1. Anasayfa
 2. Çocuk Aktiviteleri

Sevimli ve Renkli Torbalar Çocuklar İçin El Sanatları Hissettim

Sevimli ve Renkli Torbalar Çocuklar İçin El Sanatları Hissettim
0

İşte her mevsim çocuklar için sevimli keçe zanaat için bir fikir: her şey için kullanılabilecek renkli torbalar – madeni paralar, küçük oyuncaklar, krikolar, taşlar, mermiler – çocuğunuzun güvende tutmak istediği her ne olursa olsun.

Küçük çocuklar, çantalarda keçe süslemelerinde yapıştırıcıya yardımcı olabilir ve gelişimsel olarak yapabilen büyük çocuklar, kenarlarında dikiş yapmak ve hatta dikmek için (çocuk güvenli plastik iğne ile) dikiş yapmak için ince motor becerileri geliştirebilirler. Kese

Bu sevimli keçe torbalar, yılın her döneminde, özellikle de içeride kalmaları gerektiğinde çocuklar için mükemmel bir zanaattır ve çocuklar, doğum günü hediyesi, tatil hediyesi veya başka bir durum olarak onları arkadaşlar ve aile için yapabilir. Çocuğunuzun, en sevdiği keçe torbalarını tasarlamak için hayal gücünü kullanmasına izin verin.

Makalede Neler Var?

Malzemeler

felt crafts
Katherine Lee

Bu sevimli keçe poşetlerini yapmak için ihtiyacınız olacak:

 • çeşitli renklerde keçe yapımı kağıtlar
 • kalp şeklinde kağıt zımbalar veya çiçekler, kelebekler veya istediğiniz şekillerde kağıt zımbalar (Çapı yaklaşık 3/4 “ila 1” arasında olan şekiller oluşturan zımbaları seçin.)
 • X-Acto bıçağı veya kumaşta delik açabilen benzer bir keskin alet
 • yuvarlak uçlu çocuk plastik iğneleri
 • dekoratif düğmeler (çiçek veya kalp şekilleri iyi çalışır)
 • makas
 • Dekoratif kenar pürüzlendirme makasları (isteğe bağlı)
 • kumaş tutkalı

Keçeyi Kes

zanaat hissettim
Katherine Lee

İlk olarak, keseni çıkarmaya başlamak için keçeyi 6 “9’a kadar” bir dikdörtgenin içine kesin. Kese oluşturmak için uzun kenar boyunca yaklaşık 3 1/2 “bir parça katlayın.

Plastik iğnenizi alın ve uçları birbirine dikmeye hazırlamak için bir miktar ince ip veya kordonla geçirin. (Not: Çocuklar için plastik iğneler, çocuk güvenliği için ilkokul çağındaki çocuklar için mükemmeldir ve nasıl dikileceğini öğrenmelerine yardımcı olabilir, bu da ince motor becerilerini geliştirmek için harika bir yoldur.)

Dikiş Deliklerini İşaretleyin

zanaat hissettim
Katherine Lee

Daha sonra, kesenin kenarları için dikişleri istediğiniz keçeye delik açmanız gerekecektir. Bunun nedeni, plastik iğnelerin keçeden geçecek kadar keskin olmaması ve bir el sanatları veya çakı ile küçük açıklıklar oluşturmanız gerekecektir.

Bu kese için delikler 1/4 “idi. Ayrıca daha geniş aralıklı dikişler de kullanabilirsiniz (yaklaşık 1/2” ila 3/4 “arası delikler) ve daha güvenli olması için dikişler arasındaki boşlukları yapıştırın (Not: geniş aralıklı dikişler küçük çocuklar için daha kolay olabilir.) Çocuklar sık sık boncuklar, madeni paralar ve küçük oyuncaklar gibi küçük hazineleri torbalarda saklarlar, bu nedenle kenarları sıkıca kapalı tutmak iyi bir fikirdir.

Deliklerin lekelerini işaretlerken, deliklerin (ve dikişlerin) bitince sol ve sağ tarafta simetrik olacağı şekilde, torbanın alt kısmının ne olacağını her iki tarafta üste doğru ölçmeye dikkat edin.

Delikleri dürtmek

zanaat hissettim
Katherine Lee

Keçe çantasının kenarları boyunca işaretleri koyduğunuz küçük delikleri açmak için keskin bir bıçak ya da kalem bıçağı alın. Deliklerin çok büyük olmamalarına dikkat edin, özellikle de deliklerin izlerini nispeten birbirine yakın tutarsanız. Bu bölüm ebeveynlerin üstesinden gelmek için en iyisidir; Daha sonra çocuklar, çocuklara özel iğnelerle dikiş kısmını devralabilir.

Tarafları Dikmek

zanaat hissettim
Katherine Lee

Çocuğunuz artık kenarları dikmek için plastik iğneyi deliklerden geçirebilir.

Keçe torbanın dibinden başlayarak, çocuğunuzun bir tarafı bitinceye kadar iğneyi deliklerden geçirmesini sağlayın. Sonunu bağla.

(Not: En alttan başladığınızda, başlangıç düğümü arkada olacak şekilde dikişler yaparak başlayabilirsiniz. Dikişi bitirirseniz ve uç düğümü kesenin önünde olmak üzere biterse, ön kapak kapanacaktır. Torbanın önünün pürüzsüz kalması için.)

Ardından, poşetin diğer tarafını dikin ve tıpkı ilk tarafta yaptığınız gibi ucunu bağlayın.

Bir Düğme dikmek

zanaat hissettim
Katherine Lee

Kenarları dikmeyi bitirdikten sonra, torbanızın üst orta kısmındaki noktaya güzel bir düğme dikin. Düğme, keçe çantanızın üst kapağı için kapatma işlevi görür.

Düğmenin ortalanmış ve doğru yerde olduğundan emin olmak için, orta noktanın yerini bulmak için bir cetvel kullanın. Ardından, düğmenin doğru yerde olduğundan emin olmak için torbanın üst kapağını düğmenin üzerine yerleştirin. Düğmenizin nereye gideceğini işaretleyin ve ardından dikin. (Bunun için düzenli bir iğneye ihtiyacınız olacağından, bu adım bir yetişkin veya dikiş ve iğneler konusunda rahat olan büyük bir çocuk tarafından yapılmalıdır.)

Ardından, kapaktaki yarığın düğmeyi mükemmel bir şekilde karşılamak için doğru yerde olmasını sağlamak için keçe torbanın üst kapağını işaretlemek için bir kurşun kalem veya bir bıçak kullanın.

Düğmeye delik açmak için, bir yarık açın ve doğru boyutta olduğundan emin olmak için düğmeyi geçirin. (Küçükten başlayın ve daha büyük olması gerekiyorsa açıklığı artırın.)

Yıpranmayacak daha temiz bir kenar elde etmek istiyorsanız, biraz iplik veya nakış ipi alın ve iliğin etrafına bir kenarlık dikin.

Keçe Kalpler Yapın

zanaat hissettim
Katherine Lee

Kart stoğunu veya diğer ağır kağıtları kullanarak kalp yapmak için kalp şeklinde bir kağıt zımbası kullanın. Kağıt delginiz yoksa, bir parça kağıdın ikiye katlayın ve yarım bir kalp çizin. Açtığınızda, simetrik bir kalbe sahip olacaksınız. Bunu daha sonra kalpleri keçe yapmak için şablon olarak kullanabilirsiniz.

Kağıdın kalbini alın ve çevresini keçe üzerinde bir kurşun kalemle izlemek için şablon olarak kullanın. Keskin makasla kalp şeklini (veya hangi şekli kullanıyorsanız kullanın) kesin. (Bu kısım, yetişkin veya keskin makasları güvenle kullanabilen daha büyük bir çocuk tarafından yapılmalıdır.)

Kalpleri çeşitli renklerde yapmak için şablonu kullanın. Onları daha sonra keçe torbasını süslemek için kullanabilirsiniz.

Kalpleri Kese Yapıştırın

zanaat hissettim
Katherine Lee

Daha sonra, kumaş tutkalı alın ve kalpleri keçe kesenin önüne yapıştırın.

Tamamlanmış ürün

zanaat hissettim
Katherine Lee

İşte kalp şeklinde dekore edilmiş keçe kese bitince ne gibi görünebilir. Farklı süslemeler ve düğmelerle çeşitli şekil ve renklerde daha fazla keçe kesesi yapabilirsiniz. Çocuğunuzun, en sevdiği keçe torbalarını tasarlamak için hayal gücünü kullanmasına izin verin.

Başka bir sürüm

zanaat hissettim
Katherine Lee

Bu keçe çanta, kelebeklerle süslenmiş ve çiçek düğmeli daha küçük bir versiyondur.

Torbanın ön kapağını biraz fazladan pizazz vermek için desenli ve ilginç bir zikzak kenarı oluşturmak için pembelik makası kullanabilirsiniz.

Bir Fikir Daha

zanaat hissettim
Katherine Lee

İşte mükemmel bir yaz zanaati muamelesi – dondurma külahları ile süslenmiş keçe kese. Keçe üzerine daireler yapmak için bir kağıt şablonu hazırlamanıza yardımcı olacak bir şey bulun (bir kağıt zımbası veya bir tutkal çubuğunun üstü) ve aynı boyutta bir üçgen oluşturun. İşte bu kadar! Nefis görünümlü keçe dondurma külahları, keçe torbası süslemek için çeşitli renklerde sunar.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir