1. Anasayfa
  2. Çocuk Aktiviteleri

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için Kapalı Fiziksel Aktiviteler

Yeni yürümeye başlayan çocuklar için Kapalı Fiziksel Aktiviteler
0

Yeni yürümeye başlayan çocuklar aktif bir demet olduğu için bilinir! Ebeveynler, yürümeye başlayan çocuklara yönelik faaliyetler söz konusu olduğunda fikirlerinin yetersiz olduğunu hissedebilirler. Dahası, küçük çocuklar her gün yapılandırılmış fiziksel aktivitelerin yarım saatine ihtiyaç duyarlar. Ayrıca bir saat daha yapılandırılmamış faaliyetlere ihtiyaçları var.

İşte aktif ve meşgul olduklarından emin olmak için evinizde çocuğunuzla yapabileceğiniz bazı aktiviteler. Her gün birkaç etkinlik yapmayı planlayın ve çocuğunuzun dikkat süresi izin verirse, her etkinliği 10 dakika veya daha fazla uzatın.

Makalede Neler Var?

Engel kursu

Yaratıcı olun ve yürümeye başlayan çocuğa uygun bir engel kursu oluşturmak için evin etrafındakileri kullanın. Büyük bir yastığın üzerine tırmanarak bir karton kutunun içinden sürün, bir taburenin etrafındaki bir daireyi ve son olarak da bir kapıdan geçen bir tırnağı ayarlayın. Bitiş çizgisinde kırmak için yarışı bir ıslık darbesiyle başlatarak ve giriş kapağındaki bir kağıt şeridi bantlayarak bantlayarak bu yürümeye başlayan aktivitenin eğlencesine ekleyin.

Saklambaç

Bazı çocuklar saklanırlarsa veya saklanırsanız sizi bulamamaktan korkmuş olabilirler, bu yüzden bu oyunu oynarken dikkatli olun. Belirgin alanlarda, rahatça oynayana kadar ilk önce görünen bir bacak veya kolla gizleyin. Boğazınızı temizleyerek ya da öksürerek sizi daha da rahat bulmalarına yardımcı olacak küçük sesler çıkartın.

Eğer oyunu başladığınızda Başlangıçta, onlar için saymak gerekebilir (duyuran sonra sayarak ve tarafından “hazır ya da değil, işte geldim”). Ayrıca saymayı öğretmek için sadece üçe kadar yavaşça sayabilirsiniz – ve daha sonra 10’a kadar kademeli olarak çalışabilirsiniz.

Dans

Dans, bazı fiziksel aktivitelerde çalışmak için mükemmel bir yoldur. Yeni yürümeye başlayan çocuklar doğal olarak müziği sevmeye ve vücutlarını onunla birlikte hareket ettirmeye meyillidir. Çok yapılandırılmış bir şeye odaklanmak zorunda değilsiniz, sadece gün boyunca üç rastgele şarkı seçin ve kanalizasyona başlayın.

Yoga ve Diğer Organize Egzersizler

Evde zaten aerobik veya yoga gibi organize egzersizler yapıyorsanız, çocuğunuzun katılımını sağlayın. Bunu kendiniz için bir zaman olarak kullanıyorsanız ve yanınızdakilerle zorlu bir egzersiz yapmanın zor olacağını düşünüyorsanız, onları sadece ısınmaya veya belki de son 10 dakikada davet edin.

Ayrıca, serinlemek için 10 dakika içinde yürümeye başlayan çocuk dostu ek bir bina oluşturabilir, hatta sadece onlar için özel bir yoga dizisi ekleyebilirsiniz. Bu sizin için bir zaman olsa da, bunu sizinle paylaşmaları ve iyi örneklerinden ders almaları iyi bir fikirdir.

Uzatmak

Her sabah germek için çocuğunuza öğretin. Bazı fiziksel aktivitelerde sıkmanın harika bir yolu. “Gökyüzüne uzan ve ulaşmaya devam et”, “ayak parmaklarına dokun”, “yana yat” gibi uzamaları dile getir. Sadece basit tut ve onlara ilk başta nasıl gerileceğini göster ve sonra kendi başlarına yapabilecekler.

geçit

Geçit töreninin amacı, yürümeye başlayan çocuğun kalbine yakın ve sevgili bir şeydir – her şey gösteriş yapmak ve kutlamakla ilgilidir. Yani ne zaman istersen mutlu bir melodi atıp evin etrafında dolaş. Yeni bir elbise? Yeni ayakkabılar? Yeni bir doldurulmuş hayvan mı yoksa oyuncak mı? Lazımlık eğitimi başarısı? Bunların hepsi mutlu bir şekilde evin tüm odalarına yürüyüş yapmak için sebepler.

Çöpçü avı

Birkaç oyuncak veya başka nesneler seçin ve bunları evinize saklayın. Nesnelerin çizimleri veya resimlerini içeren bir liste oluşturabilir ve yürümeye başlayan çocuğunuzun üstünden geçmesine yardımcı olabilirsiniz. Güvenlik battaniyeleri veya emzikler gibi sevilen nesneleri gizlerken, zor noktalardaki şeyleri gizlemeyin ve dikkatli olun. Bazı bebekler bunu sever ve onları bulmanın çok eğlenceli olduğunu düşünürken, diğerleri sadece düşünceye düştüler.

Zamanlayıcıyı Bul

Beş dakikaya ayarlanmış bir mutfak mutfak zamanlayıcısını gizleyin. Yürümeye başlayan çocuğunuzun tıkayan sesi arttıkça tıkayan sesi algılayabilmesi gerekir. Ayrıca “daha yakın / daha uzak” veya “daha sıcak / daha soğuk” diyerek veya nesneye yaklaşırken çırpma sıklığını artırarak veya azaltarak yakınlığı da belirtebilirsiniz.

Yukarı ve Aşağı Oyunu

Yürümeye başlayan çocuğunuzun bir nesneyi tutmasına izin verin (bayraklar özellikle bu oyun için eğlencelidir) ve eğer yüksek bir kelime söylerseniz veya düşük bir şeyse düşük tutarsa yüksek yükseltmelerini söyleyin. Yani, eğer “karınca” derseniz, bayrağı düşük tutarlar ve “gökyüzü” derseniz bayraklarını yüksek tutarlardı.

dengeleme

Eşyaları dengelemek sadece fiziksel bir faaliyetten daha fazlasıdır, bilişsel beceriler geliştirir ve yürümeye başlayan çocuğunuzun beden bilincini öğrenmesine yardımcı olur. Başlamak için, fasulye torbası gibi esnek bir şey kullanın ve yürümeye başlayan çocuğunuzun uzanmış bir elin arkasına veya kafasına dengeli bir şekilde birkaç ayak yürümeye çalışmasını sağlayın. Bununla başarılı olduktan sonra, küçük tahta bir kitabı kitapta dengelemek veya bir odada küçük bir topla bir kaşık içinde yürümek gibi diğer görevleri deneyin.

Top Aktiviteleri

Kulağa basit gelebilir, ancak içeride veya garajda top oynamak için boş yeriniz varsa, bunun için gidin. Bu eğlenceli olabilir.

Eğer az yeriniz varsa veya eşyaların devrilmesini veya kırılmasını istemiyorsanız, yine de bir topla eğlenebilirsiniz. Bacakları yayılmış ve ayakları birbirine değecek şekilde oturun ve birbirlerine geri ve ileri doğru yuvarlayın. Tek elle yuvarlanıp yakalamaya çalışarak veya gözleri kapalıyken topu yakalayarak etkinliği artırın.

Bir başka eğlenceli top aktivitesi de bir bayrak yarışı gibi. Evinizde bir daire oluşturan herhangi bir alanınız varsa, bir odadan başlayın ve diğer odalardan mükemmel bir daire çizin. Hedef noktalar olarak bir kanepeyi veya halıyı da kullanabilirsiniz. Topa koşarken çocuğunuza bir noktada kalmasını söyleyin. Topu onlara ver ve topu sana geri götürmeleri için aynı rotayı takip etmelerini söyle. Doldurulmuş bir hayvan veya oyuncak bebek gibi başka nesneleri de kullanabilirsiniz.

Çamaşır mandalları ve süt kabı

Yarım galon veya galon plastik süt kabı alın ve iyice temizleyin. Yayı olmayan eski moda top mandallarını satın alın. Tek bir tahta parçasından yapılırlar ve sürahinin açıklığına kolayca sığarlar. İnce motor uygulaması için çocuğunuzun sürahiyi doldurmasına izin verin. Eğlenceli bir fiziksel aktivite için, sürahiyi tutamağından baş aşağı tutmalarını sağlayın ve tüm klipsler düşene kadar kuvvetlice sallayın. O zaman başka bir eğlenceli aktiviteyi temizle!

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir