinde daha fazla esneklik ve daha fazla üreme seçeneği gibi ailelerine daha erken başlamanın bir çok faydasını görüyor. Genç bir anne iseniz veya genç bir anne olmayı düşünüyorsanız, burada yirmili yaşların başlarında annelikle ilgili hokkabazlık konusunda bazı ipuçları verilmiştir.

Makalede Neler Var?

Tutkunuzu bulmak için kendinize zaman verin

Erken yaşta bir bebeğe sahip olmanın endişeleriniz varsa, kendi tutkularınızı ve hayallerinizi gözden kaçıracağınız anlamına gelir, tekrar düşünün. Yirmili yaşlarında bebek sahibi olan birçok kadın, erken yaşta bir çocuğa sahip olmanın, kendi hobileri, hobi, geri dönme veya okulu bitirme ya da hayali bir iş sürdürme gibi kendi tutkularını bulmalarına ilham verdiğini keşfetti. Küçük çocuğunuzun yıldızlara ulaşırken sizi izlediğini bilmek için motivasyon yok. Ve hayallerinizin ne olduğunu bulmak için zamanınız olduğunu bilmek, tutkularınızın henüz tam olarak ne olduğundan tam olarak emin olmasanız bile size rahatlık getirebilir.

Finansmanlarınızı Sipariş Alın

Genç bir anne olarak yapabileceğiniz en önemli şey, gelecek için tasarruf konusunda yaşınızı kendi yararınıza kullanmaktır. Bebeğiniz olduğunda nasıl tasarruf edeceğiniz, bütçenizi belirleyeceğiniz, hangi sağlık sigortası masraflarının olacağını ve emeklilik için ne kadar tasarruf edeceğinize dair ipuçlarını tazeleyin. Artık kendi emekliliğinizden tasarruf etmeye başlamanıza yardımcı olacak bir finansal danışman ile bir randevu ayarlayın; çünkü gençken, küçük bir miktardan tasarruf etmek bile uzun vadede büyük zaman kazandıracaktır. Bir danışman ayrıca bebeğiniz için de bir tasarruf programına başlamanıza yardımcı olabilir.

Üniversite için Ödeme Yaparken Yardım Alın

Genç annelerin kolej için kullanabilecekleri birçok yardım programı var. Üniversitedeyseniz veya üniversiteye gitmeyi planlıyorsanız ve halen hamile iseniz, bebeğinizi FAFSA formunuza eklediğinizden emin olun. Vade tarihi okul yılı boyunca düşüyorsa, evrak işlerini dosyaladığınızda bebeğinizi bağımlı olarak kabul ederek daha fazla maddi yardım alabilirsiniz. Ayrıca kolejdeki genç anneler için genellikle çok sayıda yerel ve özel burs vardır, bu nedenle kendi kurumunuzda hangi programların mevcut olduğunu bir mali yardım danışmanına sorun.

Genç Anneliğin Yararlarını Kucaklama

Öyle görünüyor ki biyolojik olarak konuşursak, vücudumuz 20’li yaşlarımızda bebek sahibi olacak şekilde tasarlandı. Araştırmalar, çok genç (genç) ve yaşlı annelerin (35 yaş üstü) hamilelikten doğuma kadar her şeyle ilgili daha fazla komplikasyona sahip olduğunu gösteriyor, bu nedenle 22 yaşındaysanız ve ilk hamileliğinizi sallıyorsanız, vücudunuz muhtemelen size bunun için teşekkür ettiğinden emin olun “çok genç” gibi hissediyorsun.

Sonunda, bebek sahibi olmak için tek “doğru” zaman sizin için doğru zamandır. Ancak toplumumuz daha sonra bebekleri olan annelere ve ailelere doğru ilerledikçe, genç annelerin ebeveynliğe hazırlanmasında ve girmesinde biraz daha fazla desteğe ihtiyacı olabilir. Bazı anneler, daha küçük yaşta ve tam doğduğunda bebek sahibi olma şansına sahiptir ve herhangi bir yaştaki anne, ebeveynlik gezinmek için yararlı kaynaklardan ve ipuçlarından yararlanabilir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir