1. Anasayfa
 2. Çocuk Aktiviteleri

Okul çağındaki çocuklar için parlak yeni kar oyun fikirleri

Okul çağındaki çocuklar için parlak yeni kar oyun fikirleri
0

Kar melekleri ve kızaklarla ilgili bir şeyler var, ama kar oynayacak çok şey var! Onları okuldan bir kar günü geçirmiş olsun veya olmasın, büyük bir kar yağışı, çocukların dışarıda aktif olarak oynamaları için harika bir fırsattır. Havanın ne olduğu fark etmeksizin günde 60 dakikalık bir fiziksel aktivite yapmaları gerekiyor. Bu yüzden, karın iyi bir egzersiz yapmasına yardımcı olma konusundaki coşkularından yararlanın.

Kar, direnç ve ağırlık sunar, böylece onu hareket ettirir, iter ve onunla birlikte inşa etmek çocukların kaslarını ve kemiklerini geliştirmeye yardımcı olur. Ve üzerinde kaymak, çocuklara da fayda sağlayan muhteşem bir hız ve risk hissi verir. Bu yüzden kar yağdığında çocukları dışarıya ve dışarıya paketlemeye değer.

Onları elementlerden korumak için: Çocuklar ılık bir ceketin altına hafif giysiler katmanı, ayrıca su geçirmez eldivenler veya eldivenler, sağlam kar botları ve kulaklarını örten bir şapka giymelidir. Ayrıca yüzlerinde açık cilt üzerinde güneş kremi de giymelidirler. Bir arkadaşın bahçesine veya yakındaki parka doğru trekking yapıyorlarsa, ekstra eldiven ve hatta bir fincan sıcak kakao getirmelerini sağlayın. Titreme başlarsa veya ekstremitelerde veya açıkta kalan ciltte ağrı yaşamaya başlarlarsa, içeri girip ısınma zamanı gelmiştir.

Okul öncesi dönem çocuklarına yönelik bu kar faaliyetlerinin çoğu, daha büyük çocuklara da hitap edecektir. Ancak bu daha zorlayıcı seçenekleri de deneyebilirsiniz:

Makalede Neler Var?

Kar Oyun Fikirleri: Bina

“Paket” sadece bir çocuk kar yağdığında verebileceği en büyük övgü olabilir. Onları beyaz eşyada oynaması için gönderin. Eğer “Paket!” Diye duyarsan. o zaman biliyorsunuz ki uzun süre meşgul olacaklar, çünkü kar yığınlarda, tuğlalarda, toplarda ve diğerlerinde birbirine yapışacak. Çocukların bir öneriye ihtiyacı varsa, oluşturmayı denemelerini isteyin:

 • Kardan adam ve kar hayvanlarından kar mobilyalarına veya kar dinozorlarına kadar kar heykelleri. Dalları, sebzeleri, eşlerini kaybeden eldivenleri, eski şapkaları vb. Süsleyin.
 • Buz heykelleri, süt kutularındaki su bloklarını dondurarak ve sonra istifleyerek ya da düzenleyerek. Çam iğnelerinde, tohumlarda, düşen yapraklarda veya diğer doğal nesnelerde tabakalaşma veya renkli su kullanarak deney yapın. Kaynar suyla başlamak daha net buz blokları oluşturur (yetişkinler sıcak suyu dökmelidir).
 • Heykellere eklenebilecek veya korkuluk veya duvarda gösterilebilecek şekiller oluşturmak için kovalar, kum oyuncaklar, mutfak kapları ve daha fazlasını kullanarak kar kalıpları.
 • Bir kar kalesi, hatta daha iddialı bir şekilde bir iglo veya kar evi
 • Toplayabilecekleri en büyük kartopu

Bu kar projelerinin ekstra faydası? Çocukları daha büyük ve daha iyi kreasyonlar yapmak için birlikte çalışmaya teşvik ederler.

Kar Oyun Fikirleri: Koşu

Çocuklar karda hemen hemen her etiket oyununu oynayabilir (ağır botlar giyen beyaz eşyaların arasından geçmek için ekstra bir antrenman!), Ancak donma etiketi özellikle uygun görünüyor. “O” olmak için bir veya iki oyuncu seçin ve oyunun sınırlarını tanımlayın. “Git!” Dediğinde, diğer oyuncular kaçmalı. Etiketlenen herkes donmalı. Etiketlenmemiş diğer oyuncular tarafından serbest bırakılabilirler.

Dondurma etiketinin ötesinde, şunları göz önünde bulundurun:

 • Ayakizi etiketi: Temel kovalamaca oyunu – oyuncular taze karda değil, sadece diğerlerinin ayak izlerine adım atmalı.
 • Kış etiketi: Oyun alanında çapraz şeritlerin çizilmesi için karı aşağı doğru bastırın. Sadece “o” olan oyuncu, diğer oyuncuları etiketlemeye çalışırken bir yoldan diğerine atlayabilir. Bir şeritte kalmalılar.
 • Lideri takip edin: Büyük kartopu veya oyuncuların atlaması gereken diğer engellerle birlikte bir parkur oluşturun.
 • Kır kayağı kızağı: Yokuş aşağı inmek yerine, kızağı elleriyle ve ayaklarıyla iterek düz zeminde kızak. Bir yarış yap ya da en uzak mesafeye kimin gidebileceğini gör.
 • Saklambaç: Çocukları saklamak yerine, renkli buz küplerini, plastik yumurtaları ya da bahçenizdeki parıltı çubuklarını gizleyerek çöpçü avı tarzı oynayın. (Ya da saklanmayı yapmak istemiyorsanız, önce her şeyi gizlemek için bir çocuğu belirtin. Her şey düzeldiğinde, başkaları çocuğun gözlerini kapatırken saklandığı yerleri seçmesini sağlayın.
 • Snowshoeing: En sevdiğiniz parkurlara ve parklara kar ayakkabısı ile basabilirsiniz. Ne kadar kolay ve çocukların ne kadar uzağa gidebildiğine şaşıracaksınız (ve birçok doğa merkezi ve kayak alanı da ucuz kiralıklar sunuyor). Bu bir antrenman, ancak kros kayağı kadar zor değil.
 • Kickball: Ev tabağından sürahinin höyüğüne kadar bir şerit kazın ve yaz aylarında yaptığınız gibi karda kickball oynayabilirsiniz!

Snow Play Fikirleri: Fırlatma

Beyzbolu daha az önemseyen çocuklar hala kartopu atmak isteyeceklerdir! Onları buzlu mermileri birbirine fırlatmamaları için hedefler koyup yerine çocukları vurmaya zorluyorlar. Hedef belirlenmiş bir ağaç, duvara yaslanmış bir hula hoop, garajın yanına konulmuş bir kutu vb. Olabilir. Mısır çukuru setinizi dışarı çıkarabilir ve fasulye torbası yerine kartopu fırlatabilir veya karda bir Tic-Tac-Toe tahtası oluşturabilir ve bir oyun oynayabilirsiniz. İşaretleyiciler olarak çubuk veya çam kozalakları kullanın veya renkli su ile püskürtün.

Veya, çocukları Amerikan yerlilerinin “kar yılanı” geleneği ile tanıştırabilirsiniz. Sonra sırayla yılanı karın içine oyulmuş uzun bir çukurdan aşağı atarlar. Tabii katları, dönüşleri, küçük tepeleri ve vadileri ile 100 metre uzunluğunda olabilir. (Bir kütüğü kar üzerinden sürükleyerek yapılır).

Gerçek kar yılanları birkaç metre uzunluğunda olabilir, ancak bu oyunu evde küçük çubuklarla, ince dallarla ve yapraklarla sıyrılarak mümkün olduğunca pürüzsüz hale getirebilirsiniz. Bir rota oluşturmak için ayağınızı veya karla doldurulmuş bir kepçe kullanın. Daha kaygan olması için içine su bile püskürtebilirsiniz.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir