1. Anasayfa
  2. Okula hazır olma

Ücretsiz Sırt Çantaları ve Bağışlanan Okul Malzemeleri Nasıl Gidilir?

Ücretsiz Sırt Çantaları ve Bağışlanan Okul Malzemeleri Nasıl Gidilir?
0

Ulusal Perakende Federasyonu’na göre, ortalama bir aile, her yıl çocuk giyimine, elektronik eşyalara ve okula dönüş malzemelerine yaklaşık 700 $ harcıyor. Kira ödemeyi ve yiyecek almayı zorlayan aileler için bu paraya ulaşmak zor. Para harcamak yerine çocuğunuzun gitmesini beklememek veya bölgenizdeki aşağıdaki ücretsiz sırt çantası ve okul malzemelerinin kaynaklarından yararlanın.

Size Yakın Ücretsiz Sırt Çantaları ve Okul Malzemeleri Nasıl Bulunur?

Bu tedarikçiler için yerel bölgenize giriş yapın.

Yerel Okul Bölgenizi Keşfedin

Yerel okul bölgenizle başlayın. Michigan gibi bazı eyaletler, ücretsiz halk eğitimi alan çocuklara gerekli tüm okul malzemelerini sağlamak için okul bölgelerine ihtiyaç duyuyor. Bu yerlerde, ebeveynler gönüllü olarak ek tedarik sağlayabilirler, ancak okul bölgeleri bunları yapmaya zorlayamaz. Wisconsin gibi diğer eyaletler, ebeveynleri başka türlü alamayan çocuklar için kitap ve okul malzemeleri sağlamak için okul bölgelerine ihtiyaç duyuyor.

Ne tür yardım sağlayabileceklerini öğrenmek için yerel okul bölgenize başvurarak ücretsiz okul malzemeleri aramaya başlayın. Bu okul üniformaları için de geçerli. Onları karşılayamazsanız, ancak çocuğunuzun bir üniforma giymesi gerekiyorsa, okul bölgesinin doğrudan üniforma sağlamak veya düşük gelirli ailelerin onlar için ödeme yapmalarına yardımcı olmak için ne gibi prosedürler olduğunu öğrenin.

Yerel Yardımlarla Kontrol Et

Bölgenizdeki yardım kuruluşlarının ihtiyacı olan çocuklar için okul malzemeleri topladığını sormak için yerel gıda bankanıza başvurun. Muhtemelen, sizi yaygın olarak tanıtılmayan tamamlayıcı okul malzemeleri kaynaklarına yönlendirebilecekler.

Katılmak için ön kayıt ve mali gereksinimi kanıtlamanız gerekip gerekmediğini sorduğunuzdan emin olun.

Alan Sırt Çantası Sürücülerini Arayın

Birçok TV ve radyo istasyonu yaz aylarında ücretsiz sırt çantası sürücüleri kullanır. Hatta bazıları dizüstü bilgisayarlar, kurşun kalemler, boya kalemleri, el dezenfektanı şişeleri ve daha fazlası gibi diğer okul malzemeleriyle dolu sırt çantaları da sağlar. Yakınınızdaki bir sırt çantası sürücüsünü bulmak için, her bir yerel TV ve radyo istasyonunun web sitesini ziyaret edin veya doğrudan arayın. Ücretsiz sırt çantası ve okul malzemeleri almak için alıcı olarak kaydolmanız gerekip gerekmediğini sorduğunuzdan emin olun.

Freecycle.org ve Craigslist.org’da arayın

Bu web sitelerinin her ikisi de, kullanıcıların ücretsiz olarak vermek istedikleri öğelerin açıklamalarını göndermelerine izin verir. Freecycle’ın misyonu, nazikçe kullanılan öğelerin yerel depolama alanlarına atılma hacmini azaltmaktır. Ancak, çevrimiçi bulduğunuz tüm ücretsiz öğeleri almak için düzenlemeler yaparken dikkatli olun.

Doğrudan sahibiyle konuşun, adresi doğrulayın ve gündüz saatlerinde öğeleri kaldırın. Mümkünse, bireyin evinde değil de halka açık bir yerde buluşun ya da yanınıza bir arkadaş alın. Bazı topluluklar, örneğin polis departmanı otoparklarında güvenli alışveriş bölgeleri sağlar.

Scour BOGO Satış

Pek çok perakendeci Ağustos ayında bir tane satın almak (BOGO) satışı sunmaktadır. Kuponlar ve vergisiz alışveriş tarihleri ile birlikte, kolayca 50 $ veya daha fazla tasarruf edebilirsiniz. BOGO tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak için başka bir aile ile eşleşmeyi düşünün.

Bir makbuzdan her şeyden ikisini satın alın ve ardından maliyeti 50-50’ye bölün. Bu strateji, aksi halde satın almadığınız öğelerin ikisinin katları olarak tasarruf etmenizi sağlar.

Okula dönüş sarf malzemelerinden tasarruf etmenin birçok farklı yolu vardır. Yaratıcıysanız ve erken başlarsanız, çocuklarınızın listelerindeki çoğu şey için tam fiyat ödemenizi önleyebilirsiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir