1. Anasayfa
  2. Evde ve Okul Sonrası

Çocuklar Evde Yapabilecekleri Günlük Matematik Aktiviteleri

Çocuklar Evde Yapabilecekleri Günlük Matematik Aktiviteleri
0

JUMP matematiği ve Singapur matematiği gibi birçok yeni matematik programı, çocukların gerçek dünyada matematiği tanımasına yardımcı olmak için çok çalıştığından, evde günlük matematik etkinlikleri bulmak, ebeveynlerin bu felsefeyi güçlendirmesi için harika bir yoldur.

Çocuğunuzla matematiği keşfetme fırsatları heryerde açılır. Markete gitmek, akşam yemeği yemek veya hatta haberleri birlikte izlemek, bu fırsatların kendilerini gösterme yollarından bazıları.

1

Makalede Neler Var?

Mutfakta Matematik

Everyday math activities.
B. Boissonnet / Getty Images

Uzun bir günün sonunda, akşam yemeğini hazırlamayı ve herkesi çeşitli randevular ve derslere çıkarmayı düşündüğünüzde, matematiksel anlar yaratmak muhtemelen aklınızdan en uzak şeydir.

Bununla birlikte, çocuğunuzun mutfakta size yardım etmesi sadece fazladan bir çift elin faydasını sunmakla kalmaz, aynı zamanda matematiği de içerir. Ölçme ve sıralamadan kestirim ve çarpma işlemlerine kadar, mutfak her yaştan çocuklar için gerçek hayat okulu.

2

Yolda Matematik

Yolculuklar ve diğer seyahat türleri gerçek hayatın baskılarından ve sorumluluklarından uzaklaşmanın harika bir yolu olsa da, matematik uygulamaları için gerçekten ilginç bazı fırsatlar da sunmaktadır.

Plaka matematik adı verilen bir oyun, katılımcıların, harfleri sayılara çevirmek için kodları kırmak gibi davranan casuslar gibi davranmasını gerektirir. Bu, siz evden uzaklaşırken ev matematik dersini kullanmanın birçok yolundan sadece biri. Ayrıca bütçede yemek parası var, gaz maliyetini hesaplıyor ve haritalardaki mesafeleri hesaplıyor.

3

Marketten Matematik

Bakkal alışverişi veya diğer türler, çocuklarınız yanınızdayken stresli bir angarya olabilir. “Bunu satın alabilir miyiz?” Ve “Ick, kuşkonmaz!” Çığlıkları arasında, bazı matematik öğrenmelerini çizerek yolculuğu daha yönetilebilir hale getirebilirsiniz. Mağaza, diğer şeylerin yanı sıra, maliyeti tahmin etmek, bir bütçe oluşturmak ve bir bütçeye bağlı kalmak ve üretime ağırlık vermek için ölçeği kullanmak için harika fırsatlar sunmaktadır.

4

Matematiğinle Limonata mı?

Öğretilebilir matematik anlarının tümü günlük işlere eşlik etmez. Limonata standı da dahil olmak üzere matematik her türlü biçimde gelir. Çocuğunuzu girişimci ruhu için tebrik etmenin yanı sıra, limonatasına birkaç ekstra madde ekleyebilirsiniz.

Çocuğunuz iş planını uygulamaya koymaya başladığında, oranlarını bulmak, sermaye yatırımını anlamak ve biraz kar getirecek bir bedele karar vermek için yardıma ihtiyacı olacak.

5

Whining ile Matematik

Eğer birçok anne-baba gibiyseniz, “Onlardan birini istiyorum” ve “Büyük yarısı istiyorum” ifadelerini dinleyerek dişlerinizi kenara koyun. Bazıları ses tonudur ve bazıları kelimelerle gelen matematiksel anlayışın eksikliğidir. Daha büyük bir yarısı yok. Hiç. Ve ne olursa olsun “bunlardan biri” için nadiren fazladan para var.

Bu sızlanma, çocuklara bütçe oluşturma, en yakın fiyatlara yuvarlama ve satış vergileri hakkında bilgi edinmeyi öğretme fırsatları sağlar. Daha büyük olan yarıya yalvarmak, çocuğunuza kesirler, eşit paylar ve kalan ve kalan bölümler hakkında bilgi edinme şansı sunar.

6

(Matematik) Yasanızı Temizleme

Temizlik ve carpooling: Bir ebeveynin en az sevdiği işleri tamamlaması. Biri evden eve sürüşü, diğeri ise çocuklarınızı odalarına geri götürmek için çok zaman gerektirir. Matematiği kullanmak bazı sıkıntıları hafifletebilir.

Araba kullanmak, çocuğunuzun zaman hakkında daha fazla şey öğrenmesini – ne kadar ihtiyacınız olduğunu ve ne kadarını almanızı sağlar. Bir odayı temizlemek, tahminde bulunma kavramını tanıtmak için iyi bir zamandır (olduğu gibi, yatakta kaç tane oyuncak bulunur) ve siz bir zamanlayıcı ayarlarken ve saati yenmelerini istediğinizde zamanın gerçek yaşam deneyimine sahip olmaktır.

7

Matematik Borçlu (Borç Öğrenmek)

Maalesef birçok insan için borç, günlük yaşamlarının bir parçası. Olmasa bile, çocuğunuz muhtemelen haberlerde borç ve bütçe açıkları hakkında çok şey duyar.

Oldukça iç karartıcı olduğu gibi, denekte öğretilebilir birçok an var. Borç kavramını borçlanma ve paylaşma ile ilgili olarak açıklamak, çocuğunuzun ilgisinin ne olduğunu ve nasıl hesaplandığını anlamalarına yardımcı olmak için paylaşabileceğiniz bir derstir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir